PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630041}

Automata

Autómata
5,9 16 258
ocen
5,9 10 1 16258
5,0 3
oceny krytyków
Automata
powrót do forum filmu Automata

http://geektyrant.com/news/trailer-for-antonio-banderas-sci-fi-thriller-automata

Zwiastun wygląda bardzo ciekawie, choć historia i roboty bardzo przypominają mi "Nowy Renesans"
z Animatrixa. Poza tym mam ogólne wrażenie wtórności tego tematu: trochę "Planety małp", trochę
"Ghost in the Shell", "Ja, Robot", a nawet "Krótkiego spięcia" bym pod to podpiął.

Film i tak obejrzę, bo strona wizualna jest olśniewająca i suche przeludnione miasta bardzo mnie
kręcą na ekranie (choć i to jakoś pachnie "Łowcą androidów").

ocenił(a) film na 4
Skejcior

pachnie Asimovem :)

ocenił(a) film na 4
Skejcior

Przeludnienie nie może być wiecznie kojarzone z Blade Runnerem, przecież to nie pierwszy film, gdzie to pokazano i nie ma on monopolu na ten motyw.

katedra

Chodziło mi raczej motyw człowieka, który ma na co dzień do czynienia z robotami i w pewnym momencie, mimo wewnętrznych oporów, docenia ich ludzką stronę. Dlatego wymieniłem tez inne filmy o podobnej treści. Przeludnienie dodałem tylko jako przykład kolejnej spójności z czymś, co już gdzieś widziałem.

Skejcior

Raczej nie. Trailer do tego filmu wygląda jak nieźle zrobiony "FEJK"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones