PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659803}
5,6 83 787
ocen
5,6 10 1 83787
3,5 18
ocen krytyków
Assassin's Creed
powrót do forum filmu Assassin's Creed

Obejrzałem właśnie "Makbeta" w reżyserii Kurzela ze zdjęciami Arkapawa (i Fassbenderem w roli tytułowej) i muszę przyznać, że wizualnie jest to majstersztyk. Jeśli w AC podtrzymają formę, to przy niezłym scenariuszu może to być wielki hit.

pete109

sprawdź Snowtown i połączenie Justin Kurzel + Jed Kurzel + Adam Arkapaw

ocenił(a) film na 1
pete109

Zastrzeżeń nie mam jedynie do Arkapawa, do Kurzelów niestety jak najbardziej, bo:

a) Justin nigdy nie brał się za kino akcji, w którym - jeśli chce się dobić do jakiegoś konkretnego poziomu - trzeba mieć doświadczenie. Jeśli się go nie ma, jest strach i wyczekiwanie, żeby tylko debiut był udany.

b) Jed skomponował jeden z najnudniejszych score tego roku - ciągle to samo tempo, od którego w kinie bolały mnie uszy. Chyba nawet nudny Zimmer zrobiłby to lepiej, bo bardziej czuje tempo kina akcji, choć ma taką samą wadę jak Jed - jest nudny, ale znacznie bardziej kreatywny.

Gdybym był szefem Ubisoft Motion Pictures, brałbym sprawdzonych i wolnych twórców, którzy nie tylko czują ten gatunek, ale potrafią robić kino naprawdę epickie: Martin Campbell, Doug Liman, Renny Harlin, Chris Columbus. A jeśli byłby to Martin Campbell, o czym jako jego fan marzyłem przed info o zatrudnieniu Kurzela, to nie mogłoby zabraknąć duetu Baird-Meheux i pod względem technicznym, nie miałbym obaw, że wyjdzie kaszanka, a tutaj mam. Jeśli zahaczyliśmy jeszcze o kompozytora, to nawet ten Zimmer byłby lepszy. A kto nadawałbym się do tego najlepiej? Jesper Kyd - twórca klimatu AC i AC II. Oprócz niego - Jeremy Soule (zatrudnianie kompozytorów stricte muzyki do gier wideo, byłoby na pewno tańsze), James Newton Howard, Vangelis, Harry Gregson-Williams, Éric Serra, Danny Elfman. Pewnie jeszcze ktoś by się znalazł.

Podsumowując - zatrudnianie debiutantów lub twórców, którzy się nie zasłużyli, do tak poważnego projektu jak AC, które aspiruje do miana pierwszej udanej adaptacji gier wideo, jest nonsensem, tym bardziej, że rękę na tym projekcie trzymają sami twórcy AC. Nieodpowiedzialność, ale zobaczymy czy się mylę.

ocenił(a) film na 1
Banana_Power

I zapomniałem o scenarzystach - poroniony pomysł.

Michael Lesslie - nudny Makbet i nic więcej nie napisał.

Bill Collage i Adam Cooper - nudny Exodus i nic więcej nie widziałem.

użytkownik usunięty
Banana_Power

Z tego co pamiętam jeszcze Scott Frank był zaangażowany w scenariusz.

ocenił(a) film na 1

Wiki anglojęzyczna podaje, że jest - od lipca; FW, że nie i to samo IMDB. Reszty nie śledzę, ale jeśli faktycznie współtworzy scenariusz, to i tak gościa nie kojarzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones