PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10020565}

Abyzou

The Offering
5,1 2 841
ocen
5,1 10 1 2841
5,0 3
oceny krytyków
Abyzou
powrót do forum filmu Abyzou

Są jump scare'y ? Czy raczej straszy klimatem?

ocenił(a) film na 7
wojt9191

Jumpy scare' y są ale też jest klimat i to naprawdę dobry klimat. No i zakończenie które tez da się polubić;)

rebeckamikaelson

Dzięki, to się przejdę ; p jakoś przeżyję te jumpsy może..

wojt9191

Rany, to jeden wielki jumpscare. Ja rozumiem od czasu do czasu ale bez przesady.

Threon

Chciałbym wierzyć, że to ironia :' D

wojt9191

Raczej nie :) Ja przyznaję - nie jestem fanem jumpscareów. Ale jest zasadnicza różnica między filmem, gdzie atmosferę buduje się klimatem a tym - gdzie co 15 sekund coś wyskakuje. Tu - pomijając elementy wstępne wiadomo - ciągle coś wyskakuje i w pewnym momencie człowiek ma wrażenie że każda zmiana sceny to będzie skok w muzyce. A w kinie jak wiadomo - ma to dodatkowy efekt.

Stąd jeśli mówimy o budowaniu klimatu grozy - nie wiem - jak w "Obcym 2", "Rzeczy" czy choćby "The Ring" - był klimat - to tu nawet nie ma czasu na jego zbudowanie bo zaraz coś wyskoczy :) Film nie jest zły ale dla mnie taka konstrukcja filmu jest po prostu 'tania'.

ocenił(a) film na 5
Threon

Zgadzam się. Oprócz dwóch czy trzech pierwszych scen (nie licząc openingu) każda scena kończy się chamskim jumpscarem. W dodatku do bólu wtórny, fabuła jest nielogiczna, aktorstwo w sumie może być i całkiem znośnie się to ogląda.

ocenił(a) film na 4
Seb6_ghostface

Spojler. Kto w ogóle przywołał istotę? Pan, który porwał dziewczynkę i oddał ją demonowi, by zobaczyć zmarłą żonę czy młody żyd, który chciał, by ojciec przepisał mu dom?

ocenił(a) film na 5
Tylko_w_szpilkach

Art (młody Żyd). Starszy pan z początku filmu po prostu zamknął dręczącego go demona w swoim ciele, a Art przez swoją głupotę wypuścił istotę, która zaczęła prześladować jego żonę ze względu na swój "fetysz" więc to młody przywołał Abyzou.

ocenił(a) film na 4
Seb6_ghostface

Okej, ale, popraw mnie, jeśli było inaczej, to starszy pan wywołał istotę, by zobaczyć swoją zmarłą żonę i "opłatą" za to było życie tej kilkulatki. Kiedy zorientował się co zrobił, zamknął demona pół na pół, chyba, w swoim ciele i w medalionie, który później rozbił Art. I chyba nie przez głupotę, a z przestrachu upuścił ten naszyjnik.

ocenił(a) film na 5
Tylko_w_szpilkach

Raczej tak było (nie wszystko już pamiętam) ale na 98% masz rację, właśnie tak. Co do upuszczenia medalionu, nie chodzi mi o sam akt, tylko o to, co zrobił później. Wiedział, jako ktoś, kto jakkolwiek ma do czynienia z sekcjami zwłok, że każdy szczegół jest istotny, i się wystraszył, upuścił, ale powinien powiedzieć o tym ojcu, a tego nie zrobił. A że może mieć to jakieś konsekwencje to powinien się domyślić, skoro trup nagle otworzył oczy.

ocenił(a) film na 4
Seb6_ghostface

Dziękuję;)

wojt9191

Jedno i drugie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones