Znaki
powrót do forum 1 sezonu

Czy to tylko inspiracja, czy już coś więcej ? Dostrzegam wiele podobieństw w schemacie fabuły i zarysach postaci.
Obejrzałam serial belgijski pt.Intruz z r.2016 (1 sezon) i aż musiałam sprawdzić właśnie daty produkcji naszych Znaków i tego serialu- i kto był pierwszy ?? Otóż Intruz.
Pierwszy zobaczony był u mnie serial Znaki i dlatego po obejrzeniu Intruza od razu to skojarzyłam.
Podobieństwa w punktach :
1.Główna postać- policjant z problemami -Znaki- alkoholik, Intruz-problemy psychiczne
2. Rodzina policjanta: prawie dorosła córka i zmarła żona w obu serialach to samo
3. Podwładny policjanta,młody -Znaki- religijny chłopak,z pozoru cichy i spokojny, Intruz-niedorajda życiowy,mieszkający z matką, z posadą po znajomości tatusia
4. Inwestycja w małej mieścinie, gdzie jest akcja serialu- Znaki- wyburzanie kamieniołomów pod nowe prywatne przedsięwzięcie,łapówki- Intruz- budowa tamy, wysiedlanie ludzi,łapówki,przestępstwa
5. Dziwne,tajemnicze znaki graficzne- w obu przypadkach to samo
6. Dziwna postać-przywódca jakby sekty ?- Znaki -opiekun bezdomnych, prowadzi farmę. Intruz-młody chłopak, syn bogatego tatusia, dziwne rytuały ze zwierzętami
7. Córka głównego bohatera policjanta, zaprzyjażnia się z córką burmistrza - w obu przypadkach to samo i te córki burmistrzów mają brata
8. Córka policjanta- podejrzenie o homoseks.- w obu serialach to samo
9. Samotnik-mężczyzna z lasu- pierwszy podejrzany o zabójstwo- to samo w obu seriach
To tyle, z głównego zarysu fabuły. Wygląda to na przeróbkę i przeniesienie na nasze polskie realia i grunt :)

ekolox

Już po oględnięciu pierwszego odcinka Intruza , miałam dokładnie takie same skojarzenia.

Secesja

A jednak :) czyli coś w tym jest, nasi polscy twórcy chyba zbytnio się zainspirowali :) Powinni podać w napisach, że serial Znaki powstał na podstawie innego serialu, ha, ha :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones