PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119350}
5,5 30 362
oceny
5,5 10 1 30362
4,0 3
oceny krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Niesamowity serial!!

ocenił(a) serial na 9

Nigdy nie zgodzę się z tak niską oceną tej produkcji.
Polski Wiedźmin to diament naszej kinematografii, zamiast robić hollywoodzkiego gniota wystarczyło zrobić tłumaczenie na różne języki i puszczać to w świat.
Jestem przekonany, że nawet tacy amerykańce przyzwyczajeni do miałkiego w przekazie widowiska po zobaczeniu co nasz Wiedźmin ma do przekazania to byliby zachwyceni i zaskoczeni.
Co mnie osobiście urzekło?
Unikatowy klimat, baśniowe scenerie bez zabiegów komputerowych cieszą oczy, stroje to mistrzostwo (porównajcie jak to sztucznie wygląda w netflixowym).
Aktorstwo na najwyższym poziomie, mimika twarzy, przygotowanie i wczucie się w rolę. Jak Agnieszka Sitek jako wiedźminka podjeżdża na koniu w drugim odcinku, jej postawa wojowniczki, coś zjawiskowego:)
Sceny walki, nie wiem kto czuwał nad tym, ale musiał to być mistrz.
I oczywiście muzyka chwytające za serce, idealnie wpasowana.

Jestem zaskoczony, że tak słabo oceniony tu jest ten serial. Mam wrażenie, że za oceny brały się rozczarowane nastolatki brakiem hollywoodzkiej pompy w efektach specjalnych.
To był początek 2000 roku, niski budżet. Efekty specjalne są tylko jakimś małym ułamkiem w odniesieniu do całokształtu twórczego.

W każdy razie polecam każdemu oglądnąć w dobrej jakości i na dobrym sprzęcie dźwiękowym jeszcze raz Wiedźmina a poczujecie tą moc

ocenił(a) serial na 10
Elarios

Dobrze powiedziane piwa co ;].Ja zawsze lubialem ten serial i nie rozumiem tej calej krytyki.Wyglada na to ze ludzie bardziej krytykowali efekty specjalne i samego Smoka niz ogolnie caly serial.Tak to prawda jedyny minus to oczywiscie CGI ale wszystko inne to naprawde wysoki swojski poziom Wiedzmina ;].Napewno jest to lepsza wersja od tej haotycznosci z Netflixa.

ocenił(a) serial na 1
lavrenzo84

Debilu, pomysł jest Sapkowskiego i tylko pomysł jest dobry a reszta to dno, totalne dno. Gowniany serial zepsuł nawet opinie o grze komuterowej

ocenił(a) serial na 10
Rafal_qus

ty moze najpierw sie idz leczyc bo widze ze psychika ci siadla i nie umiesz do ludzi gadac.

Elarios

ten serial jest dostepny na yotube z napisami w języku niemieckim,angielskimi hispanskim komentarze osób zamieszczone pod poszczególnymi odcinkami są na ogół pozytywne.

ocenił(a) serial na 9
tlex

W dzisiejszych czasach ludzie oczekują obrazu w świetnej jakości. Nie widziałem na YT takiego z tłumaczeniem.
Nie wiem jak to jest możliwe, że nikt z twórców czy nawet ktoś z rządu czy TVP nie widzi, że ten serial by się dziś świetnie sprzedał za granicą. Mogliby zrobić porządne tłumaczenia i umieścić to nawet na tym YT w wysokiej jakości i zrobić mały marketing. Przecież to naprawdę niewiele.
Powstało coś takiego jak Polska Fundacja Narodowa, która miała promować nasz kraj i ma tu jak na patelni świetną, nieskomplikowaną okazje i nic...
Nie wiem, czy zwykli ludzie mają sami wykupywać licencje na udostępnianie tego serialu i sami robić tłumaczenia?
Naprawdę to jest żałosne.

Elarios

A może by tak napisać petycję do TVP, żeby zrekonstruowali ten serial (poprawili jakość obrazu, może też dodali lepsze efekty specjale w miejsce tych żenujących), zrobili profesjonalne napisy po angielsku i wstawili to na youtube?

ocenił(a) serial na 9
BOB_76

Presja ma sens, ale musiałby taką petycje zainicjować ktoś choć trochę znany z jakimiś zasięgami. Inaczej nikt się o tym nie dowie i nie podpisze...

Elarios

Niestety oceny oddają ogólnie stan faktyczny, masz taki gust to twoja sprawa ale to że polska wersja jest gniotem to jest fakt i nic tego nie zmieni.

RobertWhite

"to że polska wersja jest gniotem to jest fakt" To że ty tak sobie uważasz to żaden fakt.

BOB_76

Tylko że nie tylko ja tak uważam, stwierdzam po prostu fakt że serial jest gniotem, a że niektórym się podobał to kwestia gustu.

Elarios

Krytyka jest z tego powodu że Serial często mylą z słabym filmem

ocenił(a) serial na 8
Dubbingorozec

bardzo mozliwe! ktos mi kiedys pokazal film i na prawdę nie dalo sie tego ogladac... odkrylam serial dopiero po latach robiac research wiedzmina zasadniczo pod kątem gry... i jestem gleboko zauroczona jakością tej wizualnej opowieści.
na prawdę nie wiem skąd może płynąć taka krytyka... bo jeśli ludzie oceniają serial tak nisko tylko przez mierne efekty specjalne, no to chyba nie zdają sobie sprawy jak wyglądały polskie mozliwosci w 2002 roku... zresztą i tak to jest tylko symbolika, szczerze. ale moze faktycznie dla wielu piękna okładka jest warta o wiele więcej niż treść zapisanych stron.

jesli chodzi o zalety, to szczegolnie powala mnie na kolana w tym serialu gra aktorska. nadzieje na sukces tej ekranizacji musiały być ogromne skoro do epizodycznych, nawet jedno-odcinkowych ról zatrudniano tak wspaniałych aktorów jak Dymna, Olbrychski, Wiśniewska, Chyra... co ciekawe obsada jest bardzo podobna jak w filmie, który również był reżyserowany oraz obdarzony scenariuszem przez tych samych panów! Czyżby chcieli się zrekompensować po szmirze z 2001? :D

profond

Moim zdaniem efekty specjalne wcale nie są jakieś koszmarne, smok prawda nie jest jakiś realistyczny, ale mi tam to nie obchodzi bo jak na animacje w 2002 to jest bardzo dobrze, a moim zdanie tutaj Ciri wyglądała o wiele lepiej, słodsza, młodsza (xd) itp.

ocenił(a) serial na 7
Elarios

Zgadzam się z większością ale niestety cały hejt wylał się głównie przez ludzi, którzy czytali sage, bo niestety mimo, że Żebrowski jest stworzony do tej roli, mimo, że muzyka świetna, słowiańskie klimaty itd. to jednak z książkową sagą ta ekranizacja ma tyle wspólnego co nic, dużo wymysłów, powiedziałbym nawet debilizmów jak Wesemir, który jest tutaj kapłanem, to woła o pomste. Co nie zmienia faktu, że serial jest również dla mnie klimatycznym dziełem do którego wracam wielokrotnie

Elarios

Holywoodzki gniot? Masz na myśli film z 2001 który był serialem wciśniętym w film czy Serial netflixa?

ocenił(a) serial na 10
Elarios

Widzieliscie oceny krytyków? To jakiś nonsens. Właśnie przez takie oceny nie obejrzałem seriarlu 20 lat temu. Moim zdaniem to chyba najlepszy polski serial! Pod względem klimatu i fabuły netflixowy wiedzmin jest daleko w tyle. Ten serial jest na maksa prawdziwy, zero ściemy, super aktorstwo, świetne ujęcia, mega zdjęcia, super muzyka ... wszyscy mają beke ze smoka a jak sobie pomyśleć, to w 2002 ten smok wcale nie był taki zły.

Każdy aktor był o niebo lepiej wybrany niż ci w Netflixie. Nasz Jaskier wymiata!

Jedyne co to nie było Tris M, a szkoda, na bank by dobrali lepszą aktorkę niż ci za oceanem.

ocenił(a) serial na 8
Lobocop

triss nie ma... ale ona pojawia się dopiero w sadze, a ten serial jest na podstawie zbiorów. tak poza tym, faktem fakt że "nasz" serial jest po prostu lepszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones