PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639167}
8,1 1 512
ocen
8,1 10 1 1512
Medal of Honor
powrót do forum gry Medal of Honor

Jeśli cofniemy się trochę lat wstecz, wrócimy do czasu premiery "Szeregowca Ryana", odkryjemy jak bardzo tamten film odcisnął swoje piętno w dziedzinie gier komputerowych. Prawie nagle po filmie mieliśmy okazję być świadkami wielkiego boomu na gry FPP w realiach II Wojny Światowej. Aż mi się nie chce wymieniać tytułów, w które grałem, w które nie zdążyłem zagrać. Było ich tak wiele, że po jakimś czasie wszystko to mogło już obrzydnąć fanom gier FPP i fanom gier wojennych. Dziś przy premierze podobnych tytułów redaktorzy pytają twórców, czym nowa gra różni się od poprzednich w tym temacie. Czym jeszcze może się różnić nowa gra poza grafiką i realizmem, skoro pierwszy "Medal Of Honor: Allied Assault" i dodatki do niej były są tak dobre...

Sukces gry nie miałby racji bytu bez sukcesu silnika graficznego, na którym powstała słynna gra "Quake 3: Arena". Silnik ten sprawdzał się nie tylko w przypadku gier FPP, bardzo dobrze spisał się w przypadku platformówki "American McGee's Alice". Jedyne do czego mogłem się przyczepić to brak krwi, co utrudniało mi czasami zorientowanie się, czy trafiłem w cel. Gra nieoficjalnie bazuje na filmie "Szeregowiec Ryan", tak więc fani filmu będą zachwyceni desantem na plaży w Normandii i podziwianiem lokacji znanych ze słynnego filmu. Zresztą poza samą akcją gra oferuje małą historię, czarno-białe filmy z okresu wojny i prawdziwe daty wydarzeń.

Pierwszy raz w "Medal OF Honor" miałem przyjemność grać na Sony Playstation i wspominam te chwile jako wyjątkowe. Gra była kompletnie inna pod względem rozgrywki i sterowania niż ta słynniejsza wersja na PC. Po paru latach wersja na PC nie robiła już na mnie aż tak ogromnego wrażenia, ale wartka akcja i klimat wojny jakby prosto z filmu robiły swoje. Można się czepiać wielu rzeczy, ale wg mnie to tytuł, który chociaż nieco przereklamowany, nadal trzyma najwyższy poziom. Osobiście bardziej podoba mi się gra "Deadly Dozen", ale myślę, że to kwestia gustu.

ocenił(a) grę na 8
_Michal

Eeeee.... Ale to strona o wersji na PSXa, z 1999r, która nie zaczynała się misją a'la "Szeregowiec Ryan" i raczej z tym filmem nie miała zupełnie nic wspólnego.
Ty tu piszesz głównie o Allied Assault z 2002. To zupełnie inna gra (co uwzględniłeś w trzecim akapicie, ale jakby nie do końca).
Masz tu linka xp http://www.filmweb.pl/videogame/Medal+of+Honor%3A+Allied+Assault-2002-611112

ocenił(a) grę na 8
Manobaru

Masz rację, ale ja nie lubię tej misji z D-Day.
Faktycznie tamta wersja była inna, ale mam prawo je porównywać, w końcu to ten sam tytuł. Więsze wrażenie zrobiłą na mnie wersja PSX. Niebawem zamierzam zagrać w pierwsze Call Of Duty i dodatek. Nie mogę się doczekać. Żyję tamtą dekadą, że tak się wyrażę.

_Michal

To tak jak porównać Resident Evil i Resident Evil 5... spoko w końcu to ten sam tytuł. Szkoda, że pierwszy MOH i MOH:AA to dwie gry różniące się portem i fabułą. Pisząc takie recenzje wprowadzasz w błąd. A i na marginesie, cofanie wstecz jest niestylistyczne ...

ocenił(a) grę na 8
sceptyk

To prawda, w 2011 roku byłem niestylistyczny.

_Michal

Czy człwoiek sam w sobie może być niestylistyczny?

ocenił(a) grę na 8
sceptyk

Prześmiewczość tekstu pozwala mi na różne językowe hybrydy, a ja nie będę pisał poważnie na mało poważne tematy. Błąd swój zrozumiałem, nie brnijmy w to dalej.

_Michal

Zresztą tą grę zrobił sam Spielberg ;).

elozero250

Niestety nie. ;)

bartoszcyc8

Pierwszą część tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones