PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613075}

Command & Conquer 4: Tyberyjski zmierzch

Command & Conquer 4: Tiberian Twilight
4,7 214
ocen
4,7 10 1 214
Command & Conquer 4: Tyberyjski zmierzch
powrót do forum gry Command & Conquer 4: Tyberyjski zmierzch

Hm a więc niby­ zakończenie serii a­ mamy tutaj pewne­ niedomówienie więc­ furtka na­ kontynuację­ minimalnie­ otwarta. Dzień­ zajęło mi na medium­ przejście dwóch­ kampanii GDI i NOD­ (gra jest banalna).­ Trochę bez sensu­ jest, że wybór­ strony konfliktu­ wybieramy w­ trzeciej ostatniej­ misji prologu.­ Zatem jak ktoś chce­ zacząć kampanię NOD­ po zakończeniu­ kampanii GDI musi­ znów odbębnić­ prolog (3 misje).­ Akurat na złość­ znikły mi save'y z­ ze wstępu O_o Co­ się zmieniło?­ Zmieniło się dużo.­ Mamy teraz­ nierozbudowalne 3­ bazy (offensywna,­ defensywna i­ pomocnicza) zwane­ crawlerami, które­ potrafią się­ przemieszczać. W­ pewnym promieniu od­ crawlera naprawiają­ się jednostki. łał­ :> W grze­ występuje zj#$any­ limit jednostek -->­ command points,­ który przeważnie­ utrzymuje się na­ poziomie 50­ niekiedy tylko w­ zależności od misji­ zwiększa się do 60­ czy 70. Jest to­ o tyle denerwujące,­ że w sytuacji,­ gdzie potrzebny był­ inżynier a obecnie­ miałem maksymalną­ liczbę jednostek­ offfensywnych to­ był lekki klops bo­ inżyniera nie­ wyprodukujemy i co­ ciekawsze znikła w­ tej odsłonie opcja­ ataku własnych­ obiektów (w trójce­ brało się "ctrl" i­ można było siać­ damage na własne­ unity). Tutaj tego­ nie ma :| potrzebny­ inżynier ale nie­ można go­ wyprodukować, bo­ osiągnęliśmy limit­ jednostek. Zatem­ jedyne wyjście to­ wysłać jakiegoś­ rodzynka w teren­ wroga celem go­ wyeliminowania­ wtedy wyprodukujemy­ naszego­ upragnionego­ technika. Trochę­ irytuje ten limit­ jednostek jednak­ gra jest na tyle­ prosta, że­ spokojnie idzie­ opanowywać­ sytuację. Strategia­ jest mocna­ spłaszczona. Tak­ jak na upartego w­ poprzednich­ odsłonach serii­ można było jednym­ typem jednostki­ atakować­ przeciwnika tak­ tutaj wystarczy też­ jeden typ hehe :>­ No for fun można­ asystować atakerów­ inżynierem, który­ na bieżąco leczy­ rany ;) Single­ jest o tyle­ gniotowaty, że w­ każdej misji­ produkowałem w­ kółko tylko dwa­ typy jednostek i­ spokojnie­ wygrywałem (no­ czasami powiało­ niepowodzeniem ale­ szybko się z tej­ opresji wychodziło­ zwycięsko). Jest to­ o tyle ch$%owe, że­ podczas progresu­ nie mamy okazji­ zapoznać się z­ bardziej­ wyrafinowanymi­ jednostkami. No­ czasami­ przechwyciłem­ inżynierem­ Mastodonta czy­ Czołg Apokalipsę i­ to tyle dobrego.­ Takie smaczki jak­ Avatar czy inne­ mocniejsze gagatki­ nazwa mi umknęła są­ po prostu­ niedostępne.­ :// Dalej cut­ scenki może nie są­ dnem ale porażają­ sztucznością i­ totalnym brakiem­ inwencji. Stwarzają­ wrażenie zrobionych­ na odwal. Aktorka­ grająca naszą­ dziewczyną była na­ prawdę komiczna­ :> Tragicznie­ nie jest ale­ obranie zupełnie­ nowego kierunku nie­ przypadło mi­ zbytnio do gustu i­ chyba nie tylko mi­ bo wiele osób­ strasznie narzeka­ na tą część -->­ brak rozbudowy baz,­ limit jednostek­ może denerwować. Co­ to za C&C, że nie­ możemy tworzyć­ własnej bazy czy­ iść na wroga­ tuzinem bydła? Coś­ nie tak panowie z­ EA. W dodatku­ gra wymaga stałego­ połączenia z netem­ a w sieci jest­ wersja od RELOADED­ z wirtualnym­ serwerem­ :D Jakbym miał­ oceniać to max 6 co­ mogę dać ale raczej­ przychylam się ku­ 5/10. Podkreślam­ przejście na medium­ nie sprawiło mi­ większych­ problemów. Gra­ zdecydowanie pod­ dzieciarnie.­ 80zł i mniej to­ rozsądna­ cena. -- p.s. ­Muzyka też niejaka,­ czasami tylko­ dochodzą do nas­ dźwięki iście­ filmowe budujące­ atmosferę powagi­ :P

ocenił(a) grę na 4
STAMiNA

Kucan budowal atmosfere filmowa w grach przez 3 czesci lekko owiana tajemnica w c&c4 strzelil sobie w kolana sposobem w jaki to zapodal, ale widac Ea scierwojady zmniejszyly budzet. W poprzednich czesciach 2 i 3 byli znani aktorzy, filmy az chcialo sie ogladac. Niestety 4 to przyklad typowego chciwego naciagactwa przez jedna z najgorszych obecnie firm EA tluczenie scierwa co kaza nazywac grami co roku to ich działka. Niestety dosieglo to i c&c 4 ktos madry widac zadecydowal jak ma wygladac gameplay - kolejny tepak ktory nie widzial ani jednej czesci na oczy zapewne. I tak wyszlo najgorsze badziwie roku - jesli to ma byc ukoronowanie serii to wole zapomniec o 4 i pamietac tylko 3 jako ostatnia czesc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones