PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=144125}

Wojna planet

Kagaku Ninja-Tai Gatchaman
7,9 256
ocen
7,9 10 1 256
Wojna planet
powrót do forum serialu Wojna planet

Aż mi sie wierzyć nie chce, że nie ma tu ani jednego postu. Może dlatego, że nazwa myląca?! ZAŁOGA G - nikt nie zna tej animacji pod takim tytułem!

Kawał wspomnień z dzieciństwa... jeżeli ktoś pamięta... niech sie wpisze.

SJG

Długo nie było tu postów, bo ktoś na samym początku dał jako polski tytuł "Eskadrę Orła", czyli tytuł kontynuacji. A jako "Wojna planet" ten film figuruje na http://www.anime.info.pl , "Załoga G" jest podawana dopiero jako "inny tytuł".

ocenił(a) serial na 9
Gladka

Eskadra Orła była nieoglądalna ze względu na dubbing. Na Youtube pojawiły się wszystkie odcinki wersji amerykańskiej

SJG

Jakim cudem nie znam tego anime? :| Puszczali to kiedykolwiek w tv?

Mithrill

No jasne, że puszczali... W TVP w latach osiemdziesiątych... A niedawno na Fox Kids puszczali kontynuację, "Eskadrę Orła"...

ocenił(a) serial na 8
Mithrill

Sądzę że takim cudem że masz trochę za mało lat żeby to znać. Za to mnie się na ten widok aż łza w oku zakręciła. Ech to były piękne dni.

użytkownik usunięty
Sanderus

Dystrybutorzy (?) zmienili nam tytuly kultowych bajek. Nie ma juz Zalogi G, Sindbad tez nazywa sie nieco inaczej... Jana z dzungli brzmi jeszcze po PRLowsku ;)

Sanderus

No tak... 29 to jednak trochę za mało... :D

ocenił(a) serial na 8
Mithrill

Według moich obliczeń jak to pisałeś to było tych lat 23.

Sanderus

Racja, nie zauważyłem, że to post z 2006 roku.
Jak ten czas leci, masakra! :)

użytkownik usunięty
Sanderus

He he, tak, to były czasy. Wtedy wszystkie filmy były dopiero przed nami :D

ocenił(a) serial na 8

A pamiętasz program Sobótka i Jazona z Gwiezdnego patrolu:)?

użytkownik usunięty
Sanderus

Jasne. W szarej rzeczywistości PeReLu to były świecidełka :). Sam miałem w tym czasie szczęście wyjeżdżać poza UW, gdy się dorwałem do kanału z kreskówkami to jeść przestałem. :D

Może to moje błędne wrażenia, ale myślę sobie czasem, że TV w tamtych czasach była lepsza niż obecnie.

ocenił(a) serial na 8

Szczerze to chyba nie tylko Ty masz takie wrażenie dotyczące TV.

Sanderus

Jazon był super. Najbardziej utkwił mi w pamięci jak przeniósł się do równoległego wymiaru gdzie czas płynął dużo szybciej. Chętnie bym oglądnął jeszcze raz ale znaleźć nigdzie nie mogę. Na jutubie widziałem kiedyś jakiś odcinek ale jakość była tak fatalna, że się nie dało oglądać.
A z kreskówek to jeszcze fajna była "Jana z dżungli" :)

Mithrill

słynny tekst z kabaretu TEY "stanie u drzwi załoga g i nie będzie teleranka" hihihi

użytkownik usunięty
marcopolo00

"I Miś Kolabor!" O teleranku to było zdanie wcześniej ;)

ocenił(a) serial na 6
SJG

pamietam, ze zawsze z niecierpliwoscia czekalem na kolejny odcinek i z zapartym tchem chlonalem przygody bohaterow.
no coz...
pokazalem jeden z odcinkow mojemu synkowi i byl zazenowany...
;)

jar_jar

No wiesz, pewnie Twojemu synkowi się to nie podobało, bo zwyczajnie podobnych kreskówek teraz leci sporo. Wtedy to był jedyny filmik rysunkowy tego typu (sc-fi), zwłaszcza w naszym bloku wschodnim. Kiedyś faktycznie oglądało się to z zapartym tchem, bawiło na drzewach jak nie w Pancernych to właśnie w Załogę G, a dziś, z racji swojego wieku, nawet bym pewnie na Załogę nie spojrzał;-)

Jack_Holborn

A ja mimo wieku chętnie obejrzałbym całą serię ( i nie tylko) od poczatku do końca... Łezka się w oku kręci - to fakt. Na prawdę dziś już takich bajek nie kręca... Po prostu wszystko się zmienia ;) Takie zycie :)

SJG

noooo a jaki szok przeżyłem gdy w jednym z odcinków okazało się że Zoltar była kobietą :)

zabok7

Ponoć obojnakiem, co zostało ocenzurowane w polskiej wersji ;) Na Wikipedii jest podany opis wszystkich wersji, okazuje się że było kilka amerykańskich adaptacji i u nas leciała ta bardziej pocięta, ze zmienionym zakończeniem włącznie.

Sirielle

ooo ciekawostka :) a ja prawie 40 lat myślałem, że to kobieta była heh. ale obojnak też by mnie pewnie zszokował hehe
dzięki za info

ocenił(a) serial na 8
SJG

Cudowne wspomnienia dzieciństwa.
TRANSFORMAAACJA!!!-ten moment uwielbiałam :D

SJG

Oczywiście! Mam wszystkie odcinki na laptopie. Mam tylko pytanie. Czy w internecie też można to gdzieś obejrzeć?

ocenił(a) serial na 9
astrachange

Szukaj Battle of the Planet na Jutupce

Smok_Eustachy

Dziękuję za pomoc :)

Smok_Eustachy

Niedawno wrzucono 12 pierwszych odcinków na CDA, w oryginalnej wersji japońskiej, z polskimi napisami. Obejrzałem z przyjemnością.

SJG

pamiętam przez mgłę :) stare dzieje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones