PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020565}

Abyzou

The Offering
5,1 2 875
ocen
5,1 10 1 2875
5,0 3
oceny krytyków
Abyzou
powrót do forum filmu Abyzou

Jaki sens miałoby dla religijnych żydów sprowadzanie „z nieba” swoich zmarłych? Po co wchodzić w konszachty z siłami piekielnymi, ryzykując własne zbawienie, skoro mając pewność co do istnienia Boga, nieba, zbawienia, piekła itd., można się połączyć z bliskimi w niebie, z dala od starości, śmierci, demonów, kredytów i bankierów?

Infantylizacja mocy piekielnych, które można przechytrzyć za pomocą popiołu z kurzego truchła i wisiorka zreperowanego naprędce klejem błyskawicznym też nie budzi entuzjazmu. Piekło pragnie dzieci i choć na amerykańskich ulicach każdego dnia giną setki milusińskich, a tysiące padają ofiarami najokrutniejszych przestępstw, demon demoluje żydowską kamienicę, żeby dorwać akurat potomka Arta i Claire. W tym celu pragnie wywiać przez okno ciężarną, pali zwłoki, rzuca ludźmi, gasi i zapala światła, wydrapuje wzorki na podłodze i meblach, trzaska drzwiami i zmienia w człekokształtną kozę.

Za całą tą tandetą stoi rzecz jasna wszechmocny Bóg, który nie tylko powołał do istnienia anioły, ale też pozwolił im się zbuntować i upaść tak nisko, żeby kilkadziesiąt lat po Holokauście nękały w pokazany sposób potomków nowojorskich żydów.

ocenił(a) film na 5
Gwiezdne_kartofle

moze obejrzyj cos lepszego wreszcie? Ja pierdziele, masz jakis problem z masochizmem...?

ocenił(a) film na 1
sobanek

Nie mam problemu z masochizmem, a film moim zdaniem był dobry... na jedynkę.

ocenił(a) film na 5
Gwiezdne_kartofle

ogladanie wciaz gatunku ktoremu dajesz oceny od 1 do 3 to albo masochizm albo debilizm... nawet trolowanie powinno miec swoje granice

ocenił(a) film na 1
sobanek

To tylko Twoja subiektywna opinia, do tego wyrażana w dosyć obcesowy, nieznoszący sprzeciwu sposób. Lubię złe filmy, co najmniej tak samo jak dobre. Jeśli masz jakiś problem z tolerancją, to zmień hobby i komentuj wyłącznie własne oceny.

ocenił(a) film na 5
Gwiezdne_kartofle

piszesz na forum ogólnym, jak masz problem z tym, że ktoś może mieć inne niż ty zdanie to może pisz na swoim forum? Lubie symetrie, ułatwiłeś mi zadanie XD

ocenił(a) film na 1
sobanek

Jeśli lubisz symetrię, to musisz zacząć używać nie tylko oczu, ale również rozumu. Ogólne forum nie oznacza, że Twoje chamstwo nagle urasta do rangi obowiązującego poziomu wypowiedzi. Nie obchodzi mnie Twoja ocena filmu, bo nie po to tu przylazłeś, żeby rozmawiać o filmie, choć właśnie temu ma służyć to forum. Jesteś tu, żeby mi oznajmić, co Twoim zdaniem powinnam, z czym mam problem, jak wolno, a je nie można oceniać filmów itd. Skoro nie widzisz różnicy zarówno w treści jaki i formie, to najwyraźniej nie dojrzałeś do wyjścia między ludzi. Siądź sobie przed lustrem i omów wszystkie swoje problemy, łącznie z kwestią cudzych ocen filmów, które tak Cię drażnią.

ocenił(a) film na 5
Gwiezdne_kartofle

a ty dalej orzesz mi ze nic poza kamieniami nie wylazi spod lemiesza... powodzenia w tym katowaniu sie gatunkami, ktore ci nie leza, ja tego nie rozumiem, ale nigdzie nie jest powiedziane, ze zrozumiec to powinienem, poza tym masz czesciowo racje gust jest jak dupa, kazdy ma swoj. Ja tylko wyrazilem swoje zdziwienie, a chamstwa poszukaj sobie w swoim otoczeniu bo to slabe bylo. Do nie przeczytania.

ocenił(a) film na 1
sobanek

Zatem sam dostrzegasz, jak słaba jest Twoja motywacja do „dyskusji o filmach”.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones