PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1094}

Życie Carlita

Carlito's Way
8,0 98 263
oceny
8,0 10 1 98263
8,3 21
ocen krytyków
Życie Carlita
powrót do forum filmu Życie Carlita

David Kleinfeld

ocenił(a) film na 8

Już wiadomo kim mogli inspirować się twórcy GTA Vice City w kwestii postaci niejakiego Kena Rosenberga.

ocenił(a) film na 9
Toxic_Trace

Dokładnie tak!!! Właśnie ciągle o tym myślałem oglądając film - taka sama fryzura, też siedział w swoim biurze i co najlepsze też miał Mercedesa! Tak jak w Vice City

ocenił(a) film na 8
Kali3ek17

I przede wszystkim też wciągał białe, zachowywał się jak świr (to efekt uboczny tego pierwszego, ale jednak). Ano i był też z wykształcenia prawnikiem.

ocenił(a) film na 8
Toxic_Trace

Nawet nie "mogli" a na pewno się inspirowali, gdzieś widziałem wiarygodne źródło na ten temat ale za chiny nie jestem w stanie go teraz odnaleźć. Ogólnie GTA: Vice City to kopalnia nawiązań do filmów, seriali i innych ikonicznych popkulturowych elementów z lat 80. - Człowiek z Blizną, Życie Carlita, Miami Vice. Twórcy się nawet z tym nie kryli i bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 8
Nivenerr

Fakt - Musieli się czymś inspirować. Na gta.wikia.com można coś znaleźć na ten temat. Swoją drogą doszukiwałem się innych nawiązań i inspiracji w starej dobrej trylogii GTA i pewnie trochę by tego się uzbierało, chociażby Rodzina Leone - Po samej nazwie wiadomo do kogo nawiązuje. Albo Kubańczycy w Vice City, co jest nawiązaniem (nie wiem czy celowo, ale kto wie) do imigracji tychże w Człowieku z Blizną.

ocenił(a) film na 10
Toxic_Trace

Nie tylko Kubańczycy są nawiązaniem do "Człowieka z blizną". Można powiedzieć, że cała fabuła i klimat "Vice City" opiera się na tym filmie, a już w szczególności zakończenie.

ocenił(a) film na 9
Vastus

Plus lokacja z zakrwawioną łazienką i piłą mechaniczną :)

ocenił(a) film na 8
Toxic_Trace

Tak!! kiedy oglądałem film nagle coś mnie olśniło mówię sobie "kurde to jest podobne do gta vc te jego biuro te kolory i sam on coś z tego wzięli" następnie w chodzę na film i widzę twój komentarz to jest właśnie świetne w gta te wszystkie smaczki i klimat tej gry Arcydzieło!!!

Toxic_Trace

zgadzam się w 100% tak samo gta vice city nawiązuje do człowieka z blizną np. willa Ricardo Diaz'a

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones