PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606779}
7,3 13 799
ocen
7,3 10 1 13799
Gothic 3
powrót do forum gry Gothic 3

Cóż, Gothic3 to jest puste acz ładne opakowanie. Gra stwarza pozory dobrej rozrywki i wciąga na pewien czas, ale potem okazuje się być tak pusta i niedopracowana, że aż w kiszkach skręca.
Wymagania są tak wspaniałe, że mając 4 GB Ramu nie jestem w stanie płynnie w to grać! Poziom trudności jest nierówny jak cholera - granie w Krainach Centralnych na najniższym poziomie wykracza czasem poza granice absurdu. Potem, idąc za radą znawcy Gothików, poszedłem do Nordmaru, by kolejne godziny zgrzytać zębami (stąd chyba mam teraz takie nadwrażliwe), a nastepnie, idąc do Varrantu, pobawić się w DOOMa i siekać wszystko co się dookoła rusza. Cudo. Nie mówiąc już o tym, że walka z jakimkolwiek, nawet najbardziej doświadczonym przeciwnikiem, nie stwarza problemu. Jowood postawiło na ilość i musimy walczyć z niekończącymi się falami Orków i najemników, wykorzystując bugi (te ich strafeowanie budzi litościwy śmiech). Jednak kilkugodzinne (real time) trzaskanie dziesiątek przeciwników prujących w Ciebie z kuszy bądź magią powoduje załamanie rąk. Już Vengard, miasto które MUSZĘ wyzwolić, to była droga przez piekło, a ponoć gra ma być rozrywką?
Dlaczego główne postaci z poprzednich części wyglądają zupełnie inaczej? (pamięta ktoś Vatrasa?) Czemu Thorus, którego zabijaliśmy w G1 i NK, tutaj znowu jest 'cwelem spod bramy'?
Dlaczego w owym świecie praktycznie nie ma kobiet, a miasta itp. są tak banalne, że w życiu by to na pewno nie funkcjonowało... wspomnijmy cudownie żyjące Khorinis z G2.
Fabularnie jest nieźle, w końcu to Gothic i jak wspomniałem, gra na jakiś czas porywa. Ale ów czas marnujemy na około 5 minutowe wczytywanie (teraz dodajmy te kilkadziesiąt bądź kilkaset kilkuminutowych doczytek dziennie), co w połączeniu z ciężkimi walkami powoduje, że mamy ochotę trenować karate na klawiaturze, w skrajnych przypadkach - biurku.
ODRADZAM! Stęsknionych za prawdziwym Gothikiem odsyłam do cudnego Risena, grę tych samych twórców, wtórną i podobną do G1, ale... no właśnie, trzymającą poziom pierwowzoru.

użytkownik usunięty
Bruce_Lee

Trudno nie zgodzić się z ww. zarzutami, a można byłoby jeszcze kilka minusów dopisać. IMHO "Gothic 3" nie jest jednak aż tak złą grą, bo nieco nadrabia świetną grafiką i ścieżką dźwiękową. Owszem, gra pod względem klimatu i grywalności nie dorównuje poprzednim częściom, ale przed jej wydaniem chyba nikt się nie łudził, że będzie inaczej. Szkoda również, że "trójka" nie doczekała się dodatku na przyzwoitym poziomie. Jak dla mnie "Gothic 3" to po prostu przeciętna gra, którą po jednokrotnym przejściu można odstawić na bok i nigdy więcej w nią nie grać.

ocenił(a) grę na 3

Ehh z przykrością muszę stwierdzić, że jest fatalna. Sam spędziłem niezliczone godziny nad G1,G2, NK i Risenem, a także oglądając na necie wszelkie filmiki/parodie nakręcone z Gothikiem... Uwielbiam tą serię ale trójka to nieporozumienie. Gdyby autorzy zrobili ją w tym samym stylu co poprzednie (tak zrobili w przypadku gry Risen), nawet kosztem tego gigantycznego świata, byłoby prawdopodobnie wspaniale. Tak - mamy eksperymentalne dziwadło.

Bruce_Lee

Ty miesiąc a ja pół roku. Tak już mam jak coś zacznę - w szczególności RPG to muszę skończyć i wszędzie zajrzeć i wszystko zebrać ;-)

ocenił(a) grę na 10
moscu

pół roku? ja ją za pierwszym razem z tego co pamiętam (bo to lata temu było) w tydzień przeszedłem tzn. ja rozumiem nie każdy ma tyle samo czasu na granie ale bez przesady.

ocenił(a) grę na 6
Bruce_Lee

W końcu ktoś kto ma podobne zdania i umie trzeźwo ocenić grę. No ale spróbuj się dogadać z tymi fanobojami i powiedzieć coś złego na ich ukochaną grę.

ocenił(a) grę na 3
conti01

Gothic 3 mogl byc piekny, ale jest skrajnie niedopracowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones