PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790008}

Ultraviolet

6,7 17 698
ocen
6,7 10 1 17698
6,2 5
ocen krytyków
Ultraviolet
powrót do forum serialu Ultraviolet

1) Dźwięk faktycznie mógłby być lepszy, ale ja nie miałam problemu ze zrozumieniem co mówią aktorzy, choć ponoć jestem przygłucha. Przypominam sobie jedną jedyną scenę, w której faktycznie muzyka była za głośno, ale nie nasłuchiwałam aktorów.
2) Fabuła właśnie jest fajna, choćby z tego prostego powodu, że inna niż wszystkie dotychczasowe seriale. Nie wiem jak to wygląda na świecie, ale w Polsce to chyba taki pierwszy i już jest fajnie. Może i jest banalnie, ale jak to mawia mój mąż: nie oczekuję od tego typu filmów dokumentalnej rzetelności, bo jak będę chciał obejrzeć dokument, to pójdę na film dokumentalny. Tego typu filmy/seriale to przecież ma być rozrywka.
3) Dowcipny. To co przyciąga, to teksty czy sytuacje, które potrafią wprawić w dobry nastrój. A już dialog: "Piast Kołodziej" "Królowa Jadwiga"... aż sobie cofnęłam żeby zobaczyć jeszcze raz. Dialogi są na tyle dobre i na tyle dobrze zagrane, że czasem mam poczucie, że nie są zagrane, tylko ktoś zarejestrował prawdziwe rozmowy.

ja_gosia

Dokładnie... nie rozumiem o co tym ludziom chodzi.. To ma być serial lekki i przyjemny osadzony w świecie lekko kryminalnym. Ludzie chyba chcą żeby to był kolejny Belfer albo nie wiem... CSI kryminalne zagadki albo bóg wie co....

ocenił(a) serial na 7
sentia

Ja zdecydowanie się cieszę, że to nie był drugi Belfer, bo tutaj jest znacznie ciekawiej.

ocenił(a) serial na 8
ja_gosia

mam takie same odczucia zwłaszcza jeśli chodzi o dialogi.Po za tematykę,efektami ,grą aktorów to właśnie te dialogi mi się bardzo podobają i robią dobry klimat.Po za tym wydają mi się właśnie bardzo naturalne tak jak się mówi wśród swoich znajomych,rodziny czy przyjaciół.."a co ,ulepiłaś może tylko dwa pierogi?" :)

ocenił(a) serial na 8
ja_gosia

Mi też serial bardzo się podoba jak na razie. Dialogi super, gra aktorska nawet ujdzie, lubię styl Nieradkieiwcz - jest taki jakby się nie starała w ogóle, olała. A to wychodzi ekstra xD i jakoś Fabijański, nie jest może masterem aktorskim, ale ma w sobie coś takiego, że nie mogę oderwać wzroku ..... A co do fabuły, taki trochę Komisarz Alex level UP xD nie jest źle.

ocenił(a) serial na 7
Halucynacja007

Mam to samo z Fabijańskim. Ogólnie aktorsko mnie bardzo nie przekonuje, a w tym serialu mnie ogromnie zaskoczył na plus. Jak nie ten chłop :)

ocenił(a) serial na 7
ja_gosia

Fabijański powinien grać tylko policjantów albo gangsterów :D

ocenił(a) serial na 5
ja_gosia

Zgadzam się co do ogółu, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczególe. Ogólny pomysł na serial bardzo spoko, aktorsko też, ale momentami wyraźnie widać, że scenarzyści stwierdzili "fu ck logic". 2 odcinek: policja zamiast wezwać specjalistów, zapraszają jakieś internetowe czuby, żeby pomogły im wejść do domu, potem zostawiają ich w środku bez zabezpieczenia śladów, pozwalają im zbierać ślady i zostawiać swoje WTF. Scena bójki na parkingu podziemnym w 3 czy 4 odcinku, tak kiepska, że aż żenująca, jakby mieli kasę na tylko jeden dubel i ch uj jak wyjdzie tak wyjdzie. Takie rzeczy wybijają widza, brak realizmu nie pozwala na immersję. Jak na polski serial może być, ale ja bym wolała, żeby był po prostu dobry, na światowym poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones