PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611277}

Risen 2: Mroczne wody

Risen 2: Dark Waters
7,1 3 902
oceny
7,1 10 1 3902
Risen 2: Mroczne wody
powrót do forum gry Risen 2: Mroczne wody

jak widać piranie chcą zmienić już trochę oklepany i przykurzony temat bohatera wplątanego w
wir akcji przez dziwny zbieg okoliczności,temat dla mnie osobiście się przejadł,wyspa,miasto
obóz na bagnach brakowało czegoś nowego co zaskoczyło by i przykuło uwagę większej gruby
ludzi(nie tylko dawnych fanów Gothica czekających na kolejną dawkę przygody).Risen 2 ma
połączyć i lekko związać Piratów z Karaibów(gry tego tematu nie zrobiły zbyt wielkiego
szumu,choć osobiście gra pod tym samym tytułem,ale nie oparta na filmie bardzo mi się
podobała)a szkielet już wcześniej przez nich wydanych tworów.Z Risena raczej więcej wycisnąć
się po prostu nie dało bo wszystko przypominało by wspomnianą sagę.Zapoczątkowali bardzo
chwytliwy nurt czyli korsarstwa.Któż nie chciał będąc małym człowiekiem zawiesić czarną
banderę i popłynąć po skarb.Osobiście zastanawiam się czy dobrze się stało,że powstał w
ogóle Risen to właśnie Dark Waters powinną rozpoczynać tą sagę może z lekko ciekawszym
pomysłem na fabułę której osobiście nie łyknąłem.Być może było to zamierzone aby
wypromować nowy tytuł i dodać wzmiankę o następcy Gothica bo druga część będzie miała
zdecydowanie mnie wspólnego ze sławną sagą,z drugiej strony może lekki klops zmusił PB to
szukania pomysły na zaspokojenie głodu klienta który nie najadł się klonem którego mu
zaserwowaną.Różnic będzie na pewno multum nagle w 3 lata wynaleźli proch i pojawi się broń
palna,główny bohater za nic nie przypomina drewnianego rozbitka.Statki,plaże,porty wszystko co
znaliśmy ulegnie zapomnieniu.Osobiście czekam na premierę,żeby zobaczyć czy będzie to
produkcja na którą czekałem ze świetną fabułą,systemem walki,misjami i tym czego zawsze
pragnąłem grając w Gothica wolności czyli możliwości wypłynięcia na swoim żaglowcu na inną
wyspę.Liczę,że po zagraniu będę mógł śmiało powiedzieć,że Risen Dark Waters to gra do której
będę wracał latami.

ocenił(a) grę na 6
Fabio24

Bron palna to ciekawe rozwiazanie...ale niestety dawna nostalgia zostaje ;) gothic, gothic 2, noc kruka, risen tych gier sie nie zapomni nigdy!

czester

Risena zapomnę szybko jeśli kontynuacja będzie lepsza od części pierwszej i to bardzo przeciętnej.Bo była po prostu źle zrobiona.Oprócz grafiki i solidnego trybu walki to cała reszta została spierniczona.

ocenił(a) grę na 8
Fabio24

Kwestia gustu. Mi np. bardzo się podobała część pierwsza Risen i oceniam ją wyżej od trzeciej części Gothica i godną, nieoficjalną kontynuację tej serii.

Z niecierpliwością czekam też na Dark Waters.

Fabio24

jak zastąpią mi łuk kusze i kule ognia jakąś strzelbą będę wkurzony

kemoromek

Tak z przykrością dla Ciebie będzie,w grze nie pojawią się bronie dalekiego zasięgu do których stosowało się cięciwę(łuki,kusze)zastąpią je strzelby itp.,a o kule ognia się nie masz co martwić,na pewno się pojawi,skoro w drugim Risenie ma się pojawić więcej magii.I jeszcze coś dopowiem,a więc nie będzie w ogóle broni ciężkiej(topory,miecze dwuręczne)pojawią się tylko szabelki i może jeszcze jakieś kostury.Ale jeśli całość będzie zgrabnie zrobiona to szybko zapomnisz o starym łuku(który się już przejadł) :)

ocenił(a) grę na 6
Fabio24

Mogli by dać wszystkie te typy broni dystansowych, ale zróżnicować je tak by każda wyróżniała się czymś. Łuk szybkie ładowanie, małe obrażenia, lot po trajektorii opadającej, kusza większe obrażenia, wolniejsze ładowanie i lot prosty, broń palna jeszcze dłuższe ładowanie i większe obrażenia, lot prosty no i coś jeszcze co by je wyróżniło, poza obrażeniami i szybkością ładowania ;). Już nie mówiąc o tym, że jakieś bronie dwuręczne też powinny być, jak i walka 2 broniami lub z tarczą. Przecież w realu też to nie było tak, że jednego dnia poszli spać z mieczami,toporami,tarczami, łukami, a drugiego obudzili się z pistoletami i szablami. Znacznie lepiej byłoby jakby gra była w okresie wprowadzania nowych technologii, by i stare były dostępne, a nie w okresie po zmianie, kiedy wszyscy już ją zaakceptowali :/.

tomciog18

Według Pirani,wyspa która pojawiła się w pierwszej części gry była odcięta od świata przez wiele lat,przez co nowa technologia nie dotarła na te tereny Jest to oczywiście mocno naciągane,ale ogólnie do przełknięcia,tak jak pisałem wyżej łuki i kuszę mi się przejadły więc nie będę za nimi tęsknił,aczkolwiek brak toporów i broni dwuręcznej może zaboleć,ale wszystko okażę się po premierze :)

tomciog18

A co do Twojego pomysłu,ciekawy,ale niemożliwy do zrealizowania z powodu wielu prostych przyczyn,zrobił by się niesamowity bałagan było by tego wszystkiego za dużo lub za mało(gdyby pojawiły się np.tylko po cztery typy każdej broni dalekiego rażenia,co spowodowało by z drugiej strony fale niezadowolenia).I tak naprawdę teraz można gdybać,jak by to było,cieszmy się z tego co mamy,czyli fajnego bądź co bądź pomysłu.

ocenił(a) grę na 6
Fabio24

No nie wiem, dla mnie w każdym RPG jest za mało, mogłoby być więcej i więcej ;) (jedynie wielkość świata doszła do dobrych rozmiarów w np. Gothic 3, TES 5:Skyrim). A do tego wymyśliłem pistolety - przebijanie pancerza i niska celność jak to wczesne pistolety, świetne na średnio dalekie dystanse bo obrażenia na prawdę gigantyczne ;). Kusze też przebijanie pancerza, łatwiej strzelić w głowę (jak będzie to miało znaczenie), ogólnie nieco lepsza celność na dalsze odległości. Łuki super celowanie, jakiś przycisk do celowania, strzały krytyczne łatwiej strzelić (w głowę jak będą, jak będą inne to też :P). No, ale jak pewne, że nie będzie to nie będę dalej myślał :P.

tomciog18

Myślenie nie boli,ja osobiście z chęcią bym się dowiedział na jakie jeszcze pomysły Cie stać.A co do planu jaki wykonałeś,to wciąż uważam,że zrobił by się bałagan i przeciętny gracz zagubił by się w tym gąszczu możliwego uzbrojenia,a z innej strony to zawsze jakiś typ był by lepszy,więc gracze nie męczyli by się,żeby strzelać z łuku skoro moją pistolet(planowane są i długo i krótko dystansowe,różniące się i celnością jak i długością ładowania)dla łuków nie widzę miejsca(w rzeczywistości również bo jakimś czasie wyparły je bronie prochowe),ale co by nie mówić o całej otoczce,najważniejsza jest przecież FABUŁA.

użytkownik usunięty
Fabio24

Risen jest na pewno lepszy niż Gothic 3 i jest godnym spadkobiercą serii Gothic - to fakt. ale też nie umywa się do Gothiców 1 i 2 - to też fakt.
co do zmiany otoczki gry (zamiast mieczy, tarcz, toporów i łuków mamy szpady i pistolety) jak dla mnie bomba. czy sama gra okaże się świetna nie wiem, ale wiem, że się przekonam (jak mi pójdzie).
faktycznie schemat Gothica 1 powielany w nieskończoność już nudził (3 obozy, a jak nawet 2 to frakcje i tak 3, ciągle ktoś siedzi na bagnie, bo nawet jak zbiegów wyniosło w g2 na farmy to w nocy kruka pojawili się na bagnie bandyci^^).

w sumie obóz piratów to nic nowego sam w sobie - był w g2 nk przecież ale jak rozwiną fajnie pomysł na zmianę wizerunku świata...
no i jak dołożą 3 frakcję (miecze mieczami, gnaty gnatami, ale magowie też nie zawadzą) to będzie git.
no i mogłaby ścieżka fabularna przestać wyglądać identycznie w aktach od 2 wzwyż.
mogłoby w końcu wybranie "drużyny" wiązać się ze zmianą drużyny.
bo w gothicach 1-2 grałem od nowa zwykle po to żeby nacieszyć się innymi kolorami ciuchów postaci^^ (magiem w 2 grało się inaczej ale nie aż tak inaczej^^)

użytkownik usunięty
Fabio24

Jeśli ta gra będzie miała świetny klimat i dialogi jak z wiedzmina, gothic 1,2. To będzie to Arcydzieło :)

Wystarczy, że dialogi będą jak w poprzednim Risenie i będzie fajnie. Szkoda tylko, ze muzykę i dźwięk robi już ktoś inny.

użytkownik usunięty
drenz

Muzyka jest kapitalna, też się obawiałem, ale tworzy klimat perfekcyjnie !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones