PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=171}

Śmiertelny rejs

Deep Rising
5,7 3 100
ocen
5,7 10 1 3100
Śmiertelny rejs
powrót do forum filmu Śmiertelny rejs

5/10

ocenił(a) film na 5

Przed obejrzeniem tego filmu wydawało mi się, że zobaczę bardziej coś w stylu "DeepStar Six" czy "Leviathan". Myliłem się bardzo. Dla mnie film jest sporo słabszy od dwóch wcześniej wymienionych, bo zdecydowanie brakuje mu klimatu. Jest strasznie nijaki i spłycony przez efekty specjalne.

Momentami film jest tak naszpikowany efektami, że wyraźnie odczuwa się przerost formy nad treścią. Fabuła jest trochę chaotyczna, a przy tym bardzo typowa. Niczym nie zaskakuje. I nie mam też o to większych pretensji. Takie filmy z reguły nie są jakimiś odkrywczymi, przełomowymi dziełami. Liczy się tutaj głównie na akcję i klimat. Tego drugiego, jak już wspomniałem, zabrakło. A akcji jest co nie miara, dlatego też nieco podwyższyłem moją ocenę.

Ostatecznie ilość akcji nie pozwala się nudzić. Paradoksalnie, jednostajne, szybkie tempo akcji w połączeniu z efektami specjalnymi zaczynają dosłownie męczyć wzrok widza. Efekty raz lepsze raz gorsze. Bardzo fajnie wyglądały potwory. Ale w końcówce ewidentnie przegięto i ktoś za bardzo puścił wodze fantazji. Widok dwójki bohaterów uciekających skuterem za wyjątkowo szybko pędzącym potworem (niczym w teledysku) to najgorsza scena w całym tym filmie.

Aktorzy nie za bardzo mi się podobali. Treat Williams chyba się wyróżnił, ale też nie specjalnie spodobała mi się jego postać.

Dla mnie ten film to typowy przeciętniak z lat 90-tych i też, jak mi się wydaje, do niczego więcej nie aspiruje.

Moja ocena: 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones