PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547034}

Zatopienie "Laconii"

The Sinking of the Laconia
6,1 382
oceny
6,1 10 1 382
Zatopienie "Laconii"
powrót do forum serialu Zatopienie "Laconii"

Film dostał ode mnie 9/10, bo został nakręcony świetnie. Zarówno historia, jak i aktorstwo, muzyka czy zdjęcia są stworzone doskonale. Naprawdę trudno jest się do czegokolwiek przyczepić.
Przyczepię się za to do czegoś innego - wątek polski. Został on poprowadzony skandalicznie, i jestem zdziwiony, że nie interweniowała polska ambasada. Polaków pokazano tam jako bydło, pastwiące się nad jeńcami, zaś polski sierżant wygląda jak skrzyżowanie Hannibala Lectera z Frankensteinem - uosobienie sadysty i mordercy. Bardzo jest smutne, że jednymi z czarnych charakterów zostali polscy żołnierze - a tymczasem, nie ma żadnych dowodów na to, że pastwili się nad jeńcami. Na pewno do nich nie strzelali, bo wartownikom nie przydzielono amunicji i mieli zakaz strzelania pod pokładem. Jest to krzywdząca manipulacja, godząca w honor tych 103 polskich żołnierzy. I to jest najpoważniejszy minus tego filmu.

ocenił(a) serial na 1
andrzej_matowski0

To Czemu określiłeś go jako rewelacyjny? Jak cię na ulicy pobija jak Muhammad Ali to też powiesz "Może mnie okradli ale punkty za styl". Film stekiem kłamstw i nie zasługuje na taką ocene

mixererunio

Interesujące, że pytasz mnie o ocenę filmu sprzed 7 lat. Po niedawnym obejrzeniu go znowu uważam go za rewelacyjny, a wszelkie sceny w nim przedstawione są jak najbardziej prawdziwe. Tak, Polacy znęcali się nad włoskimi jeńcami i dżgali ich bagnetami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones