Znaki
powrót do forum 1 sezonu

DŹWIĘK

ocenił(a) serial na 1

Tragedia - nie pomagają słuchawki, nie pomaga podkręcanie poziomu dźwięku - ci ludzie bełkoczą, chwilami nie da się ich zrozumieć! Pisze się o tym od lat, nikt nie potrafi nic z tym zrobić - za dźwięk w tym filmie - 0!!!!!!!

pluszek_644

Dlatego ja polskie seriale ogladam z napisami na Netflixie...

pluszek_644

Tak, niestety w polskich serialach to dość często spotykany problem :(

ocenił(a) serial na 6
anetka_szu

Zgadzam się. W filmach także.

anetka_szu

Myślę z to też efekt naszego języka . Jest jaki jest. A że u nas dodatkowo po taniości zatrudnia się studenta który dopiero się uczy fachu albo kogoś po znajomości to inna bajka

don82

Czy masz taką wiedzę, czy tylko podejrzewasz ? Pytam, bo to mnie interesuje, naprawdę jestem ciekawa skąd ten polski problem.

ocenił(a) serial na 5
pluszek_644

Oglądałem w słuchawkach i wszystko rozumiałem. Kup lepsze słuchawki, albo do laryngologa. Albo nie oglądałeś w słuchawkach.
A n/t dźwięku w polskich filmach była już wielokrotnie mowa. Dźwiękowcy kosztują, więc na nich się oszczędza, a że się oszczędza odkąd komuna padła, to dzisiaj dźwiękowców brakuje i koło się zamyka.

pluszek_644

Ja również nie miałem problemu ze zrozumieniem. Wiadomo nie jest idealnie, jest to problem wszechobecny w polskich produkcjach, ale bez przesady. Nie wiem na czym oglądasz, ale może zainwestuj w lepszy sprzęt. Wystawianie oceny 1 za sam dzwięk jest krzywdzące dla serialu., który na pewno na nią nie zasługuje.

ocenił(a) serial na 8
pluszek_644

Idź do laryngologa jak nie słyszysz. I przy okazji może do psychiatry. Oceniać cały serial ocena jeden tylko dlatego, ze masz problemy ze sobą. Trochę zenada.

ocenił(a) serial na 8
Konradomoreno666

To samo pomyślałam. I to jest ocena filmu, całości, a nie dźwięku... Za to można obniżyć ocenę, ale dać jeden?!
Przesada.

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Zmień telewizor :)

pluszek_644

Zainwestuj w lepszy sprzęt, ja nie miałem z dźwiękiem problemu.

ocenił(a) serial na 8
pluszek_644

W drugim sezonie jest znacznie lepiej, pierwszy faktycznie jest schrzaniony jeśli chodzi o dialogi.

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

Bo serialu to się nie ogląda przeglądając instagrama na telefonie i żrąc schabowe, ściszone głośnik z chujowego laptopa, żeby mama z pokoju obok się nie czepiała, tylko kupujesz sobie normalne głośniki do kompa. ustawiasz sobie normalnie głośność i patrzysz na ekran w trakcie oglądania. Bez problemu idzie zrozumieć dialogi.

ocenił(a) serial na 6
pluszek_644

Zgadzam się, napisałam aż na profilu AXN. Drugi sezon jest lekka poprawa.

ocenił(a) serial na 8
pluszek_644

Dźwięk w polskich serialach to dramat.Ścieżka dźwiękowa często źle dobrana. Ale sam serial I gra aktorska super. Najlepszy burmistrz !!

pluszek_644

jak ktoś jest gluchy to raczej nic nie pomoże.. ja mam piski w uszach i większość filmu słyszę normalnie..oczywiście właczyłem napisay, bo czasami faktycznie jest cicho ale bez przesady.. po za tym są rózne usatwienia dzwieku, ktore mozna wykorzystac no ale to trzeba sie znac na sprzecie, ktory sie posiada.. no chyba, ze ogladasz na smartfonie to mozesz tez powiedzeic, ze nic nie widac i nie slychac

ocenił(a) serial na 10
pluszek_644

Zainwestuj w lepszy sprzęt albo sprawdź słuch, bo tu może leżeć problem. W tym serialu nie ma problemów z dźwiękiem, właśnie ogladam.

pluszek_644

Dokładnie tak jak mówisz. Do tej pory właśnie często spotykałem się ze słabym dźwiękiem w polskich serialach. Ale tutaj żadnego problemu nie było. Od razu mówię, że od paru ładnych lat oglądam na tym samym sprzęcie

pluszek_644

Może jest w tym trochę racji, z trzy razy musiałem odpalić napisy na moment, bo nie zrozumiałem jaka była kwestia, ale jedynka wyłącznie za to?

pluszek_644

Dałeś jedynkę bo dźwięk jest do bani? :D kur*a co za debil hahaha

ocenił(a) serial na 9
pluszek_644

Obejrzałam całe 2 sezony w chińskich słuchawkach, takich za kilkanaście zł i jakoś wszystko rozumiałam bez problemu.

ocenił(a) serial na 7
pluszek_644

To faktycznie dość częsty problem w polskich produkcjach, ale akurat tutaj praktycznie wszystko było zrozumiałe. Dosłownie może kilka zdań na oba sezony było niezrozumiałych

pluszek_644

Jak zwykle w polskich produkcjach.
Jakoś nie umiem tego zaakceptować. Tyle lat, a cały czas kicha. Jeszcze biorąc pod uwagę nasze super dubbingi sprzed lat, to już w palę się nie mieści.
Poza tym dialogi. Jak zwykle jakieś bezbarwne, a jak już emocje są, to aktorzy wypowiadają kwestię na zasadzie "zakręć kram, bo woda się leje". Zero ekspresji.
Czy w szkołach aktorskich już niczego nie uczą?
Himilsbach i Maklakiewicz byli naturczykami i grali o wiele lepiej.

pluszek_644

Następny dźwiękofob.
Weźcie się odfanzolcie w końcu od dźwięku w polskich filmach.
Nie słyszycie bo jesteście przygłusi, ot co.

pluszek_644

Specjalnie wszedłem tu żeby właśnie wspomnieć o tym marnym dźwięku. Ja nie wiem czy oni nagrywa to przez słuchawki do walkmana czy co...

pluszek_644

Mam tak samo, pierwsze odcinki pierwszego sezonu były jeszcze jakoś tam zrozumiałe, potem tragedia. Musiałam odpalić napisy. Nie wiem jak drugi sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones