PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607104}
7,3 3 710
ocen
7,3 10 1 3710
Doom³
powrót do forum gry Doom³

Taktyka

ocenił(a) grę na 6

Gra nie jest może jakoś super-hiper straszna, ale jeśli ktoś nie ma specjalnie wytrzymałych nerwów (jak ja) to może czuć dreszczyk emocji. Jest jednak niezła taktyka, którą starałem się stosować.

Generalnie w "Doomie 3" jest tak, że potwory z reguły teleportują się w pomieszczeniach znienacka. Ja robiłem często tak, że wchodziłem ostrożnie i jak zobaczyłem lub usłyszałem cokolwiek, wycofywałem się w znany korytarz i spokojnie potem podchodziłem do ataku. Czasem nie dało się tego robić, w momentach, w których autorzy nas mocniej chcieli wystraszyć. A to potwory pojawiały się za nami, albo blokowały nam tył drzwi. Jednak ogólnie, ta taktyka była dobra i częste ucieczki pozwalały mi trochę na ukojenie nerwów.

Inną taktyką było oświetlanie ciemnych pomieszczeń i zapamiętywanie rozmieszczenia (włącznie z potencjalnym miejscem ataku). Oczywiście cały czas wchodziłem do nowych miejsc z "możliwym odwrotem w każdej chwili" jako priorytet. Jednym zdaniem, stosowałem taktykę dawania drapaka.

W sumie to nie wiem za bardzo po co to napisałem, tym bardziej, że przyznałem się tu, że boje się grać w takie "mało straszne dla Was gry", a to na pewno nie wpłynie dobrze również na poszukiwanie na Filwebie kobiety.

ocenił(a) grę na 8
Piotrek4

Fakt, idzie się przestraszyć. Zwłaszcza, że twórcy postanowili dać głównego bohaterowi masę broni, z których żadna nie ma wbudowanej latarki :P

Jeżeli chcesz na prawdę się przestraszyć to polecam F.E.A.R. Ta gra mi się kojarzy z takim słynnym horrorem "The Ring" - jak zagrasz to zrozumiesz co miałem na myśli. Tutaj przynajmniej można korzystać z broni i świecić latarką jednocześnie...

Co do wyznania to żaden wstyd. Na pewno znajdzie się taka, która pokocha Cie takiego jakim jesteś :P

Pozdrawiam!

ocenił(a) grę na 6
Andurion

Z tego co się tam mniej więcej orientuję to najgorszy jest ten nowy "Outlast". Ma chyba najwięcej takich opinii. Bez pieluch nie podejdę, a dwuklik na exe to jak zejście do kopalni. Dobrze, że póki co mam na nią komputer za słaby :P

F.E.A.R. mam wszystkie części, ale jeszcze nie miałem przyjemności. Tyle, że ja kojarzę to grę trochę z akcją. Wiem, że jest straszna, ale taka czysta akcja to tę straszność trochę łagodzi pewnie. Ale tam to wcielamy się komandosa, a jak w komandosa to nie wypada się bać za bardzo. Na pewno będę się trochę dygał jak będę w nią grał, ale wiem, że są jeszcze gorsze tytuły.

Ogólnie tak trochę się czaję teraz na Penumbrę, ale tylko dlatego, żeby mieć ją z głowy. No i muszę tez zainstalować obok jakiegoś Konika Pony, albo Ubierz Barbie, żeby po sesji się trochę odstresowywać na 100%.

A Ty jak radzisz sobie z takimi grami? Z jednej strony to fajnie, że tak niewiele potrzeba by wywołać pożądane emocje, z drugiej strony to źle, że to takie zaporowe czasami.

ocenił(a) grę na 8
Piotrek4

Jeżeli chodzi o F.E.A.R to najgorsze momenty są wtedy, kiedy ten właśnie komandos ma jakieś halucynacje, urojenia występujące na skutek traumatycznych przeżyć (chyba w fabule to jest wyjawiane). Momenty typu, np. zejście po drabinie obrócenie się i nagle wskakuje nam na twarz jakaś zjawa przerażająca. Kilka scen pokazane jest na youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=IFppxz5owfU

Ponad F.E.A.R polecam jeszcze straszniejszą gre Amnesia: dark descent. Ta gra dopiero daje po głowie :P Poruszamy się naszym ludzikiem po jakimś nawiedzonym zamku, gdzie na prawdę dziwne rzeczy się dzieją :P Nasze zadanie polega na utrzymaniu "wskaźnika strachu" na możliwie niskim poziomie. Kilka scen:

https://www.youtube.com/watch?v=wk07BWkhzsM

Co do "Outlast" to nie omieszkam się bliżej przyjrzeć :)

Natomiast jeśli chodzi o mnie to zdarzy mi się mimowolnie zadrgać :P Wszystko zależy też od nastroju. Jako maniak komputerowy zawsze dbam o "odpowiednią atmosfere" przy komputerze :P Z reguły jednak raczej unikam takich gier (b. rzadko w tego typu gry gram). Preferuje strategie, różne RTS-y, RPG. Dla przykładu kolejno: Starcraft, D&D Dragonshard, Neverwinter nights lub Gothic, Morrowind.

Dodam tylko, że nie dysponuję zbyt dobrym sprzętem więc zadowalam się starszymi grami.

Piotrek4

Piotrek mam nadzieje że dobrze poszły poszukiwania, co do Dooma to była to najbardziej korytarzowa ze wszystkich częsci. Fajny klimat, mroczna atmosfera i średnie strzelanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones