PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637247}

Avengers: Czas Ultrona

Avengers: Age of Ultron
7,2 208 015
ocen
7,2 10 1 208015
6,0 33
oceny krytyków
Avengers: Czas Ultrona
powrót do forum filmu Avengers: Czas Ultrona

Po pokazie

ocenił(a) film na 9

Generalnie na drugą cześć Avengers szedłem z przekonaniem ze dostane solidną dawkę akcji okraszoną masą wybornych efektów specjalnych. I w tym aspekcie nie zawiodłem się już od pierwszych minut film pokazuje że to właśnie efektowne sceny walk stanowić będą oś spektaklu. Jednak to co mknie pozytywnie zaskoczyło to skupienie się twórców na postaciach samych mścicieli. W jedynce prócz akcji nie mieliśmy niczego i czuliśmy że poszczególni bohaterowie tracą na indywidualności. Tu każda postać ma swoje 5 minut poznajemy jej emocje uczucia leki. Ogromny plus za położenie większego nacisku na czarną wdowę i sokole oko zwłaszcza ten drugi pokazał że nie jest tylko chłopcem od bicia i pomiatania tylko pełnoprawnym członkiem ekipy. Avengers 2 to już nie tylko spektakl Tonego starka to naprawdę dobra mieszanka wszystkich herosów całkiem sprawnie zagrana. Chodź dla mnie Thor troszkę ginie w połowie spektaklu i staje się jakoś tak mało wyraźny. Sam Ultron ogromnie na plus. ciekawy antagonista dobrze sportretowany i świetnie zagrany. Niestety czuć że Avengers 2 to ostatni wspólny film mścicieli pierwszej generacji dalej trzeba pałeczkę przekazać nowemu pokoleniu Marvelowskich herosów.

ocenił(a) film na 8
kubapol21

Jedna z rzeczy, która mnie zastanowiła w tym filmie to sam pomysł, wykorzystania miasta w formie asteroidy. Ultron chciał bodajże zniszczyć ludzkość, ale trochę nie mam pojęcia dlaczego akurat użył tego miasta a nie innego. Mógł wybrać takie miasto żeby promień zniszczenia był jak największy i pochłonął największą ilość istnień. Poza tym, to miasto jako asteroida było jak dla mnie, tak na oko, za małe żeby promień rażenia pochłonął całą Ziemię. Z tego co pamiętam asteroida, która uderzyła w Ziemię i wytępiła dinozaury miała wielkość Meksyku. Nie wiem co takie miasto w porównaniu do Meksyku by zdziałało, ale podejrzewam, że promień rażenia nie wywołałby jakiś większych zniszczeń. No chyba, że Ultronowi chodziło tylko o to żeby pozbyć się Avengersów. A ludzkością zająłby się później.

ocenił(a) film na 9
TomsonXD

Gwarantuje Ci ze gdyby w ziemie uderzyła planetoida wielkości Meksyku to z naszej planety pozostałby pył gwiezdny. Krater na Jukatanie ma z tego co pamiętam średnice 150 km i głębokość Sama planetoida miała najprawdopodobniej około 10 km średnicy. co nam daje powierzchnie przekroju tej asteroidy na poziomie około 79 km2 powierzchnia Meksyku to 1 972 550 km2. Powierzchnia samej Warszawy to około 517 km2 zakładajmy że sokowia jest mniejsza o naszej stolicy , wystarczyłoby nam 1/5 Warszawy a już odnieślibyśmy efekt większy niż planetoida która zabiła dinozaury.

ocenił(a) film na 5
kubapol21

Wybitni krytycy rozbierają arcydzieło wszechczasów na części pierwsze. Oceny 9 i 10 dzięki mega wykwintnej fabule :D Was mi się ogląda o wiele lepiej niż film! Daję wam 8/10 !!! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
kubapol21

Nie lubię takich opinii. Zwykle nie mówią nic konkretnego o filmie, a są jedynie wyliczanką kolejnych części składowych z koniecznym dopiskiem "dobre/złe".

ocenił(a) film na 8
kubapol21

W dużej mierzę zgodzę się z twoją opinią. Pierwsza odsłona Mścicieli średnio mi przypadła do gustu, natomiast Ultron bardzo mi się podobał i pozytywnie zaskoczył. Ciekawszy przeciwnik i zagrożenie, a przede wszystkim jest bardziej treściwie. Oczywiście nadal przeważa akcja jest dynamicznie, ale czuć tu fabułę. Zarówno postacie jak i widzowie dostają momenty wytchnienia od efektownych starć, by chwilkę odsapnąć i w międzyczasie skupić się na relacjach bohaterów i na nich samych. Nie ma tu już One Man Show w wykonaniu Iron Mana, czas antenowy jest w miarę równo rozłożony na wszystkie postacie. Przede wszystkim poświęcono większą uwagę Black Widow i Hawk Eye'owi, którzy w 1 części, zostali dosyć zmarginalizowani. Można było mieć pewne obawy, ale wszysło to naprawdę dobrze, pokazano że są to postacie, które potrafią być wyraziste, wzbudzać ciekawość oraz że mają w ogóle racje bytu w drużynie składającej się z "nadludzi".
W sumie napisałam to co ty już napisałeś :D

ocenił(a) film na 7
Tortuga033

Bardzo dobrze napisane. Zamiast niszczyć metalowe figurki mściciele rozmawiają ze sobą i próbują rozwiązać swoje problemy, a to rodzi nowe świeże spojrzenie na znaną już postać, pozwala odkryć w niej coś nowego. Trochę dziwny - i zarazem tajemniczy był wątek Thora, ale raczej trzeba będzie poczekać na jego rozwinięcie w kolejnym filmie. Ciekawa roszada na koniec - zmiana ekipy, odejście kilku starych, przybycie kilku nowych zuchów do drużyny. Kilku naprawdę należał się odpoczynek.

ocenił(a) film na 7
kubapol21

EX POST FACTO...
Czekam na ekranizację tego komiksu o AVENGERS, czyli pojedynek nowych Mścicieli (w składzie Black Knight, Crystal, Sersi, Vision, Quicksilver, Black Widow, Hercules, Swordsman oraz gościnnie Thor i Kapitan Ameryka).
To już zupełnie nowy zespół, który musi się zmierzyć z zupełnie nowym przeciwnikiem - Proctorem i jego The Gatherers.
Na stronach komiksu (Mega Marvel 2-3/1996 r.) była to prawdziwa wojna światów.
Aż się prosi o ekranizację!
I byli to Mściciele, którzy wreszcie mieli... narządy! Którzy kopulowali, mieli dzieci... Niezwykła jak na Marvela, zdumiewająco dojrzała rzecz (MegaMarvel 11 i 12).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones