PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3789}

Aladyn

Aladdin
7,4 65 570
ocen
7,4 10 1 65570
7,2 12
ocen krytyków
Aladyn
powrót do forum filmu Aladyn

To według mnie chyba najlepsza piosenka, jaka się pojawiła w jakimkolwiek pełnometrażowym filmie animowanym Disney'a. Biorę poprawkę na to, że wszystkich spośród blisko 50 nie widziałem (jak np. "The Aristocats", "The Rescuers" albo "Lilo & Stitch"), choć oczywiście zdecydowaną większość tak, w tym wszystkie te najgłośniejsze i najpopularniejsze.
Oscar za piosenkę jak najbardziej zasłużony, choć najbardziej podoba mi się wersja "najoryginalniejsza z oryginalnych", czyli zawarta w bajce i śpiewana przez B. Kane'a i L. Salonga. Ta krótka piosenka ma wręcz niesamowitą moc i magię!

DesmondsFilms

Zgadzam się.

DesmondsFilms

Też tak uważam.
Mnie najbardziej się podoba ta wersja piosenki, którą śpiewają Peabo Bryson i Regina Belle.
Link do przesłuchania: http://www.youtube.com/watch?v=BqGTb4ZFAS8

ocenił(a) film na 9
Scream_filmweb

A mi tak średnio się podoba, zależy od wykonawcy. W filmie bardziej podoba mi się piosenka Dżina tuż po spotkaniu z Alladynem, a z wszystkich filmów Disneya "Colours of the Wind" z Pocahontas. Dreszczyk mnie przeszywa za każdym razem, kiedy ją słyszę. :)
http://www.youtube.com/watch?v=TkV-of_eN2w

DesmondsFilms

Każdy ma tam jakieś swoje prywatne guściki, mi najbardziej do gustu przypadła ścieżka dźwiękowa z Małej Syrenki

ocenił(a) film na 8
DesmondsFilms

Mnie się podobają dwa wykonania piosenki "A Whole new World':
-wyżej wymieniona przez autora tematu (Lea Salonga&Brad Kane)
-śpiewana przez Peabo Bryson'a&Reginę Belle (przy tym wykonaniu byłam spłodzona xd)

Do gustu przypadła mi także tytułowa piosenka do filmu "Piękna i Bestia" Celine Dion i Peabo Bryson'a

ocenił(a) film na 8
DesmondsFilms

"Kolorowy wiatr" - polska wersja śpiewana przez Edytę Górniak, to piosenka, która sprawiła, że na nowo zakochałam się w filmach Disney'a, dlatego na zawsze pozostanie dla mnie wyjątkowym utworem. "A whole new world" też ładna, ale z Aladyna wolę "A friend like me".

DesmondsFilms

Podpisuję się po tym 'obuma rencyma' - Też uwielbiam tę piosenkę i nie ważne, w jakiej wersji... :-)...

ocenił(a) film na 8
DesmondsFilms

Też bardzo lubię tę piosenkę, ale jednak za najlepsze uważam "Krąg życia" i "Przyjdzie czas" z "Króla Lwa" i właściwie wszystkie piosenki z "Pięknej i Bestii".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones