PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627042}
6,9 213
ocen
6,9 10 1 213
Vindictus
powrót do forum gry Vindictus

Diament nieoszlifowany

ocenił(a) grę na 8

Muszę przyznać, że gra bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
Piękny design, bardzo oryginalne i kreatywne pomysły (proces tworzenia bohatera, po tym, jak zdążymy już nim zagrać, pokazanie głównego wątku fabularnego i rzucenie gracza prosto w środek akcji już na samym początku, świetny kreator postaci, genialnie zrobiona mapa lokacji, możliwość interakcji z otoczeniem i wiele innych pozytywów ^_^)

Niestety interface jest niesamowicie wprost chaotyczny, a okna są kompletnie bez sensu porozrzucane na ekranie i nie można nawet ich przestawić.
Wykonywanie niektórych ataków też jest kompletnie nielogiczne (wciśnij "S", po ładowaniu czaru PPM, żeby wystrzelić... "S" na litość Boską!!!) i intuicyjność klawiszologi pozostawia wiele do rzeczenia.

Ale kiedy już człowiek przyzwyczai się do tej nietypowej komunikacji ze światem gry, pod tą chaotyczną fasadą ujrzy wiele naprawdę świeżych i unikalnych idei, pozwalających na niedostępne w innych grach doświadczenia.

Stanowczo nie gra dla wszystkich, ale polecam spróbować. I to najlepiej dwa razy, bo za pierwszym, człowiek może zwyczajnie się pogubić i odstawić grę, nieświadomie tracąc wiele godzin wciągającej rozrywki.

Jediel

ogólnie rzecz biorąc zgadzam się. jednak mnie samemu brakowało kilku opcji w kreatorze postaci, nie to, że oczekiwałem Simsów, ale jednak chciałbym mieć większe pole do tworzenia postaci.
poza tym minusem gry są bardzo do siebie podobne lokacje, można mieć wrażenie, że kolejne poziomy wyglądają identycznie.
brakuje mi też sensownego systemu PvP

ocenił(a) grę na 8
zmk_

Jeżeli lubisz rozbudowany kreator postaci, polecam "Perfect World". Lepszego kreatorka nie znajdziesz, a i gra się całkiem przyjemnie.

Jediel

dzięki, ale już za późno - ciężko byłoby mi porzucić 22lvl. :D

Jediel

Gralem w Vindictusa od poczatku wersji EU, rozwijalem Lanna czekajac w tym czasie na Karoka, rozwinelem Lanna do 67 lvla, pojawil sie Karok, przeszedlem na Karoka, wbilem 18 lvl i gra mi sie znudzila :P Wszystko przez te powtarzajace sie lokacje. I przez to, ze ta gra jest latwa... latwo zdobyc kase, expa, zalozyc gildie, zdobyc seta i potrzebne nam itemy... tylko na poczatku z ap ciezko ale na wyzszym lvlu gdy wiekszosc skilli jest wymaxowanych to nawet z ap nie ma problemu. Do tego brakuje rywalizacji w grze, nie ma wojen miedzy gildiami ani walki o teren i bardzo latwo jest byc koxem - czyli po pewnym czasie grania ma super seta, wysoki lvl i wszystkie skille. Podsumowaujac: powtarzajace sie lokacje+ latwa gra bez emocji + brak rywalizacji i otwartego swiata (niby gra sie z innymi a jednak wiekszosc instancji sie idzie samemu, bo rzadko pt znalezc) = gra sie moze znudzic na wyzszym lvlu. Kreator postaci tez jest ubogi, zgadzam sie, ze w PW jest ladnie rozbudowany kreator, prawie jak w simsach :) No chyba, ze ktos gra barbem to nie ma za duzego wyboru :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones