PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778964}
7,1 7 014
ocen
7,1 10 1 7014
Wojenne dziewczyny
powrót do forum serialu Wojenne dziewczyny

W odcinku 7 jedna z bohaterek mówi:
"Chyba cię pogięło"
Czy taki tekst funkcjonował już w czasie wojny, czy to próba by serial bardziej przybliżyć dzisiejszej publiczności. Z drugiej strony gdy jest odtwarzana muzyka, to nie jest to hip hop.

woj_2

Nie wiem, ale to już któryś raz, kiedy język bohaterów (zwłaszcza Ewy) budzi moje wątpliwości, wydaje się być zbyt nowoczesny. I nawet nie chodzi o to, że nie jest to stylizacja na język literacki sprzed stu lat, ale pojawiały się takie słowa/zwroty używane w takim kontekście, w jakim używać ich/znać je mogą moi rówieśnicy (ok. 20 lat), ale już nie moi rodzice, nie mówiąc o dziadkach czy pradziadkach (pokolenie, które wchodziło w dorosłe życie w czasie wojny). Żadnych przykładów na ten moment sobie niestety nie przypomnę, może coś jeszcze wyłapię w odcinku 7., który właśnie włączam. Jednak myślę, że to po prostu anachronizmy, ktoś chciał być na siłę fajny i mu nie wyszło.

ocenił(a) serial na 7
woj_2

Taki zwrot wtedy nie funkcjonował, to są współczesne słowa. Użycie takiego zwrotu to bardzo poważny błąd w serialu. Dziwne, że ktoś to napisał, ktoś inny zatwierdził i nikt tego nie wyłapał. Mimo, że serial jest niezły, to jednak takie wpadki, mimo, że małe pokazują, że ekipa nie panuje w wielu momentach nad treścią i scenariuszem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones