PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35353}

Akcja G.I. Joe

G.I. Joe: The Movie
7,2 1 007
ocen
7,2 10 1 1007
Akcja G.I. Joe
powrót do forum filmu Akcja G.I. Joe

Za mlodu ogladalem go moze ze 3 razy i za kazdym razem bylo to wtedy dla mnie nieopisywalne wydarzenie.
Po latach, gdy juz dorwalem go do swojej kolekcji, nieco traci ze swojego dawnego blasku. Teraz wprawione oko nieraz zauwaza kicz, pewne niedociagniecia czy wrecz absurdy fabuly. Sa to jednak raczej rzeczy, ktorych czepiac sie nalezy bardziej na sile, nic nie zabierajace filmowi jako calosci, i swietnie skonstruowana akcja pozwala o nich natychmiast zapomniec.
Jestem pewien, ze jeszcze na niejednym pokoleniu 7- czy 10-latkow wywrze piorunujace wrazenie.

ocenił(a) film na 7
Mazin82

no ale czego Ty oczekujesz od tego typu produkcji? kicz był przecież atrybutem G.I. Joe. a fabuła? chciałeś czegoś na poziomie kompani braci? według mnie blasku też nie stracił w ogóle. koniec i kropka. ;]

ocenił(a) film na 10
akz

Dobra dobra, ja tutaj jestem najwiekszym fanem Joes'ow wiec nie waz sie ich bronic ;)
Zwaz ze ja i tak dalem filmowi 10-tke a Ty tylko 7 :P
Jak mowie animacja nadal jest swieza i jako kreskowka dla dzieci jest genialna.
Natomiast nie da sie ukryc, ze sa pewne rzeczy, ktorych jako dziecko nie zauwazylem, a teraz bardzo mnie kluja - np. okazuje sie, ze zarowno bazy G.I.Joe i Cobry, Tybet czy oboz sierzanta Slaughtera znajduja sie bardzo blisko siebie... albo grupka Joes'ow z jednym Snow Cat'em szturmujaca baze Cobry La na koncu filmu...
Nie "kiczowalbym" tez zbytnio na "prawdziwych amerykanskich bohaterow".
Oczywiscie bajki czy zabawki zawsze byly i beda swiatem stworzonym dla dzieci i sila rzeczy musza roznic sie sporo od "realu" ( przez co przeksztalcenie ich w film aktorski nie raz sprawia wielkie trudnosci ), jest to miejsce gdzie bez strachu moga zyc faceci w samych majtkach i najcudaczniejszych kostiumach, a wiekszosc pojazdow G.I.Joe z pewnoscia nie znalazlaby zastosowania na prawdziwym polu bitwy zas sama "tajnosc" tejze "tajnej" grupy specjalnej takze jest mocno dyskusyjna... jednak ze swieca szukac drugiej linii zabawkowej, dla ktorej stworzonoby tak wiele tak dopracowanych i rozniacych sie od siebie charakterow, postaci, wehikulow i sama niezwykla historie ( w tym genialne komiksy Larrego Hamy ).
Takze predzej nazwe kiczowatym Birdmana, Supermana, czy nieprzyjaciol karatekow Chucka Norrisa ale honoru Joes'ow bede bronil niestrudzenie ;)))

ocenił(a) film na 10
Mazin82

Największym fanem Joesów to akurat ja jestem

tomaszjozefowski2884

Czy ta animacja była kiedykolwiek w jakiejkolwiek polskiej TV ??

ocenił(a) film na 10
giovanni50

Tylko na rynku VHS

tomaszjozefowski2884

Może gdyby było kilka stacji TV więcej to coś by z tego było

ocenił(a) film na 6
Mazin82

Właśnie wczoraj sobie obejrzałem gdyż zobaczyłem że jest wersja FHD. Tak jak wyżej, moja ulubiona bajka dzieciństwa, lecz dziś niestety daje tylko 6. Dalej fajny klimat i ta nuta która czasami jezy włos.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones