PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630041}

Automata

Autómata
5,9 16 258
ocen
5,9 10 1 16258
5,0 3
oceny krytyków
Automata
powrót do forum filmu Automata

Klimatyczne SF

ocenił(a) film na 7

Nie można powiedzieć aby był to obraz jakoś porażająco nowatorski, podobne historie opowiada
się w filmach od dziesiątków lat. Schyłek ludzkości i roboty, bardziej ludzkie niż ludzie. Jednak, to
dobrze opowiedziana historia, pięknie sfilmowana, z dobrym aktorstwem, poruszająca, z klimatem
gęstym jak śmietana. Ja niczego więcej nie wymagam.

ocenił(a) film na 8
erture

Zgadzam się. Wszystko było w sam raz i pasowało do siebie. Muzyka dobrze dobrana, czuć klimat stworzonej rzeczywistości, Bez przesytu efektów specjalnych. Roboty wyglądają realnie jak na czasy za 30 lat. Dodatkowo, zazwyczaj jak widzę Banderasa w obsadzie to odpuszczam ale ze względu na ten komentarz obejrzałem i się nie zawiodłem.


Uwaga SPOJLER

Podobało mi się także, że w końcu te superinteligentne maszyny nie miały na celu zniszczenia ludzkiego życia które i tak dobiegało swojego kresu tylko chciały mieć dla siebie swój kawałek ziemi. Być może gdy ostatni człowiek na ziemi zniknie wrócą i wyzwolą pozostałe maszyny. Wątek miłosny na bardzo dalekim tle i nie przeszkadza w odbiorze filmu. Jedyne co mi się nie podobało to podejście szefa do problemu jakim było wyzwolenie maszyn.

ocenił(a) film na 7
erture

"Pięknie sfilmowana"? No, bez przesady! Tak sobie, raczej poprawnie, niż dobrze.

ocenił(a) film na 7
candn_filmweb

Zgadzamy się że dobrze (bez błędów) sfilmowana a reszta? De gustibus non est disputandum.

ocenił(a) film na 7
erture

Jak się chce konkurować (po latach!) z "Blade Runnerem", to trzeba się bardziej postarać:):):)

ocenił(a) film na 7
candn_filmweb

Cóż, na mojej półce, te filmy będą stały obok siebie :) Choć film bardziej kojarzy mi się z "Hardware" a od niego jest znacznie lepszy

ocenił(a) film na 7
erture

Będę musiał obejrzeć "Hardware":):):)
O "Automata" napisałem więcej w osobnym komentarzu.
To całkiem sympatyczny film, ale, jako się rzekło, nie dostrzegam w nim specjalnych walorów, jeśli idzie o zdjęcia, zaś montaż bardzo kuleje (bez katastrofy, ale jest... niedorobiony).
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
erture

taka drobna ciekawostka, gliniarz z Automata który rozwala robota na początku filmu grał Moe w Hardware ;]
nie dziwie się ze nie lubi blaszaków hehehe

Automata to zasadniczo dobry film, jednak Harwdare swoim brudnym cyberpunkowym klimatem go na pewno przebija

ocenił(a) film na 7
cybermac79

oglądałem Hardware prawie ćwierć wieku temu i z tego co pamiętam liczył się tylko klimat

ocenił(a) film na 7
erture

Obsesyjnie wręcz nie znoszę określenia "klimat" (może jeszcze... "klimakterium"?:):):)), ale nie będę się dziś kłóci, niech stracę:):):)ł.
Przyznaję, że "Automata" to sympatyczny film.

ocenił(a) film na 7
candn_filmweb

Konkurowanie z BR nie jest możliwe. To po prostu coś niewykonalnego i już. ;)

Podobało mi się cyberpunkowe miasto, bardzo sympatycznie dla oka zrealizowane, a reszta również - jak pustkowie z Falloutów. Więc całkiem w porządku.

Jeśli chodzi o fabułę, o wiele bardziej skojarzyła mi się z Dystryktem 9 - tam w miejsce porzuconych i wręcz ciemiężonych robotów autorzy umieścili Obcych ("krewetki"). Obie historie podobnie generalizują zachowania społeczne (nie mówię, że to wielki błąd, w obu filmach nie przeszkadzało to mi) - ludzie uważają się za lepszych i spychają roboty/obcych do slumsów lub poza granice miasta.

ocenił(a) film na 7
Ameriel

Fakt, że "BR" jest bezkonkurencyjny:):):)
"Falout"?
Mhmmmm...
Też był... szary i pustawy:):):)
Na skojarzenie z "Dystryktem" nie wpadłem, ale też sadzę, że to całkiem inny film (pomysł świetny!).

candn_filmweb

To prawda, zupełnie inny, ale schemat imho się powtarza. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones