PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721733}

Wojna i pokój

War & Peace
7,8 4 883
oceny
7,8 10 1 4883
Wojna i pokój
powrót do forum serialu Wojna i pokój

1.O czym jest ten serial?
2. W jakich czasach się dzieje
3. Czy jest to na oparte o jakieś fakty / biografie czy totalna fikcja ??

ocenił(a) serial na 7
mordarg

Świetnie zrealizowany serial zachwycający przepychem i rozmachem. Ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, o poświęceniu dla ojczyzny i rodziny. Ekranizacja jednego z najważniejszych dzieł literatury światowej Lwa Tołstoja w nowoczesnym ujęciu i ze szczyptą pikanterii.

Carska Rosja początku XIXw. Na moskiewskie salony wkracza Pierre Bezuchow – nieślubny syn hrabiego, który niespodziewanie dziedziczy po ojcu fortunę. Jego losy splotą się z losami najznakomitszych rodów Sankt Petersburga: Rostowów, Bołkońskich i Kuraginów.

W tym samym czasie Napoleon niebezpiecznie zbliża się do granic Rosji.
To czas kiedy rosyjskie społeczeństwo zmieni się na zawsze.

Starrlight

o jejku :) Piękna odpowiedź - oficjalnie zostałem dzięki Tobie wkręcony w ten serial . Uwielbiam nowoczesne ekranizacje starych powieści w formie miniseriali na poziomie. takie jak np ta pozycja; http://www.filmweb.pl/serial/I+nie+by%C5%82o+ju%C5%BC+nikogo-2015-750970 wiem że to zupełnie co innego ale jest to piękne oddanie książki w zaledwie trzech odcinkach rozumiem że tutaj będzie podobnie tym samym że to też od Brytoli ; )

ocenił(a) serial na 7
mordarg

Proszę, tylko skopiowałam opis z innej strony taki najpełniejszy bo tutaj nawet nikt nie dodał. Serial dobry, bogato zrobiony z świetną kreacją Paula Dano którego głownie kojarze z roli w Labiryncie.

I nie było juz nikogo widziałam ;) w ogóle brytyjczycy robią b. dobre seriale polecam np. Broadchurch, Happy Valley czy ostatnio odkryty Doctor Foster.

Starrlight

Jak lubisz Paula Dano to polecam Swiss-Army Man wbrew obiegowej opinii to nie jest głupia komedia o pierdzących zwłokach tylko surrealistyczny film który pod płaszczykiem komedii balansującej na granicy dramatu przemyca istote wartości życiowe. Polecam :D No chyba że widziałaś.

ocenił(a) serial na 7
mordarg

Dopiero poznaje tego aktora takze dzięki za polecenie, czytałam ze świetnie zagrał w Love and mercy.
A z brytyjskich seriali zapomniałam o The Missing (rewelacyjny 1 sezon), The fall i The shadow line ;)

Starrlight

Warto dodać że gra tam w duecie z Danielem Radcliffem który tez przechodzi sam siebie. The Shadow line również obiecująco wygląda...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones