PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833643}
7,6 33 843
oceny
7,6 10 1 33843
7,2 13
ocen krytyków
WandaVision
powrót do forum serialu WandaVision

No dobra...

ocenił(a) serial na 8

Kompletnie mnie rozbroili tym Quicksilverem. Czyżby powolne wprowadzanie X-menów?

ocenił(a) serial na 7
BlakJoint

No właśnie, wątpię żeby zrobili wprowadzenie w akurat taki sposób, ale samo pojawienie się Petersa w tym serialu jest co najmniej niespodziewane. I jak tu czekać kolejny tydzień, gdy człowiek się tak wciągnął w serial, któremu nie dawał na początku prawie żadnych szans? :P

ocenił(a) serial na 8
LeSzifre

Czyli zaczyan sie sprawdzac, ze pojda w multiverse czy jak sie to zwie. Wprowadza milion wersj itego samego bohatera i bedzie jak w komiksach, ze zwykly czlowiek nie zrozumie kto, co, z kad i dokad i dlaczego...

ocenił(a) serial na 8
sephiroh

Wątpię, że tak to rozwiążą. Feige to prawdziwy fachowiec i myślę, że wszystko będzie bardzo zrozumiale wyjaśnione. MCU to nie jest twór tylko dla nerdów, tylko fenomen przebijający nawet Star Warsy. Muszą tym celować w mainstream, czyli bez zbędnego komplikowania sprawy.

BlakJoint

Przebijający StarWarsy? :-)

ocenił(a) serial na 8
Agnus78

Marvel > Star Wars, widać nawet po zyskach.

deamon82

Akurat zyski to nienajlepszy wyznacznik :) Filmy Marvela to zwykłe niewymagające masówki dla przeciętnego amerykanina który chce zabrać dzieci na blockbuster i w takiej roli się sprawdzają, nikt nie wymaga więcej. Zwykłe głupotki dla nasto i dwudziestoparolatków.

Laura_N

No a Star Warsy nie?:D

ocenił(a) serial na 10
Laura_N

Ostatnie kilka Star Warsów to dramat poniżej Marvela. Pojedyncze postaci są niezłe, ale reszta po prostu załamuje w tym uniwersum.

ocenił(a) serial na 8
okmarek

zgadzam się, wolę młodzieżowego Marvela od słabego Star Wars, ratują ostatnio się Obi-Wan Kenobim... bo Mandalorian to średniak, przez co odechcialo mi sie Bobę Fetta nadrabiać, ale OWK polecam

ocenił(a) serial na 8
Agnus78

Pogódź się z tym :)

ocenił(a) serial na 8
sephiroh

Mam identyczne odczucia. Serial istniał dla mnie jako swoista ciekawostka. Ot taki niekanoniczny sitcom. Ale to jak to wszystko rozwinęli bardzo mi odpowiada. Coraz więcej faktycznej powagi w tym. I moim zdaniem Peters nie będzie jedynym nawiązaniem do X-menów :P

ocenił(a) serial na 8
BlakJoint

Od początku przecież był to kanoniczy serial, i w dodatku jako jeden z najciekawszych tworów Marvela.

BlakJoint

Z tym nawiązaniem do X-men i mutantów jeszcze się wstrzymajmy ,niespodzianka fajna . A co jeśli to Mephisto tak naprawdę kryje się pod postacią Pietro ?

ocenił(a) serial na 8
SpaceCat

Też tak może być, bo dziwnie zareagował na Pietro.
To kiwnięcie głową: mmm, dobrze niech będzie Pietro. W FOX Universe był Peter.
Może to być Pietro ściągnięty z alternatywnej rzeczywistości (przez dzieci Wandy, Wandę), może tylko wytwór jakiś zmaterializowany wytwór.
Chciałbym żeby Quicksilver wrócił na stałe, bo właśnie do tego odcinka to bardzo pasuje.
Wyjaśnione, że bliżniacy Maximoff urodzili się w 1989, a więc 'mieliby' teoretycznie po 34 lata w 2023. Wandy nie było 5 lat, więc ma 29, a Pietro zginął w wieku 26 lat w 2015.
Pietro z alternatywnej rzeczywistości (FOX X-Men) miał ok. 25-27 lat w X-Men: Apocalypse (rok 1983), w DOFP (1973) był nastolatkiem.
A jakie lata mamy w tym odcinku Wandavision? 80-te.
Pasuje idealnie.
Ciekawe czy będzie z nimi mieszkał. Chciałbym go zobaczyć w klasycznym stroju na tej imprezie Halloween w odcinku 6.
PS.
Jeżeli to się sprawdzi, to kwestia czasu jak Wanda zacznie sprowadzać inne postacie z alternatywnych rzeczywistości, może nawet nie będąc tego świadoma, tak jak to było z Pietro. W ten sposób doprowadzi to do wydarzeń w trzeciej części Spider-Mana i drugiej Dr. Strange'a.

ocenił(a) serial na 6
deamon82

Od wczoraj, czyli od momentu, gdy Internety dowiedziały się o finale piątego odcinka "WandaVision", Disney+ zaczął miewać

To pokazuje że kudzie nie mogą się doczekać X-Men w MCU

ocenił(a) serial na 5
deamon82

A ja mam trochę inną teorie. W tym odcinku zostało pokazane że Wanda może opuszczać Hexa jesli chce. Było też powiedziane, że nie pamięta jak to wszystko się zaczęło i nie ma kontroli nad wszystkim. na 100% Ktoś jeszcze za tym wszystkim stoi i chce Wandę zatrzymać w środku. I teraz Wanda ma kolejny powód żeby zostać.
Kto?
Tutaj możemy mieć kolejną podpowiedź z tego epa. Agnes zdaje się znać 'scenariusz' Wandy i być świadoma, że gra. Potem przynosi martwego pieska i kiedy dzieci mówią o wskrzeszaniu to pyta czy Wanda może to zrobić? Imo to nie było na zasadzie 'o kurczę masz super moce?!' a raczej 'o kurczę, znasz takie zaklęcie?' Oczywiście wszyscy obstawiają, że to Agatha. Ale jakoś mi nie pasuję żeby to ona za tym wszystkim stała żeby poznać/ukraść moc Wandy.
Osobiście sądzę, że została tam uwięziona przez głównego złego (Mephisto?), ale ma mniejszą moc niż Wanda, więc jest tylko aktorką (świadomą) w czyimś show.

ocenił(a) serial na 8
Daroo_3

To, że Agatha nie stoi za wszystkim to wiemy z trailerów, gdzie Vision przywraca jej na moment świadomość (scena z samochodem w trakcie Halloween - to będzie w odcinku 6), tak jak to zrobił z Normem.

ocenił(a) serial na 5
deamon82

Niby tak, ale po trailerze gdzie był Hulk w Wakandzie to średnio wierze w ich zwiastuny ;)
Poza tym zawsze może być więźniem jak Wanda, tylko że być tego świadoma mniej lub bardziej. Całkiem uwieziona imo nie jest. Jeśli jest to jej sceny w 5 odcinku były bezsensowne.

ocenił(a) serial na 6
Daroo_3

Moim zdaniem wszystko zmierza w kierunku X-Men. Skoro wiadomo że Wanda siedzi wszystkim w głowach i manipuluje całym miasteczkiem to jedyny sposób żeby to zakończyć to wejście do jej głowy i kazać jej przerwać. Tutaj aż prosi się o Prefosora X.

ocenił(a) serial na 5
Marcin5800

Nie wszystkim i nie manipuluje całym miasteczkiem. Przecież sama powiedziała, że nie kontroluje wszystkiego i nie pamięta nawet jak to się zaczęło.

Marcin5800

Prefosor :) podoba mi sie to okreslenie

ocenił(a) serial na 6
axelbest

Literóweczka

Marcin5800

Spoko, po prostu sympatycznie to brzmi i będę to stosował w mojej potocznej gadce

ocenił(a) serial na 5
deamon82

I co? Jednak trochę racji miałem ;) Zwłaszcza co do sceny z Visionem 

ocenił(a) serial na 8
Daroo_3

Zaskoczyli mnie to fakt, ale nadal sądzę że ktoś wyżej w rankingu stoi za Agathą.

ocenił(a) serial na 5
deamon82

Imo będzie chciała kogoś sprowadzić. Albo Mefisto albo Nightmare'a. Ale czy dlatego, że to jest jej szef i dostała taki rozkaz, czy sama tak postanowiła, tego nie wiemy. Może jutro się coś wyjaśni

Daroo_3

Agnes to komiksowa Agatha Harkness jej nauczycielka i mentorka , więc nie ingeruje w to co robi Wanda .Być może ją tylko pilnuje i obserwuje.

ocenił(a) serial na 5
SpaceCat

W komiksach zabrała dzieciaki Wandy, a Wandzie zmieniła wspomnienia tak, że myślała że ich nigdy nie miała. Za to Wanda ją zabiła. Poza tym co za problem zmienić materiał źródłowy? Visiona i Ultrona zmienili :P

ocenił(a) serial na 5
SpaceCat

No jak widać, jednak to zmienili tak jak mówiłem :D

BlakJoint

Gdzie można obejrzeć? ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
BlakJoint

quicksilwer był też w avengersach jako pietro brat wandy, to ta sama postać od zawsze

BlakJoint

Jak założyliście konto?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones