PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809150}

Znaki

6,7 19 115
ocen
6,7 10 1 19115
Znaki
powrót do forum serialu Znaki

Obejrzałem dopiero 1 odcinek i kawałek drugiego, ale tak się zastanawiam czy teraz wszystkie seriale kryminalne są kręcone według samego wzoru? (Np. W pułapce, Broadchurch, Czarny punkt, znalazłoby się tego więcej ale te w miarę na świeżo pamiętam).
- małe miasteczko gdzieś na zadupiu, wszyscy się znają
- niewyjaśniona zbrodnia z przeszłości łącząca się w jakiś sposób z obecnymi
- szef policji przyjeżdżający z zewnątrz, zawsze ma jakieś problemy prywatne
- partnerką w pracy tego szefa policji jest kobieta mieszkająca od dziecka w miasteczku
- szemrane interesy lokalnych biznesmenów, zazwyczaj przy udziale burmistrza albo innego zarządzającego miasteczkiem
- dzieciaki/młodzież ma jakiś wpływ na zbrodnie

Przydałoby się trochę oryginalności.

ocenił(a) serial na 5
ziutax

Mnie w wielu wątkach przypomniał serial belgijski Intruz

ziutax

mi się akurat podobało, że w końcu jakiś serial nie dzieje się w Warszawie

ziutax

Tak jak walijski "Hinterland". Tak całkowicie jakbyś opisal fabułe tego serialu. :) jeszcze luksemburski "Capitani" się przypomina

ocenił(a) serial na 4
ziutax

Tak jak w Twin Peaks :-D :-) chociaż tam akurat nie było partnerki..

ziutax

Mi też totalnie się skojarzyło z "W pułapce"

ocenił(a) serial na 6
ziutax

podobnie jak Rojst

ziutax

Jakbym czytała o „Sorjonen”, znane tez pod nazwa Border Town. Każdy punkt się zgadza.

ocenił(a) serial na 7
ziutax

No i na koniec zawsze leci jakaś piosenka i pokazywane jest co robią różne postacie.

ziutax

teraz jeszcze " Mscicielka" austriacka do tego doszła, tez dokładnie ten sam schemat no i jeszcze najczęściej akcja dzieje się w tej zimniejszej połowie roku, żeby było szaro buro i pesymistycznie. Myśle ze bierze się to stąd że przy takiej masie filmów i seriali każdy szuka tego co mu najbardziej odpowiada " po gatunku" więc jak widzę ze kryminał z pólnocnej Europy to dokładnie wiem czego się spodziewać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones