PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10013418}
6,9 1 610
ocen
6,9 10 1 1610
Wotum nieufności
powrót do forum serialu Wotum nieufności

Bardzo mi się serial podobał i wiernie odzwierciedla książkę. Jednak dalszych części nie przeczytałam. Chętnie poznałabym dalszy ciąg.
Napiszcie, co było dalej? Zamierzam przeczytać, ale lubię spoilery.
Napiszcie please.
Jeżeli chodzi o ten sezon to uważam, że był świetny. Rewelacja.
Wolałabym Warnke w roli Seydy, ale przyznam, że jak się przyzwyczaiłam do Dąbrowskiej to później już dobrze mi się oglądało. Choć na początku zupełnie nie mogłam się przekonać. Pozostałe postaci doskonale obsadzone z jednym wyjątkiem: Zosia Wichłacz.
Kobieta przecudnej urody i utalentowana, tu absolutnie odbiegała od reszty obsady. Zupełnie niewiarygodna jako Milena. Sztuczna. Sztywna. To nie była partnerka dla Hauera. Totalny błąd obsadowy. Nie wiem, co się zadziało, ze tak wyjątkowo kiepsko zagrała. Podejrzewam, że chciała zagrać minimalistycznie kobietę cyborga, która nie okazuje emocji. Tylko, że taka gra to duże wyzwanie dla aktora. Bo te emocje trzeba pokazać, tylko ograniczonymi środkami. Potrafi to Cielecka, Warnke, Meryl Streep, Magdalena Popławska, Gleen Close. Jednym spojrzeniem, niemal bez mimiki potrafią pokazać, co się dzieje we wnętrzu bohaterki. Zosi nie wyszło. Jest to jednak utalentowana aktorka, więc sądzę że z czasem się nauczy tej sztuki.
Zatem, co wydarzy się dalej? Napiszcie:)

ocenił(a) serial na 6
Barbarra_Ra

Przeczytałam wszystkie części i jednak Cię do tego zachęcam - bo dzieje się naprawdę dużo. Milena w książce była dokładnie taka sama jak w filmie - wiernie oddana postać. Jedyne, co mogę Ci powiedzieć, że Hauer nie zginął, będzie jeździł na wózku i dalej będzie zajmował się polityką.

ocenił(a) serial na 8
Agatonik

Bardzo dziękuję. Książki oczywiście przeczytam:) Wiem, z jednej z części Chyłki, że Daria zginie w dalszych częściach, ale nie wiem w jakich okolicznościach. Wiem, że Milena była zimna i nie okazywała emocji. Jednak nie była sztuczna ani sztywna. Milena była wyrazista w książce. Na pewno musiała być zagrana minimalistycznie. Tylko to jest wbrew pozorom trudne zadanie aktorskie. Trzeba te emocje, które ona w sobie ma, tę wyrazistość i siłę pokazać niemal bez mimiki. Jak napisałam wyżej , to sztuka, by pomimo minimalistycznych środków pokazać siłę osobowości bohaterki. Zawrzeć w jednym spojrzeniu wszystko. Zosia Wichłacz tego nie potrafiła. Ja jej zwyczajnie nie wierzę. Dla mnie jest nijaka. Nie uniosła roli. I, jak wspomniałam w jednym z komentarzy, jest za młoda. Milena była rówieśniczką Hauera. Partnerką. Są razem od lat. Nie związałby się z dziewczynką lata temu w drodze na szczyt. Akurat wiek aktorki nie powinien mieć znaczenia. Starsza aktorka potrafi zagrać starszą i odwrotnie. Zosia nie potrafiła. Ja nie widzę w jej spojrzeniu nic, co by mnie przekonało o sile tej postaci. Naturalnie to tylko moja opinia:) Jeżeli Twój odbiór jest inny to super dla Zosi Wichłacz. Tak np. często gra Meryl Streep. To trudniejsze do zagrania niż scena histerii w wykonaniu Marilyn w "Skłóconych z życiem". Np. Tak zagrała postać Anny Ziembińskiej Lena Góra w "Królu". Swoje kwestie wypowiada spokojnie, ale czuć w tym osobowość. Wyobraź sobie, jak zagrałaby tę rolę np. Cielecka lub Agnieszka Grochowska. Albo świetna Magdalena Popławska. Jak w wyobraźni obsadzałam tę rolę, czytając książkę (tak czasem mam, gdy czytam:)) to właśnie z postacią Mileny miałam największy problem. Bo aktorka, która ja zagra musiała mieć w spojrzeniu całą siłę i złożoność tej postaci. W spojrzeniu i TYLKO w spojrzeniu. Warnke była oczywista jako Daria. naturalnie dla mnie. Ale do Dąbrowskiej się w końcu przekonałam. Choć nadal uważam, że Warnke byłaby zjawiskowa w tej roli. A Twoim zdaniem wszystkie postaci są dobrze obsadzone?

ocenił(a) serial na 8
Agatonik

Mam jeszcze małe pytanie. Czy Zygzak odegra w dalszych częściach większa rolę? Uwielbiam tego aktora - Szymon Piotr Warszawski. Był świetny jak Paderborn i to jego widziałam jako Hauera. Lubię ten jego inteligentny,, pozornie leniwy cynizm. Świetnie to zagrał. A nawiązując do roli Zosi Wichłacz. Rola Paderborna, to dobry przykład jak minimalistycznie pokazać silną osobowość. Paderborn ani razu nie podnosi głosu. Żadnej emfazy. Jednak w każdej sylabie, w każdym spojrzeniu czujemy, że mamy do czynienia z drapieżnikiem. Właśnie "tego czegoś" zabrakło mi w Milenie.

ocenił(a) serial na 6
Barbarra_Ra

Rozumiem. Tylko, że Milena jednak została skonstruowana inaczej przez Mroza. Czy zygzak jest w dalszych częściach? Niestety, nie pamiętam:-(

Agatonik

Właśnie, czy jest w innych częściach? Nie czytałam książek i nie mam na to teraz niestety czasu, ale uwielbiam Warszawskiego i Łukaszewicza - ah jak dobrze, że obaj zagrali w tym serialu, bo wiele produkcji oglądam głównie dla nich.

Barbarra_Ra

Najlepiej jego cynizm widać w Belfer 2-najlepsza rola w belfer2

Agatonik

A co było na zdjęciach które dostała Seyda?

Barbarra_Ra

Będzie działo się naprawdę bardzo dużo i warto przeczytać lub przesłuchać audiobook. Jednak jedna ważna rzecz: historia ma tak naprawdę 4 książki i kończy się w "Lot 202".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones