PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38592}

13 duchów

13 Ghosts
6,1 983
oceny
6,1 10 1 983
13 duchów
powrót do forum filmu 13 duchów

Choćby nie wiem jak narzekać na kiczowatość tego horroru, jego naiwność, fakt że jest przestarzały nawet względem swojej epoki i tak będę bronił rękami i nogami dzieł Castle'a. To gość który stworzył multum filmów grozy idealnych na seans dla młodzieży i umiał za każdym razem w oryginalny sposób urozmaicić zabawę.
Tym razem zastosował całkiem ciekawą technikę, bliską 3D. Otóż po założeniu specjalnych okularów (mogą być w sumie zwykłe 3D właśnie, tylko należy zamknąć jedno oko :D) na ekranie widać duchy. Dobra, nie do końca to wypaliło na małym ekranie, ale w kinie musiało dawać sporo frajdy.
Całość to klasyczna historyjka grozy, o nawiedzonym domu. Sporo tutaj, już gdzieś wykorzystanych tricków, niewielkich głupotek, ale ogółem to lekki, przyjemny seans. Ja nie nudziłem się nawet przez chwilę, a dodatkowo wczułem się w zabawę i od czasu do czasu zakładając okulary z uśmieszkiem wypatrywałem kolejnych perypetii 13 duchów.
To raczej ciekawostka, niż pełnoprawny film, bo wcześniejszy "Tingler" oraz "Dom na przeklętym wzgórzu" były owszem lepsze, ale i tak miła ciekawostka.

Lucky_luke

jest teraz na joemonster.pl art o tym filmie i po charakteryzacjach może to być równie sympatyczne co 'the monsters club'
nie mogę się doczekać,kiedy obejrzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones