PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 107 303
oceny
8,1 10 1 107303
7,5 13
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

Wataha - plenery

ocenił(a) serial na 9

Znam Bieszczady ale nie udało mi się rozpoznać wszystkich plenerów w jakich kręcony był serial.
Wydaje mi się ze most przy którym zabito Natalię jest na końcu Rajskiego gdzie zaczyna się Studenne.
Potok w którym ucieka Rebrow to Nasiczański Potok a miejsce gdzie spada z góry to Chmielowe Kaskady.
Kamieniołom jest chyba koło Czarnego.

Poprawcie mnie jeśli się mylę i podajcie jakieś inne lokacje.

Kocham Bieszczady i pomijając walory artystyczne (jedni je widzą inni nie) z wielką przyjemnością wracam do znanych mi miejsc z bohaterami serialu.

ocenił(a) serial na 7
speedy179

Wydaje mi się, że widziałam tam Sine Wiry, ale równie dobrze mógł to być inny przełom potoku...

ocenił(a) serial na 7
xxxVingaxxx

Były Sine Wiry.

@speedy179 Kamieniołom to raczej Rabe.

ocenił(a) serial na 10
speedy179

Ten most, gdzie zabili Natalię jest zaraz koło Leska, na wylotówce na Hoczew. Potok także wydaje mi się w Nasicznym. Wybuch w 1. odcinku jest w starym schronisku na Przełęczy Wyżniańskiej pod Rawkami :) Kamieniołom owszem ale obok Czarnej (nie Czarnego :) między Czarną a Lutowiskami.

ocenił(a) serial na 9
kasyi

Co do mostu to bym mocno polemizował. Owszem konwój wiozący Rebrowa na wizję lokalną przejeżdża przez most w Lesku ale Natalię zabito koło innego. Mam wrażenie ze koło tego który podałem wcześniej.

Reszta OK.

ocenił(a) serial na 8
speedy179

Nieźle znasz Bieszczady, wszystko się zgadza.

ocenił(a) serial na 10
speedy179

Faktycznie ten most w Lesku w 6 odcinku mnie zmylił, Natalię zabito przy innym moście :)

ocenił(a) serial na 10
kasyi

Zwłoki Natalii leżały nad Sanem przy moście w Studennym, byłam tam w tym roku.
Od tej drewnianej tablicy "Lasy Bieszczadzkie" którą widać w tle podczas "wizji lokalnej" odchodzi ścieżka na nieistniejące już wsie Tworylne i Krywe.

ocenił(a) serial na 9
speedy179

No i oczywiście "baza" w Ustrzykach górnych :)
Fajnie tak oglądać film który był kręcony tam gdzie się wcześniej samemu było :D Ale ładnie warszawskie aktorzyny po przeganiali po lasach hihi

speedy179

Halo!
1. Chatka Szeptuna, baza studencka Rabe k. Balibrodu.
2.Tartak znajduje się w Czarnej.
3.W odcinku pierwszym Chata u Górala na przełęczy Wyżniej (z zewnątrz).
4. Most gdzie bohater spotyka wilka to na wylocie z Leska na Hoczew.
5. Strażnica SG w Ustrzykach Górnych.

speedy179

6. Tajne :D spotkanie na tamie to Solina :DD
7. Kamieniołom to nie koło Czarnej tylko raczej kamieniołom Rabe k. Baligrodu.
8. Most koło którego jegomość łowi rybki w pierwszym odcinku to Studenne.

speedy179

9. Odc. 3, ok. 40 min. Leski Kamień koło Leska
10. Odc. 4, 31:53 most w Baligrodzie, wylot na Cisną; 32:24 skręt w stronę kamieniołomu Rabe na drodze Baligród- Cisna.
11. Odc. 5, 26:30 Wilcza Jama w Smolniku k. Lutowisk; 40:13 Tarnawa Niżna
12. Odc. 6, 44:05 retorty koło drogi Stuposiany- Muczne
cdn. :)

użytkownik usunięty
trieper

Hej. Wiem, że wyczucie czasu perfekcyjne xD, ale czy mógłbyś mi konkretnie powiedzieć, gdzie znajdują się retorty. Byłbym wdzięczny za np. współrzędne z "Google Maps" itd. :)

Były przy drodze Stuposiany- Muczne, ale już nie istnieją. Retorty w Bieszczadach znikają, jest ich już coraz mniej. Teraz jest tam stanowisko edukacyjne- wypalanie węgla drzewnego.
Tak samo z wnętrzem chaty Szeptuna. Ujęcia wewnątrz chaty kręcone były w Bazie Rabe. Ale starego budynku już nie ma więc i nici ze zwiedzania ;D

speedy179

Hej, wiem, że to o plenerach, ale w ostatnim odcinku od ok. 9:10, wnętrze opuszczonego kościoła? odgrywa ośrodek wypoczynkowy POD BUKOWYM BERDEM w Mucznem :-)

ocenił(a) serial na 7
speedy179

W jakiej miejscowości znajduje się siedziba straży granicznej w serialu? Są to Ustrzyki Górne ?

ocenił(a) serial na 9
wykalaczka1995

Zgadza się Ustrzyki Górne.

speedy179

A może kojarzysz gdzie mieszka Rebrow ?

rabas1a

W Lesku (w scenie np. rąbania przez niego drewna w 1 odcinku w tle widać tamtejszy kościół).

speedy179

A kojarzysz gdzie mieszka Rebrow ?

rabas1a

wybuch auta pod gararzami w Ustrzykach dolnych w tle widać tamtejszy nowy kosciul

speedy179

Opis pochodzi z portalu: www.twojebieszczdy.net Cytuję: Bieszczady i Góry Sanocko-Turczańskie. M.in.: Lesko (most na Sanie, widok na zamek), Glinne (Kamień leski - zasadzka na przerzut ludzi), Uherce Mineralne, Ustrzyki Dolne, (kwatera Rebrowa, kościół), Orelec, Lutowiska (widok z punktu widokowego), Smolnik (restauracja Wilcza Jama), Solina (zapora), Hoszowczyk (widok na cerkiew), Michniowiec (cerkiew - wnętrze), Czarna (tartak), Baligród (szosa), Mików, Tyskowa (wypał węgla i stary budynek PGR), przełęcz nad Stężnicą (przystanek PKS, widok na Radziejową i Tyskową), Polanki (urwisko przy kapliczce Szczęśliwego Powrotu), Sine Wiry (przełom Wetliny - ucieczka Rebrowa), Studenne (most na Sanie, okolice mostu - miejsce zabójstwa Natalii, wizja lokalna, początek ucieczki Rebrowa), Tarnawa Niżna (Baza nad Roztokami), Nasiczne, Przełęcz Bukowska, Przełęcz Wyżna (widoki na Caryńską), Sianki (stacja kolejowa), Ustrzyki Górne (strażnica SG), Rabe k.Baligrodu (kamieniołom "Rabe", kamieniołom "Huczwice", kruszarki, droga do kapliczki Synarewo, Studencka Baza Namiotowa, okolice SBN - chatka Szeptuna zbudowana na potrzeby filmu), tereny dawnej wsi Rabe), Bystre (most na potoku Jabłonka). Ponadto w filmie wystąpił tresowany niedźwiedź oraz pies - wilczak czechosłowacki - w roli wilka.

ocenił(a) serial na 9
Marcelix71

W czerwcu ma byc wycieczka sladami Watahy. Kwaterunek w Bazie nad Roztokami. Oprocz powyzszych plenerow, znalazlem jeszcze jeden - Grzywa zostaje zastrzelony w ostatnim odcinku 2 sezonu na moscie kolejowym w Zagórzu (na Sanie).

speedy179

Podczas 2. sezonu na oficjalnej stronie serialu była dostępna mapa Bieszczad z serialowymi miejscówkami. Ktoś może wie, czy można ją jeszcze znaleźć w sieci?

ocenił(a) serial na 8
golleador

A czy ktoś kojarzy co to za miejsce w którym zatrzymuje się prokurator Dobosz w 2 sezonie?:) Przed zmianą hotelu na Olchowiec.

Agus1

OW Baligród

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones