PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=669980}

The Hero Yoshihiko and the Key of the Evil Spirit

Yûsha Yoshihiko to Akuryô no Kagi
7,7 26
ocen
7,7 10 1 26

Yûsha Yoshihiko to Akuryô no Kagi
powrót do forum serialu Yûsha Yoshihiko to Akuryô no Kagi

Powiem szczerze że pierwsza seria przygód Yushy Yoshihiko zrobiła na mnie ogromne wrażenie za świetny humor i parodiowanie tak przez mnie uwielbianych jrpgów. Gdy tylko dowiedziałem się że wychodzi drugi sezon niezwłocznie postanowiłem sprawdzić jakie to szalone przygody tym razem czekają Yoshihiko i jego towarzyszy.
Cóż po obejrzeniu wszystkich odcinków mogę śmiało stwierdzić iż kontynuacja nie do końca się udała. Po pierwsze pojawiły się odcinki które po prostu nużą całościowo lub w części (w pierwszej serii wszystkie według mnie trzymały równy świetny poziom). Motywy w nich zawarte są po prostu kiepskie i nie śmieszą.
Po drugie twórcy za bardzo wzorowali się na pierwszym sezonie kopiując wiele sytuacji i żartów, a jak wiadomo odgrzewany kotlet nie smakuje tak samo. Choć z drugiej strony możliwe że było to zamierzone działanie w końcu Dragon Quest na którym wzoruje się serial nie ewoluuje zbytnio i każda kolejna część jest taka sama. A może po prostu to co w pierwszym sezonie mnie zaskakiwało w drugim już nie robiło na mnie takiego wrażenia?
Trzeba jednak powiedzieć jasno większość odcinków daje rade, a nie które motywy są wręcz wybitne (bez spojlerów, ale myślę że fani anime i mangi będą zadowoleni). Merebu nadal uczy się "wybitnych" czarów, Yoshihiko nie może odmówić pomocy każdemu, a Hotoke..cóż jak zwykle jest nieobliczalny :).
Polecam obejrzeć, nie jest to może takie zaskoczenie jak przy pierwszej serii i czasem potrafi nudzić ale przez większość czasu zabawa jest przednia.

8/10

użytkownik usunięty
kalifornijski_bandyta

pierwszy raz chyba na tym portalu widzę taką dobrą opinię pod filmem - w sensie, że dobrze napisaną, brawo

podpisuję się w zasadzie pod wszystkim z postu założyciela wątku, także pod oceną 8/10. Ocena gwiazdkę niżej niż za pierwszą serię (9/10) właśnie dlatego, że w drugiej dało się odczuć lekkie znużenie fabularne. mimo to jeśli pojawi się (oby nie jak wymyślił Yoshihiko film) trzeci sezon, na pewno z chęcią go obejrzę, bo to jednak parę godzin dobrego śmiechu:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones