PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 616
ocen
9,6 10 1 58616
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mi do tej pory udało się ogarnąć niewielką ilość nawiązań:
- Łowca nagród – Django Frett
- Dwaj strażnicy mówiący o wydarzeniach z Pulp Fiction
- Nawiązania w dialogach do Alicji w krainie czarów i Czarnoksiężnika z Oz.
- Pancerny rycerz nuci temat z „Czterech pancernych”
- Jakiś wieśniok zarzucający tesktem ' sorry, taki mamy klimat '
- Guślarz odprawiający dziady.
Niektóre to po prostu dowód na poczucie humoru Redów, ale co tam by się czepiać ^^

ocenił(a) grę na 8
FrozenFanPL

Misja kryminalna z Jaskrem i Priscillą - jej rozwiązanie skojarzyło mi się z "seven".

FrozenFanPL

Ide spobie ulicą, a jakas pani nuci :
"w zyciu piekne sa tylko żakile"

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Wielebny Nataniel, który morduje obrażających kościół ludzi - czyżby nawiązanie do księdza Natanka.

piotral_2

To nie Nataniel mordował. Jeśli go zabiłeś w burdelu bez kontynuowania dialogu, to być może się o tym nie dowiedziałeś i zadanie się na tym zakończyło. On tylko znęcał się nad prostytutką, bo był walniętym sadystą, ale to nie on mordował tych pozostałych ludzi. Prawdziwy morderca podsunął pergamin z imieniem kolejnej ofiary, bo wiedział, że Nataniel pójdzie na dziwki. Jeśli się kontynuuje dialog (potem i tak można zabić Nataniela i uwolnić kobietę), to można się dowiedzieć, że prawdziwym mordercą jest ten człowiek z kostnicy (stąd zapach formaliny na miejscu zbrodni) i tak naprawdę jest on wampirem pod ludzką postacią. Trzeba go zabić w portowym magazynie, gdzie zamienia się w postać wampira.

użytkownik usunięty
FrozenFanPL

Ten elf, do którego idziemy przez światy z Avallac'hem, maluje jakąś gołą elfkę, a na koniec cut-scenki widać, że robił to stylem Picassa i śmiecznie to wyglądało.. xD

użytkownik usunięty
FrozenFanPL

Jeszcze misja jak idziemy z Triss na przyjęcie jest jak z "Pachnidła" - labirynt, ruda kobieta (która tak samo się chowa wgłąb labiryntu), motyw porwania, fajerwerki.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Kasiarz Quinto - Kwinto.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W dodatku "serce z kamienia" podczas aukcji możemy oglądać eksponaty, jeden z nich to "czara ogna" jest to oczywiste nawiązanie do Harrego Pottera.
https://www.youtube.com/watch?v=PZ5_khKsTbY

użytkownik usunięty
FrozenFanPL

Historia Olgierda von Everec to mocno nawiązuje do legendy o panu Twardowskim :)

No i zadanie w banku w Touissant - "Klient ma zawsze rację" :D

FrozenFanPL

Dopiero zacząłem rozgrywać W3 i jestem zaledwie w 1 akcie, ale już nie sposób spamiętać wszystkich EE. Kilka z tych, których nie znalazłem we wcześniejszych wątkach:
- Zoltan w rozmowie z Priscillą: Motyla noga ("Miś")
- Mijane postacie mówią: Nic nie boli tak jak życie (album Budki Suflera)
- przez jedną z wiosek w Velen maszeruje siedmiu krasnali w czerwonych czapeczkach z kilofami i łopatami na plecach
- napotykane raz po raz ślady Odrina z W2 (przechodzień uskarżający się, że z piwnicy wino ukradł mu pijak śpiewający wulgarną piosenkę, w której nazywa siebie Odrin; ogłoszenie na tablicy w Novigradzie, że nadobny młodzieniec Odrin zadowala panie; i wreszcie skup butelek "Odrin i przyjaciele" na przystani, gdzie sam Odrin śpi w najlepsze);

Teen_Titan

Coś, czego nie wymieniliście albo przeoczyłem:
1) jedna z klientek "Siedmiu kotów" nuci "Ukrainę (hej, sokoły)"
2) nawiązania do zespołu Iron Maiden - zadania "Żelazna Dziewica", "Obcy w obcym kraju" (Stranger in the Strange Land), "Kwestia życia i śmierci" (A Matter of Life and Death)
3) nazwisko Menge jak dla mnie nawiązuje do dr. Mengele
4) zadanie "Wielka ucieczka" - nawiązanie do tytułu filmu wojennego,
5) Gangi Novigradu - film "Gangi Nowego Jorku"
6) Skeligijscy strażnicy co rusz wykrzykują z emfazą: "Tu jest Skellige!" ("This is Sparta!")
7) "Mysia Wieża" - oczywiste nawiązanie do legendy o królu Popielu
8) Zadanie "Smutna historia Braci Grossbart" - łowca nagród nazywa się Django Frett, co nawiązuje "Django" i do "Gwiezdnych Wojen" - ojciec Bobby Fetta (Imperium kontratakuje/ Powrót Jedi) nazywał się Jango Fett (Atak Klonów) i również był łowcą nagród.
Wracam do zabawy ;)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Mad Max Fury Road

Rycerze róży renegaci rzucają masa tekstów z filmu podczas walki z Geraltem// po zainstalowaniu serca z kamienia

FrozenFanPL

W wątku fabularnym "Krew i Wino" jest nawiązanie do "Baśni Braci Grimm" - Kraina Tysiąca Baśni

Dziewczyna z zapałkami
Czerwony kapturek
Jaś i magiczna fasola
itd.

FrozenFanPL

Wypytując Zoltana o kochanki Jaskra, ten opowiada o jednej, która kazała Jaskrowi nazywać siebie Anastazją, a Jaskier niech będzie Christianem i coś tam o związywaniu i przebierankach było. Kto wie ten wie z czego to jest XD

ocenił(a) grę na 10
Jan_zacharzewski

I grób Gavroche na cmentarzu nawiązanie do „nędzników”

FrozenFanPL

Włam do Borsodih to dla mnie trochę napad z GTAV

FrozenFanPL

W misji "Niebezpieczna gra" gdy idziemy z Zoltanem okraść karte Fringilli temu krasnoludowi ten na powitanie gada cos w stylu, ze szczupak to jest krol pontaru a Zoltan mowi cos w stylu "a ja namawialem cie na suma" co jest nawiazaniem do kłótni z wujkiem Staszkiem z pasty o ojcu wedkarzu.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

jest jeszcze 1 ale nie moge sobie teraz przypomniec przypomniec
i jest jeszcze gadka o jakims pierscieniu i tekst w stylu, że nie maja zamiaru biegac boso po wulkanie czy cos takiego(wiadomo, wladca pierscieni)
i jak sie przechodzi kolo jakiegos typa to nawija, ze zaufal kiedys kobiecie i dalby sobie za nia reke uciac czy cos(chlopaki nie placza)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

a i jeszcze jeden z przeciwnikow w walkach na piesci nazywa sie durden(fight club)

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Talar porusza się takim samym wozem, jakim jeździł dr King Schultz w "Django". Tylko na dachu ma but zamiast zęba - w końcu udaje szewca, a nie dentystę.

Jedno ze zleceń ("Tajemnica Wsi Stegny") polega na zbadaniu wioski, z której nie wrócił patrol. Okazuje się, że odgruzowali elfie ruiny i zabił ich obudzony hibernujący wampir nazywający się Sarasti. W powieści Petera Wattsa "Ślepowidzenie" dowódcą statku jest obudzony z hibernacji wampir nazywający się Jukka Sarasti.

Jedna z wiosek na mapie nosi nazwę Zalipie. Taka sama wioska istnieje w rzeczywistości i jest bardzo słynną zabytkową wsią z tradycyjną słowiańską zabudową.

Wczesna wersja gry miała problem ze świeczkami - jeśli w pobliżu skrzyni czy pojemnika była takowa, to Geralt skupiał się na niej i ciężko było go nakierować, aby otworzył skrzynię. Redzi to naprawili, a w jednej z misji "Serc Z Kamienia" (bank Borsodych) odpala się cutscenka, w której Geralt podchodzi do skrzyni, chce ją podnieść i... gasi świeczki. Wkurzony, mruczy "cholerne świeczki...".

Sam Dom Borsodych to nawiązanie do średniego "Sezonu Burz", w którym miecze Geralta były licytowane w Domu Borsodych w Novigradzie. W grze jest w Oxenfurcie, czego Geralt nie omieszkuje skomentować.

Wesele z "Serc z kamienia" to jedno wielkie nawiązanie do Wyspiańskiego i chłopskich tradycji.

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

W zadaniu "Niebezpieczna gra" gdzie Geralt w dialogu mówi "Zed szedł". Oczywiste nawiązanie do PULP FICTION

ocenił(a) grę na 10
FrozenFanPL

Znalazłem list z przeprosinami od CDP ze co złego to nie oni

FrozenFanPL

*Mnie do tej (...)
Nie zaczyna się zdania od zaimków nieakcentowanych, czyli np. od "mi". Pozdrawiam.

Tymoteusz_Baczynski

Wracając do van der Hooia: dzieło Kupiec z perłą to pastisz na Dziewczynę z Perłą, a licytowane dzieło impresjonisty "Gwiazdzista noc nad Ponrarem" to nawiązanie do płótna Gwiazdzista noc nad Sekwaną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones