PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3772}
7,2 26 921
ocen
7,2 10 1 26921
6,0 7
ocen krytyków
Alive, dramat w Andach
powrót do forum filmu Alive, dramat w Andach

ma się nijak do dokumentu "Rozbitkowie", który ukazuje więcej szczegółów tej historii. Według mnie w filmie zrobiono za szybkie zakończenie bo powinno być jeszcze pokazane jak pokonali góry i skontaktowali się z ludźmi rzucając im list, którym owinęli kamień aby był cięższy. Nie było też pewnego faktu: Nando wyruszając w drogę powiedział pozostałym, że gdyby to miało uratować im życie to mogą pożywić się ciałami jego matki i siostry. Dokument jest o wiele bardziej wstrząsający od fabularnego. Polecam

ocenił(a) film na 6
lalala

Jeśli myślimy o tym samym dokumencie, to na koniec były wywiady z nimi i ich przeżycia, po medialnej nagrodę i dyskusji nad kanibalizmem.Mimo wszystko historie ujrzy się odpowiednio, widząc oba filmy.

lalala

Też uważam że nie powinno tego zabraknąć w filmie, poza tym w filmie po resztę ocalonych przyleciał Parrado o Canessa a w rzeczywistości był tylko Parrado.

ocenił(a) film na 7
andziulka41

No ale ale film fabularny to nie dokument. Stąd pewne poprawy na potrzeby narracji. Np. ostatnia scena została nieco udramatyzowana. Oni wiedzieli z radia, że Nando i Canessa dotarli po pomoc. Tylko ta pomoc się organizowała dłużej. Zresztą po zabraniu połowy (wysłano tylko 2 śmigłowce), druga część ocalonych musiała jeszcze jedną noc przespać w samolocie.

lalala

każdy zgrywa znafce a to film inny od dokumentu a to film inny od książki dziwne ze pod produkcjami Marvela nikt nie narzeka ze sie rozni od komiksow...

meanraax

Ale tu chodzi o historię opartą na autentycznych wydarzeniach, a nie na bajkach obrazkowych.

meanraax

Co to za różnica, nie każdy musi lubić fantastyke, a wierne przedstawienie historii wg pierwowzoru zawsze polega na tym samym, jaki by on nie był.

lalala

A mnie to jeszcze ciekawi czemu oni szli do góry w strone szczytu gdzie wiadomo niema ludzi i niczego a warunki sa gorsze, zamiast schodzic coraz nizej i kierowac sie ludzi i cywilizacji?

ocenił(a) film na 8
Nathicana

Szli w górę żeby się zorientować w terenie a potem zdecydować który kierunek dalej obrać, moim zdaniem.

ocenił(a) film na 9
Nathicana

Podejrzewam, że czasem inną drogą nie da się przejść... Bo np. jesr głęboki śnieg na przełęczach albo przepaść...

ocenił(a) film na 7
lalala

Właśnie też mi tego zabrakło, tzn. jak Parrado i Canessa zeszli w dół do wąwozu, zobaczyli rzekę i pasącą się krowę. Chcieli ją zabić na mięso, a dopiero później ujrzeli jeźdźca na koniu. I właśnie kontaktowali się z nim rzucając kamień z kartką. Później dostali chleba i ser od Chilijczyka Serdy.
Być może jest gdzieś wersja rozszerzona, bo pamiętam z dzieciństwa powyższe sceny, więc musiałem je widzieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones