PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91770}

Światła rampy

Limelight
7,9 5 195
ocen
7,9 10 1 5195
7,4 8
ocen krytyków
Światła rampy
powrót do forum filmu Światła rampy

Sama nie wiem, czy bardziej mi się to podoba, czy jestem wściekła na to, że ten film jest taki cholernie sentymentalny i tak na chama chwyta za serce i za gardło... Chaplin obnaża się na maksa, aż człowiek chwilami niezręcznie się czuje.
Niestety, okazuje się momentami, że to, o czym jest ten film (nieumiejętność porozumienia się starzejącego się twórcy z publicznością) widać także w tym filmie - Chaplin nie wyczuwa nowoczesnego rytmu narracji, opowieść trochę się rwie, ma kilka punktów kulminacyjnych itp... ale - czy można to uznać za zarzut? Dzięki temu robi się z tego filmu opowieść wręcz autotematyczna!
No a poza tym - to naprawdę tylko momenciki. Tak w ogóle to nadal Wielki Charlie...

ocenił(a) film na 10
kaja

Nowoczesny rytm narracji... Ten film ma ponad 50 lat! Jakiej ty nowoczesności oczekujesz?

Sqrchybyk

rebeka ma prawie 70 lat i co z tego ?

autorka postu ma całkowitia racje, nie do tego przyzwyczaił nas chaplin, co nie znaczy ze film jest zły, jednak czegoś zabrakło

Leon_B_Fink

ten film jest o artystach... ziemia jest sceną świat publicznością...................

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones