PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790008}

Ultraviolet

6,7 17 704
oceny
6,7 10 1 17704
6,2 5
ocen krytyków
Ultraviolet
powrót do forum serialu Ultraviolet

Buahahaha. Pękam ze śmiechu jak czytam takie bzdury powypisywane przez dzieciaków. Nie słychać dialogów? Muzyka za głośna? Dźwiękowiec do bani? HEHEHE.

Do bani to są wasze telewizorki z Media Marktu kupione na kredyt, które mają niewspółmiernie małe głośniki zamontowane z tyłu, jak w starym Orionie. W amerykańskich filmach nie ma to znaczenia, bo dźwięk jest przyciszony żeby wgrać lektora. Nazwa "szeptanka" nie wzięła się znikąd. Zainwestujcie w dobry zestaw do kina domowego, to jakość dźwięku przestanie wam przeszkadzać. A jak was nie stać, to przynajmniej siedźcie cicho i nie spuszczajcie waszych frustracji na publicznym forum, bo tylko się błaźnicie i ludzie się z was śmieją.

A swoją drogą serial całkiem przyzwoity. Arcydzieło to nie jest, ale nawet fajny. Gdyby zrobili go Amerykanie komentarze byłyby "super", "zajefajny", ale jak polski, to zaraz plujecie na niego ze wszystkich stron i czepiacie się wuj wie czego.

DKotecki

Mam prawo obejrzeć film na każdym telewizorze i nie muszę inwestować w sprzęt wysokiej klasy. Telewizor z wysokiej półki jest potrzebny po to żeby oglądać przedstawienia muzyczne, lub filmy epatujące efektami specjalnymi. Natomiast wyraźne dialogi, to sprawa podstawowa i powinny być słyszalne na każdym odbiorniku TV! W dzieciństwie oglądałem telewizję na dużo gorszym sprzęcie niż teraz, i nie przypominam sobie, żebym miał problemy ze zrozumieniem dialogów w "Kabarecie starszych panów", "Czterech pancernych i psie", czy w "Stawce większej niż życie", albo też "Wojnie domowej"!

gmk

Dawne telewizory wcale nie miały złych głośników! Ich głośniki były dużo większe niż te montowane w dzisiejszych telewizorach i z tego co pamiętam to dawały dużo lepszy dźwięk.

DKotecki

DKotecki - Twoja wypowiedź tylko potwierdza, że dźwiękowcy nie dali rady. Zadaniem dźwiękowca jest osiągnięcie takiego efektu w postprodukcji, aby dźwięk był dobrze słyszalny na każdym sprzęcie. Od kina domowego po smartfona z małym głośnikiem. To tak jakbyś powiedział, że wszyscy mają używać przeglądarki Firefox, bo programista stworzył aplikację tylko pod tą przeglądarkę.

DKotecki

Baran kup se jeszcze z 2 kina domowe wysokiej jakości to moze ci stanie.....

DKotecki

Też nie zauważyłam problemów z dźwiękiem i zgadzam się,że produkcja całkiem przyzwoita jak na wieczorny relaks

użytkownik usunięty
DKotecki

Ciekawe mądralo, że ŻADEN inny zagraniczny film czy serial takich problemów na tym samym sprzęcie nie stwarza. No ale to pewnie tam są do d dźwiękowcy.

Ten serial nie ma żadnych problemów z dźwiękiem. Widocznie nasze społeczeństwo zaczęło dorastać i nawalanie głośną muzą po tandetnych słuchawkach daje właśnie wymierne wyniki w postaci nie wychwytywania wysokich dźwięków. Nie miałem najmniejszych problemów z dźwiękiem zarówno na wysokiej klasy słuchawkach, telewizorze z głośnikiem z tyłu jak i z systemem kina domowego. Kolega słusznie prawi. Tylko 5-10% Polaków szczególnie młodych ogląda zagraniczne produkcje bez napisów. Większość ogląda albo z lektorem (co zostało słusznie zauważone), albo z napisami gdzie mózg skupia się na czymś innym. Tak więc Szanowni rodacy i nie mówię tego ze złośliwością ale widocznie wszędobylski hałas i katowanie słuchu pokazuje że macie problem ze zrozumieniem tego co jest w filmach czy serialach i to jest powód do niepokoju a nie przychodzenie na forum i katowanie z wałkowaniem tego samego tematu, który w ostatnich latach był problemem 2-3 produkcji. Dodatkowo wśród starszych osób to może być związane z nieumiejętnością oglądania pewnych produkcji. Dawno temu przed 2000r w Polsce dogrywało się dźwięk co może i powodowało wielką wyrazistość ale za grosz naturalności

użytkownik usunięty
szlyski86

Może i masz rację (wątpię) ale tak czy siak serialu nie obejrzę bo nie mam nerwów na cofanie (mimo, że tylko 3 razy na odcinek) żeby zrozumieć co się mówi.

DKotecki

Ja mam niedrogi soundbar i subwoofer LG i dzwiek jest spoko. Chcialem sprawdzic tylko czy serial w miare spoko przed obejrzeniem a tu ze dzwiekowiec do bani itp Sami jurorzy Akademi Filmowej od Oscarow komentuja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones