PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31017}

Aguirre, gniew boży

Aguirre, der Zorn Gottes
7,5 12 251
ocen
7,5 10 1 12251
7,7 26
ocen krytyków
Aguirre, gniew boży
powrót do forum filmu Aguirre, gniew boży

Dlaczego

ocenił(a) film na 4

Niewiem dlaczego ale z reguły nie lubie żadnego niemieckiego filmu i niech tak już pozostanie.

DaviX

hmmm
A może ogólnie niemców nie lubisz. A co powiesz o czarnych? Też są do niczego?

użytkownik usunięty
Wirokiro

Czarni są ok
Czarni są w filmach ok. A zwłaszcza w Filmie zielona mila. Duncan jest cool nie uważasz??

uważam
Ja tam wolę japonki. Potrafią zadbać o faceta. Jendak uważam, że świnka piggy była najlepsza, co do kreacji kermita można by się przyczepić.

ocenił(a) film na 3
Wirokiro

A co to ma do rzeczy? Przecież można kogoś nie lubić - jest to całkiem naturalne.

ocenił(a) film na 1
DaviX

Ja również nie lubię niemieckich filmów jak i samych niemców i jestem z tego DUMNY - witaj zatem w klubie...

ocenił(a) film na 9
Carey_Mahoney

Jesteś osobą zwyczajnie uprzedzoną, niemiecka kinematografia jest jedną z najlepszych a jej dorobek i wkład w rozwój kinematografii jest drugi co do wielkości pod wzgledem liczby filmów, nie mówiąc już o znakomitej jakości tych obrazów.

ocenił(a) film na 1
igorlakomy

Nie jestem uprzedzony.

Znam dość dobrze niemców (miałem wiele nieprzyjemności) oraz jestem dość mocno związany z moim zainteresowaniem - historią, która jest moją pasją.

Nie lubię niemców, przecież można u licha kokoś nie lubić - prawda?

Jednakże, dyby herzog, nakręcił dobry film, na miano np mistrza Bergmana, to bym był w zachwycie.

ocenił(a) film na 9
Carey_Mahoney

Można kogoś lubić lub nie, ale jeżeli jesteś dumny z niechęci do kogokolwiek to znaczy że jesteś uprzedzony i przemawia przez Ciebie buta. Moją pasją również jest historia, ale bynajmniej nie odbieram jej jako możliwość do powszechnego uogólniania tak jak jest w twoim przypadku - nie lubisz Niemców to równocześnie nie podobają Ci się ich filmy, jest to więc jawne uogólnienie oparte na niechęci do narodu.

ocenił(a) film na 9
Carey_Mahoney

Ja też Niemców za bardzo nie kocham, ale to nie znaczy że mam coś negować tylko dlatego że pochodzi z tego właśnie kraju. Mam np. nie kupić dobrego towaru bo pochodzi z kraju za którym nie przepadam? Albo mam nie doceniać osiągnięć ludzi z tego państwa? Kompletna bzdura. PS a film mi się podoba nie dlatego że ktoś kiedyś uznał go za arcydzieło tylko dlatego... że po prostu mi się podoba.

ocenił(a) film na 3
nevport

To nie jest bzdura. To są tak zwane zasady, ale nie każdy je ma.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones