PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704253}

Risen 3: Władcy tytanów

Risen 3: Titan Lords
7,0 1 861
ocen
7,0 10 1 1861
Risen 3: Władcy tytanów
powrót do forum gry Risen 3: Władcy tytanów
ocenił(a) grę na 7
nea_filmweb

POnieważ oczekiwania są zbyt wysokie i nie chcą zawieść fanów.Jeden z pracowników Phiranhia Bytes tak powiedział, ale nie wykluczają wydania Gothica 1 na silniku Gothic 3.

lisek696

:( , Kiedyś , dobre miesiące temu , było gadane że Gothic to będzie Risen 3 ... itp.

A wyszło tylko że

w risen sporo ponoć będzie z Gothic , mają dodać ciężkie zbroje , miecze , kusze , czary wiele zabawek z G , to aby tyle dobrze :( bo te same szabelki , muszketerki kijacko to wyglądało w R2

---

A nie wiesz jak z mapą ?? ma być w R3 ? / zamki itp. ?

lisek696

Byłoby zajebiscie

nea_filmweb

Nie będzie nowego Gothica

ocenił(a) grę na 8
nea_filmweb

Sam nie wiem czy bym tego chciał. Piranie jakby trochę teraz szły na łatwiznę w tworzeniu gier. W drugim Risenie mapki były niezbyt rozległe i niezbyt otwarte. Osady też w Risenach nie są specjalnie duże i zaludnione. Rozwój postaci także bardziej podobał mi się taki jaki był w Gothicach i Risen 1, chociaż w Risenie niezbyt podobało mi się to, że musimy płacić za naukę każdej umiejętności. W Gothicach większości rzeczy NPCe uczyły nas za darmo.
Ponadto od Piranha Bytes odeszli Kai Rosenkranz i Michael Hoge (jeszcze nie było oficjalnej informacji, ale Mike nie pracuje podobno przy R3), doszło sporo nowych ludzi, którzy inspirację czerpią z innych gier. To wszystko sprawia, że raczej już nie odtworzą tego charakterystycznego dla Gothiców klimatu. Po Risen 3 wolałbym by zajęli się jakąś kompletnie nową marką, nie mającą nic wspólnego z ich poprzednimi grami.

nea_filmweb

Chodzą, plotki jakoby pirania, odcinając się od "obcego" im dodatku do 3 i arcani, połączą gotica z risenem.
Wiadomo, że w 3 pojawi się nowy bohater. Do najbardziej idiotycznych teorii jest, to że po przejściu przez portal Bezio trafił do świata z risena i
tak naprawdę nazywał się Ursegor ;P

kiogu1

:DDDD XDDD to było by grubo

kiogu1

Przez jaki portal? Nie do końca pamiętam gothic 3, ale tam mieliśmy zabić Bogów i mieliśmy to uczynić przechodząc przez portal? Jak tak to nie głupie, okazałoby się, że np. Innos Beliar i Adanos to Tytani, którzy jakiś czas przebywali w rejonach znanych z Gothica i ludzie uznali ich za Bogów, po czym przenieśli się tam gdzie się odbywa Risen i okazują się być co najwyżej jednymi z potężniejszych Tytanów.

tomciog18

To nie do końca prawda. Bogowie nie zgineli ale zostali osłabieni i nie mogli "manifestować się" Jak avatary beliara śniący cz nekro-smok.
Ale w risen jest mowa o mrocznym bogu, który oszukał ursegorna i o magu, który wygnał bogów.

nea_filmweb

Bo NIE MA praw do serii Gothic !!!!

zzawitarz

hehe prawa ma od podajże 2-3 lat "czytaj google" :) to już dawno pisali że odzyskali.

nea_filmweb

podajże - litości...

ocenił(a) grę na 8
nea_filmweb

Podajże LOL xD
Szczerze to nie wiem czy bym chciała nowego Gothica. Ta gra miała kiedyś swój klimat ze względu na wciągającą fabułę i piękną, kiedyś oprawę graficzną. Ze świecą było szukać takiego tytułu co czyniło ją czymś wyjątkowym. Grało się za malucha i ma się te dobre wspomnienia, ale dzisiaj będąc dorosłą osobą ciężko mi znaleźć grę, która by wywołała takie uczucie. Gothic to był smak dzieciństwa. Dzisiaj dzieci smakują w takim Skyrimie/Wiedźminie(czy innej produkcji) i będą za kilka lat dobrze go wspominać bo spędzili przy nim podstawowe lata. W tych czasach ciężko zrobić coś nowego i ze świeżym pomysłem, każdemu czegoś brakuje w grach, coś jest powtarzane z innych tytułów. Gracze szybko się nudzą. Nawet RPGi, które kiedyś zmuszały do myślenia, dzisiaj mają strzałki gdzie iść i co robić. Risen 1 był bardzo dobrą grą i powiem, że czułam tam typowy klimat Gothica, ale jednak coś było nie tak. To już nigdy nie będzie to samo co kiedyś :P

marza4366

Dokładnie , takiego czegoś jak w jedynce już nie doświadczymy :(

nea_filmweb

Ale za to uświadczymy inne rzeczy, Gothic 5 powinien powstać, bo uniwersum nie zakończono zbyt godnie. Piątka powinna być ostatnia, powinniśmy kierować starym Bezimiennym, a historia mogłaby mieć epicki koniec. Być może Risen 3 ma być ostatni, bo skrycie trwają prace nad piątym i także ostatnim Gothiciem, a potem nowe serie zaczną.

The_Fallen

Niestety póki co na Gothica 5 się wgl. nie zanosi. W wywiadzie z "PlayNation" odpowiedział coś takiego -> "Zawsze jest nadzieja. W tej chwili żyjemy uniwersum Risen i czujemy się tu bardzo dobrze. W Risen 3 przedstawiamy fascynującą historię, w której fani Gothica na pewno znajdą jakieś smaczki. Jednak na kontynuację serii jesteśmy nastawieni negatywnie." A później odpowiadając na drugie pytanie -> "Zgadza się, nie mamy żadnych planów na Gothic 5." Póki co musimy mieć nadzieje, że Risen 3 naprawdę będzie bardzo dobrą grą :) Gdzieś PB też pisało, że jeśli ktoś podejmie się stworzenia G5 zostanie "zjedzony" przez fanów. Nie pamiętam niestety gdzie to przeczytałem.

Edin181

po prostu to tchórze.....gothici od PB zawsze były na tyle dobre ze nie miały czego sie wstydzic, a Risen pokazuje ze sa w formie

The_Fallen

Również uważam, że PB mogłoby zrobić G5 i godnie to wszystko zakończyć. Przy okazji natrafiłem na nowy, krótki gameplay z trzeciego Risena - https://www.youtube.com/watch?v=0vTRXIRFZPQ

Edin181

Nie zrobią G5 ponieważ oczekiwania są zbyt wysokie jedynie na co można liczyć to na sequel lub remake.Nie wystarczy wam trylogia gothic-a? Chcecie żeby wychodziły takie kaszaloty jak gothic 4 lub zmierzch bogów(wiem robiła to inna firma)? Osobiście jestem jedynie za odnowieniem serii graficznie,wizualnie,fabularnie,itd.Wielu grach to odnowionych to wychodziło...

darkschadow

,,Nie zrobią G5 ponieważ oczekiwania są zbyt wysokie jedynie na co można liczyć to na sequel.'' - made my day.

darkschadow

A 2 zrobili jak oczekiwania były wysokie, a 3 zrobili jak oczekiwania były wysokie? Myślę, wręcz że też oczekiwania byłyby mniejsze jak przed 3.

ocenił(a) grę na 8
Edin181

Jak Piranha Bytes ma zrobić 5 część skoro to studio nie uznaje 4? Na dobrą sprawę Arcania nie jest nawet oficjalną częścią cyklu.... Więc ewentualny Gothic byłby z pominięciem Aracnii. Możliwości jest wiele np. prequel, remake, bezpośrednia kontynuacja trójki lub gra luźno osadzona w świecie Gothic'a. O czymś takim jak Gothic 5 nie ma nawet mowy.

nea_filmweb

Możliwe, że już pracują nad nową częścią Gothica, ale nie dowiemy się tego teraz. PB wydając Riseny, zarobiła trochę kasy, więc może mają teraz dość środków aby rozpocząć prace nad grą. Jednak wg mnie nie ma co teraz za dużo myśleć o tym, czy będzie nowy Gothic, czy nie. Lepiej poczekać rok, pewnie dowiemy się więcej.

nea_filmweb

bo nie umie... Sukces Gothica to przypadek.. Udowodniają to słabą/przeciętną serią Risen. Chcesz żeby zrobili Gothica na poziomie Risena? Bo ja nie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones