PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031643}

Waco: Amerykańska apokalipsa

Waco: American Apocalypse
6,4 983
oceny
6,4 10 1 983
Waco: Amerykańska apokalipsa
powrót do forum serialu Waco: Amerykańska apokalipsa

Całkiem sensowny dokument, żadne tam arcydzieło, ale naprawdę solidna filmowa robota, a na filmwebie ocena 6,7, na imdb 7,1 i mnóstwo recenzji 1/10. Jestem ciekaw, co dokładnie nie podoba się ludziom, którzy wystawiają oceny 6 i niżej.

Jest pokazana głupota Dawidianów, jest pokazana głupota służb prących na rozwiązanie siłowe. Można byłoby tę historię dogłębniej opowiedzieć, ale też nie jest tak, że dokument jest jednostronny, pokazuje racje obu stron. Dużo ciekawych materiałów, które wcześniej raczej nie były opublikowane, ale widać to wszystko za mało.

I weź tu się człowieku kieruj ocenami przy wyborze rzeczy do oglądania. Ehh…

ocenił(a) serial na 2
bambosze_babuni

Obejrzyj np. : Bardzo dziki kraj. Może trochę  ci rozjaśni czemu takie oceny. 

Lamna

To jest mój ulubiony sposób dyskusji: zamiast odpisać argumentami - odsyłanie do serialu, którego obejrzenie zajmie mi jakieś 6 godzin. Wybacz, ale nie mam tyle wolnego czasu

ocenił(a) serial na 6
bambosze_babuni

A szkoda,bo zgadzam się z Lamną,że "Bardzo dziki kraj" jest zdecydowanie wart obejrzenia jesli interesuje cie tematyka sekt.

ocenił(a) serial na 1
bambosze_babuni

Film jest gówne m dającym się wypowiedzieć psychopatom i idiotom. Niepojęte...

michael_wittman1945

Właśnie o to chodzi. Wypowiedzi tych 'idiotow , psychopatów " pokazują jak bardzo można manipulować ludźmi. Oni mają zryte berety do tego stopnia że wierzą w to co mówią. Niepojęte jest to że nie czaisz jak ludzki mózg potrafi być zgubny.

ocenił(a) serial na 8
bambosze_babuni

Myślę podobnie jak ty. Nie raz kierowałam się wysoką oceną i ostatecznie byłam zawiedziona. Sam dokument podobał mi się i nie był absolutnie postronny. Jestem ciekawa czy mundurowi usłyszeli jakiś akt oskarżenia , naruszenie mienia, wolności słowa, przemoc psychiczna. Tłumaczą się ratowaniem ludzi, a nikt nie wziął pod uwagę tego, że nikt nie chciał być ratowany bo czuli się szczęśliwi w swoim środowisku.

ocenił(a) serial na 6
bambosze_babuni

Mysle ze oceny sa niskie bo dokument potraktowal temat bardzo pwierzchownie i pominal wiele istotnych elementów, np takich ze David Koresh stosowal bardzo surowe kary cielesne na dzieciach (troche o tym wspomina jedna z ocalalych kobiet), czy ze wiekszosc z dzieci i kobiet zginela w bunkrze, z którego wyjscie bylo zablokowane. Okolo 20 osobób popelnilo samobójsto w czasie pozaru strzeajac do siebie i swoich bliskich. David Koresh zastrzelil sie... widocznie nie mial ochoty ginac w plomnieniach.... Dzialania FBI i ATF tez mialy wiele aspektów które zostaly pominiete a byly kluczowe dla rozwoju zdarzen. Taki troche poprawny politycznie dokumnet który nie opowiada sie zbyt mocno po zadnej stronie...

ocenił(a) serial na 5
PaulaP_B

O ile trzeba przyznać wielki plus za bezstronność dokumentu co w dzisiejszych czasach jest rzadkością to rzeczywiście bardzo dziwnym jest, że pomięto tak ważne fakty jak właśnie to, że wielu z nich się zastrzeliło i to, że bunkier był zablokowany. Fakt, że połowa drzwi wejściowych magicznie zniknęła. Zignorowanie rad od Cult Awareness Network. Seria spokojnie mogłaby mieć drugie tyle odcinków.

ocenił(a) serial na 5
bambosze_babuni

A jak sobie wyobrażasz ocenę filmu dokumentalnego? Na jakich kryteriach oprzesz ocenę? Można co najwyżej ocenić scenariusz, ale do tego potrzebna jest fachowa wiedza. Ja oceniłem według skali oryginalności tematu i mojego zainteresowania nim. W sprawie Koresha nie dowiedziałem się z tego filmu niczego więcej niż dotąd wiedziałem.

użytkownik usunięty
bambosze_babuni

Ludzie nisko oceniają bo nie było spidermana ani żadnych zombi. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones