PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105615}
7,7 1 050
ocen
7,7 10 1 1050
Witch Hunter Robin
powrót do forum serialu Witch Hunter Robin

Żeby nie było naprawdę lubię dobre anime, ale gdyby sugerować się oceną na fw to każde anime tu zamieszczone jest prawie jakimś arcydziełem. Niezmiernie wkurwia mnie fakt ów. Wychodzi na to, każde anime musi być czymś wybitnym. Gówno prawda. Wiadomo, są gusta i guściki. Niemniej NIGDY nie byłem tak często wprowadzany w błąd przez ocenę średnią danej produkcji jak w przypadku anime. Może dlatego, że w filmach nieanimowanych bardziej się orientuje (wiem, że harry sroter, zmierzchy i inne gówniane bajeczki są adresowane do niewydarzonych bachorów ciągnących kasę od rodziców) a może dlatego, że poszczególne anime są oceniane przez dziesiątki lub setki osób;stąd trudniej o obiektywną ocenę. Filmy natomiast oceniają tysiące użytkowników. Dobra, dość żali..

Dlaczego, moim zdaniem, WHR dobrym anime nie jest.
Otóż:
Seria składa się z 26 odcinków - przy czym równie dobrze mogłaby się składać z max 20. Tak naprawdę, przez pierwsze 10 nic istotnego dla fabuły się dzieje. Owszem jest kilka delikatnych wspominek, których celem jest wykreowanie postaci jako głębokich itp. Wszystko można zmieścić w jednym odcinku i widz nie odczułby w żaden sposób robienia czegoś na siłę. Moim zdaniem marnowanie prawie połowy serii na wprowadzenie to kiepski pomysł. Jak ktoś będzie chciał obejrzeć, może śmiało startować w okolicy 8-10 odcinka, nic nie straci.

Około 12 odcinka akcja zaczyna się rozwijać, ucieszyłem się niezmiernie, jednak po 2 odcinkach znowu wraca do swojego żółwiego tempa. I prawda jest taka, że to zamieszanie wcale nic specjalnego nie wniosło. Tak to odebrałem. DO 20odc znowu się wlecze odcinek za odcinkiem. Tylko ozorem mielą i kombinują co by tu... Owszem, są nowe wątki i tajemnice itd ale odczułem wrażenie, że ktoś się naoglądał za dużo mody na sukces czy jakiegoś brazylijskiego syfu. Nic na tyle strasznego, żeby się pogubić - właściwie wygląda to mniej więcej tak:
o! nowy pomysł - dobra, fajnie wyjaśnią za 5 odcinków albo w ogóle bo w sumie ten wątek rewelacyjny nie jest.

Rozwiązanie sprawy orbo mogli sobie w ogóle darować (żeby nie było nie jestem żadnym prekognitą) Przy 18 odcinku mój pies szczekał mi, że mam rację. Ta sytuacja mnie rozzłościła - niby jedna z ciekawszych tajemnic serialu a taki zonk, już bym wolał żeby orbo było produkowane z kosmicznych pieczarek albo coś ;]

Po 22 akcja nabiera tempa, no ale co zrobić, seria się kończy więc generalnie sytuacja musowa. Nikt nie zaśnie, chociaż tendencyjne jest do bólu.

Co do pozostałych elementów: postaci są i tyle, żadna jakoś mnie fascynowała - dla porównania, oglądając Shigurui zostałem pochłonięty przez ogrom emocji bijący od bohaterów.
Muzyka...jest, denerwowało mnie to pikanie w niektórych utworach - odniosłem wrażenie, że piksele się ze mną komunikują (choć to może wina kawy, bo ponoć 100% arabica i nie wiadomo co tam turbaniarze dosypują w imię allaha;)

Podsumowując: bardzo, ale to bardzo zwykłe anime. Ocena prawie 8 to jest, moim zdaniem, nieporozumienie przez duże n. Ambicje na zabicie czasu i nic więcej. Moim błędem były pewnie za wysokie oczekiwania, no ale przy takiej nocie jakie mają być. Dodam też, że spodziewałem się czegoś ciut głębszego (takie rozterki jak głównych bohaterów jem na śniadanie). Żeby nie było, absurdalne i 'głupie' pozycje też lubię (flcl, ebichu i dragon half wręcz uwielbiam)

Ok, koniec i kropka. Tym, którzy doczytali do końca ten bełkot człowieka uzależnionego od lizania rdzy i jedzenia piasku serdecznie dziękuję. Zapewne jakąś polemikę można by na siłę pociągnąć, więc zapraszam. Natomiast komenty w stylu 'a mnie się podobało' wsadzcie sobie w dupę, z dziećmi nie będę rozmawiał. Cze

ocenił(a) serial na 3
Droo

Widzę, że nie jestem jedyną osobą, która uważa WHR za rzecz po prostu cienką. Podpisuję się pod opinią wszystkimi kończynami.

ocenił(a) serial na 5
orzislaw

Może nie cieka, ale ładnie się można czasem wynudzić. - dla mnie średniak tylko dlatego ze ma klimacik.

użytkownik usunięty
Droo

Dzieciarnia ma zawsze problem z ocena - ale genialne, albo crap - nigdy posrodku. Wiec daja 10/10.

"Niezmiernie wku*wia mnie fakt ów." - jakbys czytal w moich myslach.

ocenił(a) serial na 7
Droo

Zarzucasz, że akcja wlecze się bardzo a bardzo powoli ja się temu nie dziwie mieli do dyspozycji aż 26 odcinków więc rozplanowali sobie fabułę na te 26 odcinków, i powoli elementy układanki wskakują na swoje miejsce. Takie sam zabieg masz przy takich anime jak Monster, Psycho-Pass (I sezon), Red Garden , Jormungand: Shinsekai yori, Shangari-LaShangari-La w każdym z wymienionych anime akcje idzie bardzo wolno a elementy układanki bardzo powoli wchodzą na swoje miejsce. Nie wiem czy widziałeś Monstera anime ma 74 odcinki i tam to dopiero akcja idzie powoli. Co do bohaterów nie zgodzą się z tobą do końca tak część z nich jest słabo pokazana ale nie które z nich to widać że są to postacie dobrze zrobione by nie być gołosłownym Yurika Doujima to postać jest najciekawsza w całym anime dlaczego bo przy tej postaci widać największy progres w jej zmianie zachowania, poznajemy ja jako pracownika który zawsze się spóźnia do pracy, podchodzi do obowiązków olewczo, wychodzi z pracy kiedy chce ogólnie ma totalny zlew na wszystko, ale po ataku STN widać w niej zmianę, staje się jednym z wiodących pracowników STN, prowadzi sprawy, bierze udział w polowaniach, przychodzi pierwsza to pracy a wychodzi ostatnia o ile wychodzi z pracy. Jednym dojrzewa na naszych oczach. Widać jej zmianę z pierwszego i ostatniego odcinka. Co do oprawy technicznej kreska nie miażdży źrenic ale należy pamiętać że anime jest z 2002 więc i swoje lata ma. Oprawa muzyczna idealnie pasuje do klimatu całego anime, jest nastrojowa

ocenił(a) serial na 3
maciejerzy

Robisz tak, żeby było dobrze. A nie wykorzystujesz wszystko co masz. Jeśli nie masz pomysłu czy umiejętności to nie zapełniasz ekranu syfem byle tylko wykorzystać przydział. Za komuny tak się robiło, bo inaczej cieli przydział. :)
Monstera też widziałem, również mi się nie podobał, z podobnych powodów. Z resztą polemizować nie będę, bo widziałem 5 lat temu i nie pamiętam, jacy byli bohaterowie.

ocenił(a) serial na 7
Droo

Tyle jadu tylko po to by napisać, że Ci się nie podobało...No proszę. Mi by się nie chciało. Zwykle mi się nie chce gdy coś mi się nie podoba a Ty zawzięcie bronisz swojej negatywnej opinii zresztą nie podającej zbyt wiele stojących na twardym gruncie argumentów. Przede wszystkim WHR to typowy kryminał fantasy z elementami horroru i bardzo małą ilością filmu akcji i w tej konwencji sprawdza się naprawdę dobrze. Akcja idzie powoli bo miała iść powoli jak się nie podoba to najprawdopodobniej poprostu nie lubisz powolnych filmów. Owszem, można było chociaż lekko przyśpieszyć, niektóre fragmenty mogli sobie darować, ale ocenianie go na 3 to dopiero nieporozumienie. Dałbym 6 gdyby nie kilka alementów, które mnie urzekły.
Zgadzam sie z tym, że ocena jest zwyżona ale sorki, twoja jest mocno zaniżona. No ale jak kto woli.

ocenił(a) serial na 3
Charlie_Pace

6 lat to szmat czasu. Teraz prawdopodobnie napisałbym inaczej, jeśli w ogóle. Z powyższego anime kojarzę już tylko postacie. Co jednak pamiętam, to że w tamtych latach oglądałem dużo anime i wiele było beznadziejnych, natomiast oceny miały kosmicznie wysokie. Możliwe - bo pewny nie jestem - że po której z rzędu felernej serii poniosły mnie emocje.

ocenił(a) serial na 7
Droo

Być może. Ja oceniajać w pełni obiektywnie dałbym 5 lub 6 nie zawsze jednak jest sens silić sie na jak najwiekszy obiektywizm.

Droo

Oj trochę mnie zniechęciłeś ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones