PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1286}

Amadeusz

Amadeus
8,1 123 292
oceny
8,1 10 1 123292
8,7 41
ocen krytyków
Amadeusz
powrót do forum filmu Amadeusz

Więc, dzisiaj po obejrzeniu Amadeusza postanowiłem wziąć kąpiel... pierwszą od 18 lat. Kupiłem wino, bo piwo wydawało się zbyt prostackie w takiej chwili, odpaliłem podgrzewacze, co by klimatu w ujęciu wizualnym stało się zadość oraz załączyłem Requiem Mozarta na słuchawkach.

Niesamowite uczucie. Co ciekawe, po jakimś czasie usnąłem - lecz nie do końca. Jawa wciąż gdzieś się tam kołatała. Przed oczami stanęła mi scena, gdzie budzę się leżąc w trumnie wśród zimnych ścian katedry mojego rodzimego miasta. Obserwatorami, ku mojemu zdziwieniu byli ludzie - ludzie, których poznałem w ciągu swojego dotychczasowego życia. Byli tam moi rodzice, rodzeństwo, kuzynostwo, przyjaciele, koledzy, koleżanki, niedoszłe i byłe dziewczęta, znajomi z rożnych przedziałów mojej linii lat czy też żule z ościennego PGR-u. Muzyka grała, jednak dookoła nie było ni chóru, ni orkiestry. Organy rozciągały się pod sklepieniem na samym końcu świątyni i choć wiedziałem, że stamtąd wydobywa się dźwięk, to nie widziałem nikogo, kto by tym dźwiękiem "dyrygował". Niesamowita scena, niesamowite doświadczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones