PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778964}
7,1 6 993
oceny
7,1 10 1 6993
Wojenne dziewczyny
powrót do forum serialu Wojenne dziewczyny

Uważam, że pierwszy odcinek to dramat.
Dialogi są wręcz idiotyczne. Szczególnie zapadł mi w pamięć ten idiotyczny dialog w scenie kiedy niemiec groził jej pistoletem trzymając ją za szyje, czy tam włosy, jakoś na początku odcinka... No ale zobaczymy co będzie dalej...

Lwow

Smutne to , my potrafimy kręcić takie filmy . Róża , Obława - to były filmy aż się wylewał nastrój wojny ( chociaż nie były to filmy idealne ) jak widać do telewizji twórcy z talentem nie mają wstępu ....

ocenił(a) serial na 3
michalkuc1993

Niestety, ale masz rację...

Lwow

Mnie już same te zdjęcia tego serialu zniechęciły , takie o ładne itd grzeczne . Jak chcą robić wojenne barwy szczęścia to sobie robia , ale ja tego oglądał nie bedę . Tylko szkoda , że to wszystko z publicznych pieniędzy a już nie długo i z abonamentu ! Jak bym mógł zapłacić i te nawet 50 zł na miesiąc na polską tv publiczną , ale jeżeli by naprawdę te filmy miały super jakoś seriali z zachodu a nie propagandę i amatorszczyznę

Lwow

Zgadzam się, niektóre dialogi i sceny są naprawdę absurdalne. Ponadto język tej blondynki (nie pamiętam imienia postaci) chyba nie bardzo wpasowuje się w tamte czasy, jej cwaniackie odzywki brzmią za bardzo współcześnie. "Czas honoru" to był świetny wojenny serial, "Wojenne dziewczyny" to wciągająca książka, a ten serial zapowiada się na strasznego gniota.

ocenił(a) serial na 6
tallgirl

Pierwszy odcinek jest pełen absurdów i błędów
np dwie dziewczyny łatwo i bez problemu poradziły sobie z Niemieckim żołnierzem,dziwne też dlaczego nie było w pobliżu innych żołnierzy. kolejny absurd tej żydówki która bez problemu wyszła z getta elegancko ubrana miał ze sobą chyba skrzypce przecież Niemcy wszystko zabierali żydom.Mam wrażenie ze scenarzyści spali w szkole na historii .

lukasz16

Z tym wychodzeniem z getta to nie wiem czy jest się czego czepiać. Ludzie w gettach żyli, prowadzili sklepy, zarabiali jakieś drobniaki grając na ulicy, niektórzy żebrali, generalnie mieli szpitale czy biblioteki, a nawet domy kultury. To nie było tak, że siedzieli i nic nie robili, tylko gapili się w sufit. Żydowskie rodziny przenoszono po prostu do wydzielonego kawałka miasta, wiadomo, że nie ze wszystkim co miały, ale zachowywały to, co dały radę. Altówka nie powinna tutaj w ogóle być problemem. Uciekła prawdopodobnie w najlepszym ubraniu, jakie miała i zabrała najcenniejsze, co miała, pewnie po to, żeby w trudnej sytuacji to sprzedać.

Niemniej obejrzałam dopiero 1 odcinek i nie wiem jeszcze, co o tym myśleć :) Język Ewki akurat bardzo mi się podoba, jest takim cwaniaczkiem, prostą dziewuchą, która pozuje na damę. Daje szansę "Wojennym dziewczynom" i w wolnej chwili obejrzę dalej :)

ocenił(a) serial na 5
ojeju90

Tym bardziej, że ma styczność ze środowiskiem inteligenckim (przez powiązania z rodziną Irki).
Co do getta - masz pełną słuszność. Fortepian nie stanowił żadnego problemu, mahoniowe meble - j/w, to altówka wydaje się mrówką przy słoniu.

ocenił(a) serial na 5
tallgirl

Czerniakowski cwaniak (i złodziej) akurat takim językiem mógł się posługiwać (czyżby nawiązanie do gwary warszawskiej, dzisiaj niestety w zaniku?). Scena z niemieckim lotnikiem - WTF. Bojówkarze z HJ u tego fabrykanta - mniej razi (sytuacja prawdopodobna i całkiem możliwa, ale wykonanie do kitu) gdyby nie dziecinne dialogi.

ocenił(a) serial na 3
Lwow

Pierwszym można było być zawiedzionym, ale czwarty to już zupełnie daje do pieca - kończę oglądanie- żenada.

ocenił(a) serial na 5
grzybolub

Jakieś argumenty potrafisz podać?

ocenił(a) serial na 3
Hominus_nocturnus

Nie podam, bo to spowoduje dalszą wymianę zdań na temat tego nędznego serialu.

ocenił(a) serial na 5
grzybolub

Nędznego, bo? Przypominam, że odpowiedzi typu "bo tak" tudzież "bo nie" nie są argumentami. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 3
Hominus_nocturnus

Serial jest nędzny,ale jeszcze bardziej nędzne jest żucie słów na niewarty tego temat.Dyskusja jest po to by ewentualnie przekonać kogoś do swojej opinii a ja nie mam takiego zamiaru. Również pozdrawiam i życzę miłych chwil przy "Wojennych dziewczynach"

ocenił(a) serial na 5
grzybolub

Aha, to wszystko tłumaczy. Fakt, nie warto żuć słowa na błahe tematy. A co do "wojennych", trochę bękarcieją (jaki kraj, takie "Bękarty wojny"), jest komiks - jest impreza. Może będzie lepiej i śmieszniej. Pozdrawiam.

Hominus_nocturnus

Moim zdaniem serial jest świetny ale tak drastycznie i równocześnie prawdziwie obrazuje wojnę, że niektóre momenty aż zatykają. Zgodzę się odnośnie czwartego odcinka - mam okropną refleksję i przygnębienie po śmierci Franza.

ocenił(a) serial na 5
Angela78787

Śmierć Franza była dobrze zrobiona, mało jest tak pamiętnych śmierci.
W kolejnym odcinku umrze bydlę, które zaczęło całą zabawę. szkoda, że poza tym bydlęciem nie zakukali pewnej damy lekkich obyczajów. Bękarty wojny niosą się echem od drugiego odcinka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones