PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778964}
7,1 7 004
oceny
7,1 10 1 7004
Wojenne dziewczyny
powrót do forum serialu Wojenne dziewczyny

Było już o głównych bohaterkach, więc teraz zastanawia mnie jakie jest wasze zdanie odnośnie postaci drugiego planu, w szczególności tzw. czarnych charakterów. Która kreacja wg was jest najbardziej przekonująca? Burkhe, Kleim, Dietrich, Kirsch, Knyst, ktoś jeszcze?
Może trudno rozpisywać się na ten temat, gdyż postaci szybko zostają uśmiercone, więc można określić je jako epizodyczne, ale być może któraś postać robi na was szczególne wrażenie?
Dla mnie jak dotąd Kirsch był najlepszy i nie chodzi o scenę strzelania do Żydów w getcie, ale bardziej o wykreowany przez aktora sposób bycia, mówienia. Jak dla mnie majstersztyk.

ocenił(a) serial na 5
Miriaam_2

Trudno powiedziec...Mam wrazenie, ze aktorzy grajacy Niemcow wywiazali sie nalezycie ze swoich zadan i nie jest latwo kogos wyroznic. Wiadomo, ze Kirsch zapada w pamiec, bo byl bohaterem przejmujacej sceny.

ocenił(a) serial na 4
Qjaf

Na wielki plus to, że nareszcie Niemcy mówią po niemiecku, to bardzo dużo dodaje do klimatu - ta łamana polszczyzna, tłumacze, odpowiedni język. Najsłabiej wypadł chyba Knyst, bardzo tendencyjna postać, ale i czasu do zaprezentowania się malutko niestety. Niemcom nie mam nic do zarzucenia, do mnie najbardziej przemówił Dietrich, bo był bardzo nieoczywisty, aktor przyzwoicie grał i aż mi szkoda, że już go w serialu nie będzie. Za szybko idzie niestety autorom uśmiercanie postaci, ciężko się jest widzowi przywiązać do kogokolwiek.

ocenił(a) serial na 5
Mauretania

Wlasnie, wlasnie. Spiesza sie, bo 2 sezonu nie bedzie?

ocenił(a) serial na 5
Qjaf

A może o to chodzi, aby wątki szybko się kończyły. Są przecież takie seriale, w których każdy wątek zamyka się na jednym odcinku, a seria powiązana jest jedynie głównymi postaciami. Może do drugiego sezonu dotrwają tylko Ewka, Marysia i Irka i nie będzie nawiązań do postaci czy historii z pierwszego sezonu. Drugi plan ekipie Wojennych Dziewczyn wyszedł bardzo dobrze, szkoda, że potraktowali większość epizodycznie, faktycznie ciężko przywiązać się do kogokolwiek, więc musimy przyjąć, że przeciwnik jest zbiorowy czyli cała III Rzesza.

ocenił(a) serial na 4
Qjaf

Przecież jak kręcili ten sezon to nie mogli wiedzieć jaki będzie odbiór (czy wystarczający na sezon II, czy też nie), nie dokręcają przecież na bieżąco, więc spieszenie się z wątkami nie ma tu nic wspólnego z tym czy kolejny sezon będzie, czy nie. Ja osobiście mam nadzieję, że będzie - oglądalność serial ma niezłą, dopracują trochę parę rzeczy i będzie bardzo sympatycznie. Naprawdę, niechże w tej telewizji (choć nie oglądam, WD też tylko online) będzie coś poza głupkowatymi obyczajówkami o d*pie maryni i paradokumentami...

ocenił(a) serial na 5
Mauretania

Odbior odbiorem, ale moga miec przygotowany scenariusz na nastepny sezon wczesniej. Tego nie da sie wykluczyc. Zreszta czas akcji wskazuje na to, ze nie powinni przerwac. Inna sprawa, ze ogladalnosc pierwszych odcinkow byla dobra, a nie wiem jak z ostatnimi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones