PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31017}

Aguirre, gniew boży

Aguirre, der Zorn Gottes
7,5 12 272
oceny
7,5 10 1 12272
7,7 27
ocen krytyków
Aguirre, gniew boży
powrót do forum filmu Aguirre, gniew boży

Film ma tyle wspólnego z autentyczną historią tej wyprawy, co Kot w butach z moim mruczkiem. Po co umieszczać tam zimnego trupa Gonzala? po co puszczać Inez do dżungli? śmierć wszystkich na tej łajbie? Aguirre dopłynął do morza, zdobył wyspę, spróbował zatakować hiszpanów, córkę zabił własnoręcznie "by nie mówiono o niej, że jest córką zbrodniarza". Ja rozumiem (Elu;)) luźne adaptacje, ale czemu, aż tak lużne?? i ta scena z Indianinem, zaczerpnięta z pojmania Athalupy, czy co?? I sól w środku dżungli...
o plusach się nie wypowiadam, bo zachwytów nie brakuje.

ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM

ocenił(a) film na 9
Cyphre

a czy film musi być wierną historyczną adaptacją??? Nie. Zresztą wiele hiszpańskich wypraw podzieliło lost tej z filmu. Film miał raczej na celu pokazanie pewnych cech ludzkiej natury.

użytkownik usunięty
igorlakomy

"a czy film musi być wierną historyczną adaptacją??? Nie. Zresztą wiele hiszpańskich wypraw podzieliło lost tej z filmu. Film miał raczej na celu pokazanie pewnych cech ludzkiej natury."

I to się nazywa głos rozsądku.

igorlakomy

Film nie musi być wiernym odzwierciedleniem historii, ale jeśli ktoś zamierza pokazać losy jakiejś jednostki to powinien przynajmniej zadbać o pewne historyczne podstawy, a nie pociskać bzdury. Film nie jest zły ale właśnie te nieścisłości aż bolą. Każdą postać historyczną można pokazać w dowolnym świetle ale należy zadbać by podstawy się zgadzały. Potem spora część społeczeństwa łyka jak strusie wszystko co zobaczy. Tak powstają polskie obozy śmierci i inne pojęcia.

ocenił(a) film na 8
Cyphre

"ODRADZAM OGLĄDANIA Z NIEMIECKIM DUBBINGIEM"?

a jak jest w oryginale jeśli nie po niemiecku?

sten44

po angielsku

Cyphre

Rozumiem że ten film pretenduje do roli wiernej autentycznej historii wyprawy rekonstrukcji fabularnej, czy to film dokumentalny - bo już się pogubiłem w tym gąszczu.
P.S. Może twórca scenariusza korzystał z innych źródeł historycznych na temat rzeczonej wyprawy niż te, do których dotarł szanowny przedmówca ?

kiczdlakiczu

innych źródeł? raczej wątpię,... po prostu dosyć luźno został potraktowany końcowy przebieg wyprawy... w rzeczywistości Aguirre wpadł w ręce Hiszpanów i został skazany na śmierć, z tym że nie jest to postać na tyle znana by można mówić o jakimś historycznym zakłamaniu bo nie to było celem Herzoga- tak ja już napisałam: po prostu luźna interpretacja losów Lope de Aguirre...

ocenił(a) film na 1
Cyphre

Brawo. Widzę, że są jeszcze kinomani, którym nonkonformizm nie jest straszny.

ocenił(a) film na 9
Carey_Mahoney

Nierozumieć filmu to nie jest mieć własne zdanie??? Większej bzdury w życiu nie słyszałem.

ocenił(a) film na 1
igorlakomy

O czym Ty piszesz?

Poza tym, co chcesz "rozumieć" w tym banalnym kiczu?

Prostszego przekazu nie znajdziesz nawet we "Flinstonach".

ocenił(a) film na 9
Carey_Mahoney

jak widać dla niektórych przekaz jak z "Flinstonów" jest w dalszym ciągu niezrozumiały. Daruj sobie ubieranie w nonkonformizm kogoś kto nie zrozumiał podstawowej treści filmu oraz robienie z osób, którym się on podobał widzów bez własnego zdania bo to bzdura.

ocenił(a) film na 3
Carey_Mahoney

He, he, dokładnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones