PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=778964}
7,1 6 993
oceny
7,1 10 1 6993
Wojenne dziewczyny
powrót do forum serialu Wojenne dziewczyny

fajnie się ogląda

ocenił(a) serial na 8

Ciekawe postacie, niezłe aktorstwo (z jednym wyjątkiem), dobra scenografia. Zastrzeżenia można mieć do scenariusza (największy problem w polskich filmach), choć główna oś akcji jest fajnie obmyślona. Jednak pamiętajmy, że nie jest to "szeregowiec r." ani "miasto 44" więc nie oczekujcie tu wstrząsającego realizmu. W takim filmie dopuszczalne są pewne nieprawdopodobieństwa. Np. czy w "Stawce większej niż życie" wszystko było super realistyczne i prawdopodobne?
Mnie się ten serial podoba.

ocenił(a) serial na 8
dejker

Kto jest tym wyjątkiem, jeśli chodzi o aktorstwo? Pytam z czystej ciekawości.

ocenił(a) serial na 8
Chile

Odpowiem Ci szczerze, że ... nie pamiętam o kogo mi chodziło. :)))
Są dwie możliwości:
1. Na początku jakoś mi nie pasowała Marta Mazurek - ale to się zmieniło.
2. Mogła mnie nie przekonać gra jakiejś postaci z dalszego planu w odcinku, który oglądałem bezpośrednio przed napisaniem tego postu. Np. był taki ranny "dobry Niemiec", którego gra nie przypadła mi do gustu. Może to wtedy? Ale prawdę mówiąc, już nie pamiętam.

ocenił(a) serial na 8
dejker

dzięki za odp:)

ocenił(a) serial na 8
dejker

Druga część jest dużo lepsza od pierwszej. Scenariusz zawiera ciekawe intrygi ,naprawdę serial się rozkręcił. Gra polskich aktorów dobra(milo popatrzeć na młode twarze a nie stare udające młode) a niemiecka aktorka bardzo dobra. Oby tak dalej.

ocenił(a) serial na 8
adelarock

Zgadzam się. Chociaż jeśli chodzi o scenariusz to:
1. Trochę za dużo przypadków.
2. Trochę za dużo nieprawdopodobnych zachowań. Np. nigdy by nie zaprezentowano "naszym dziewczynom" agenta/kuriera i to do tego w niemieckim mundurze. Przecież to jest dekonspiracja!
Marzy mi się bardziej "twardy" i realistyczny film/serial. Np. ekranizacja "dla honoru organizacji". To by było coś!

ocenił(a) serial na 8
dejker

serial fabularny rządzi się swoimi prawami a fabularyzowany dokument swoimi. Zgadzam się ,iż jest dużo nieprawdopodobnych zachowań .To jest kino familijno -przygodowo-historyczne i od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję ,iż powstanie bardziej realistyczny w niedalekiej przyszłości.

ocenił(a) serial na 8
adelarock

Rozumiem i zgadzam się. Jednak mimo wszystko uważam, że paru niezręczności można był łatwo uniknąć.
Fajnie, że serial powstał. Fajnie, że jest "Korona królów". Nareszcie opowieści, które jakoś mnie obchodzą. Po "Czasie honoru" była pustka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones