PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 169 817
ocen
8,0 10 1 169817
7,0 44
oceny krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

UWAGA, BĘDĄ SPOILERY
Ja nie rozumiem zachwytu nad tym filmem, ja jestem zażenowana, rozczarowana i potwornie wkurzona. To, co zrobili z Thorem jest jakaś paranoja - jak bóg piorunów, najpotężniejsza postać marvela, mająca w posiadaniu i młot i topór nie odgrywa żadnego kluczowego znaczenia w fabule. Już jak chcieli pokazać jego depresje mogli go odmienić, żeby w momencie walki był faktycznie potężnym przeciwnikiem, a nie tylko zwykłym pionkiem w grze. A już sytuacja, ze Kapitan dźwiga i młot i topór, a na dodatek w chwili walki używa piorunów jest po prostu nie do przyjęcia. Przecież moc piorunów była przypisana do postaci (thora), a nie do przedmiotu (co było widać w ragnaroku jak potężna ma moc pomimo braku młota). To samo z Hulkiem - Ok, scena z rękawica bardzo dobra i uzasadniona, ale jego postać została wyśmiana totalnie i także bez znaczenia w bitwie.
Może jest ktoś w stanie wytłumaczyć, jakim cudem, Thanos bez rękawicy i bez jakiejkolwiek potężniejszej mocy jest w stanie walczyć z Thorem, Kapitanem i Starkiem i zadaje im poważne rany tak, ze nie są w stanie sobie z nim poradzić? Jakim cudem Thanos niszczy tarcze Kapitana, która przeżyła trzy części avengersow i wszystkie części Kapiatana, celowały w nią wszystkie bronie świata (łącznie z młotem Thora) i nic jej nie dało rady, a Thanos niszczy ja gołymi rękami? Absurd i paranoja. Takich sytuacji jest więcej.
Najbardziej dla mnie rażące w oczy jest to, ze w filmach o konkretnym bohaterze Marvela (Iron Mam, Thor, dr Strange) są mega potężni i nie do pokonania, a w tej części Avengers są nieporadni i bezradni.
Ostatnia scena (z rękawica) bez sensu najmniejszego - mogli jej użyć Thor albo kapitan Marvel. Skoro Thor w Infinity War wytrzymał promienie Gasnącej Gwiazdy i przeżył to wierzyłam, ze udźwignie moc rękawicy. To samo z Marvel....
Mozna to było inaczej rozegrać, absurdów jest mnóstwo i wiele nielogicznych zwrotów akcji...
Moze ktoś pomoże mi rozwiązać te wątpliwości.

b_karolina2

to co zrobili z thorem to najlepsze co mogli zrobić. po pierwsze nie jest najpotężniejszy, już nawet kapitan marvel jest silniejsza od niego xD.

jak może być używanie młota i stormbreakera nie do przyjęcia? młot może podnieść każdy kto jest godzien - i wtedy otrzymuje moce thora więc może też używać tych piorunów. wszystko jest do przyjęcia ale że jesteś ignorantką to już twój problem.
masz nawet napisy wygrawerowane na mjolnirze, poszukaj w internecie.

co do hulka to nie rozumiem jak został wyśmiany? dzięki niemu wrócili wszyscy którzy zniknęli w poprzedniej części, i nie miał jak walczyć, z jedną ręką?

hmm może dlatego daje rade walczyć, bo jest silniejszy niż oni? xD do tego thor bez formy bo 5lat pił, więc thora nawet nie ma co porównywać.

niszczy tarczę bo jest tak silny, proste. i nie niszczy jej gołymi rękami, nie wiem czy ty oglądałaś dobry film?

są do pokonania, to tylko ludzie (no prócz thora ale on pijak przez 5lat jak wspominałem). pozatym morale spadły bo przegrali wcześniej.

nie mógł thor jej użyć ani kapitan marvel. dr. strange widział 100034839084203842834 możliwych zakończeń i tylko to w którym tony pstryka się udaje. czemu? to już wie tylko strange. moc samą w sobie pewnie by wytrzymali.

może pomożesz i napiszesz większe głupoty, czekam.


ocenił(a) film na 5
grzesiow

Przestałem czytać po "xD".

Beniu89

ja po Beniu89

ocenił(a) film na 9
grzesiow

ja tez po "xD"

ocenił(a) film na 4
grzesiow

No cóż, widzę ze na merytoryczna dyskusje z Twoja osoba nie mam co liczyc, zatem pozwól ze zignoruje Twój komentarz.

ocenił(a) film na 1
grzesiow

to, że nie zgadzasz się z opinią autorki postu nie znaczy, że powinieneś ją obrażać. Moim zdaniem jej wątpliwości są całkowicie uzasadnione. Ja też np miałam pewne wątpliwości co do piorónów i młota ale osoby, które lepiej to ogarneły po prostu mi to wyjaśniły i wcale mnie przytym nie obrażały. Terio co do młota i piorónów jest taka, że Odyn powiedział, że ten kto będzie godzien młota posiądzie moc thora. Tak odyn mówił w filmie :)

ocenił(a) film na 4
Himeko_Kuran

Dziękuje. Właśnie dlatego napisałam post, żeby ktoś bardziej ogarnięty ode mnie rozwiał wątpliwości, bo sam film jest mało konsekwentny z tym, co wczesniej pokazywali.

ocenił(a) film na 7
Himeko_Kuran

Tak tylko to się tyczyło tylko pierwszej części, gdzie Thorowi odebrano niejako moc. I Ten miał ją zyskać kto godzien będzie podnieść młot i podniósł go Thor, odzyskując swoją moc.
Jeśli każdy kto podniesie młot Thora dostawał jego moc,to mogliby stworzyć mały oddział Thorów.
Mało tego w Ragnaroku było jasne powiedziane, że młot nie posiada ani nie daje żadnej mocy a jedynie pozwala kontrolować moc która Thor posiada wrodzoną.

Z tego też powodu tłumaczenie słabości Thora piciem i brakiem treningu nie ma sensu, bo jego moc nie brała się z treningu tylko byłą wrodzona, magiczna.

Jeśli chodzi o Stormbreakera to mogła go używać każda potężna istotna jak np Pół Bóg, inaczej by się zdezintegrowała. Tak więc Kapitan nie powinien Móc go używać, z tym że powietrza dostał w bezsensowny sposób moc Thora.

Kanciasty88

Czy tylko pierwszej części ? no nie wiem
http://www.youtube.com/watch?v=ltCVlrOyt5k

ocenił(a) film na 1
Kanciasty88

No ja właśnie też to tak zrozumiałam ale sporo osób twierdzi inaczej i już się gubię w tym. To rozwiązanie wydaje mi się bardziej logiczne bo pioruny to móc thora a młot miał mu podobno tylko pomagać w ogarnięcia jej...

Himeko_Kuran

No właśnie tak było że miał mu tylko pomagać w ogarnięciu tej mocy...

wort801

A ja to bardziej rozumiem tak, że Thor moc piorunów i bez młota, a inni "godni" mogą używać mocy wyłącznie kiedy mają stormbreaker

b_karolina2

Ja pani odpowiem jak Thanos pokonuje te postacie bez rękawicy .. Thanos nawet bez rękawicy z kamieniami pokonuje już takie postacie jak Thor, Hulk i Loki na samym początku wojny bez granic i przy tym za bardzo się nie męczy ...dla przypomnienia ( nie licząc sceny gdy torturuje Thora używając jednego z kamieni)

http://www.youtube.com/watch?v=kO5WPKT0690

A tu z Kapitanem http://www.youtube.com/watch?v=6pd0Pk5av2s

Thor w filmie został osłabiony zarówno fizycznie i psychicznie wiec raczej nie był za dobrym przeciwnikiem dla Thanosa, który w tej części nie bawił się już z przeciwnikami ponieważ uznał ich za prawdziwe zagrożenie dla niego samego i jak jego celu jaki chciał osiągnąć.
Następnie pani narzeka czemu tarcza Kapitana została zniszczona przez Thanosa , fakt materiał z którego została zrobiona na ziemi został ustany za najmocniejszy na tej planecie, ale nie ma pewności czy w kosmosie nie ma lepszych surowców np miecz Thanosa mógł być z czegoś mocniejszego zostać wykonany a Thanos własnie jego używał jak niszczył tarczę kapitana.

Poza tym nawet Stark w swojej wizji widział złamaną tarczę kapitana w czasie utrona http://www.youtube.com/watch?v=IkD0i3VUObY Czemu nikt inny nie użył rękawicy ? a może dla tego że sam doktor prosi Thanosa żeby darował Starkowi życie w wojnie bez granic i w tej części pokazuje że tylko Stark może pokonać Thanosa a jeśli nie on to czemu doktor miał oddać kamień czasu za Starka ?
Jeszcze wracam to tematu młota Thora..Cytuje z pamięci Odina-Kto będzie godny ten zdobędzie moc Thora. Dla potwierdzenia link..w sprawie thora 3 młot miał mu ułatwiać używanie młota, a nie że on go potrzebuje cały czas, tak to zrozumiałem http://www.youtube.com/watch?v=_IfYZZDTays

Liczę na normalną dyskusję bez obrażania się...mi w filmie nie pasowało tylko nowy Thor, początek filmu był mocno przegadany ale film zrobił na mnie dobre wrażenie i dałem mu 9/10

wort801

ułatwiać używanie mocy.. :)

ocenił(a) film na 4
wort801

Hmm... nie wpadłam na to, ze Strange mógł widzieć w swojej wizji, ze to Stark ostatecznie użyje rękawicy i dlatego poświecił dla niego kamień. To ma sens - dziękuje za ten trop.

Co do używania młota - owszem, Odyn wypowiada podobne słowa, ale w ragnaroku mówi także, ze młot nie jest siła Thora a jedynie pozwalał mu nad mocą zapanować - ale moc posiada Thor, a młot ma być tylko pomocą. Tak przynajmniej ja to zrozumiałam, a co może potwierdzać scena na moście, gdzie używa mocy piorunów bez młota.
Chodzi mi głównie o to, ze postawienie tak sprawy jak zostało to pokazane w endgame trochę umniejsza „boskość” Thora i stawia go na równi z ludźmi.

ocenił(a) film na 10
b_karolina2

Też na początku miałem pewne wątpliwości co do przewagi Thanosa, ale komentarze spostrzegawczych osób mi pokazały, że byłem w błędzie:

1) Nastawienie Thanosa - w Infinity War nie używał pełni mocy, bo nie chciał nikogo zabić. W przeciwnym razie mógłby to łatwo zrobić za pomocą kamieni. Chciał, żeby o tym kto przeżyje zadecydowało pstryknięcie. W Endgame jest wręcz opętany żądzą mordu, bo chce się wszystkich pozbyć, czy to za pomocą kamieni czy własnoręcznie.

2) Zbroja i wyposażenie - w Infinity War Thanos ma tylko część swojej zbroi, bo i po co mu reszta? W Endgame jest natomiast w pełnym rynsztunku. Osobiście nie wiem, z jakiego materiału jest zrobiona ta zbroja, ale jeżeli jest podobny do tego, z którego zrobiona była jego broń to nie zazdroszczę przeciwnikom. Tarcza Capa jest wykonana z Vibranium, może i jest ono najbardziej wytrzymałym materiałem na Ziemi, ale czy w całym kosmosie też?

3) Taktyka Avengersów - w Infinity War mieli opracowany cały plan, który miał skutkować ściągnięciem rękawicy i póki trzymali się tego planu widać było, że mają przewagę. Jak tylko plan się posypał to dostali potężny łomot. W Endgame po pierwsze jest ich znacznie mniej, a po drugie nie mają opracowanej taktyki.

4) Użycie rękawicy - Thor ani Capitan Marvel nie mogli użyć rękawicy, bo mieli kiedy tego zrobić. Pierwszy plan polegał na tym, żeby wysłać kamienie w przeszłość za pomocą ciężarówki, ale w ostatnim momencie Thanos ją zniszczył. Wtedy też pewnie pojawił się plan powtórnego pstryknięcia. Thor i Cap próbując zdobyć rękawicę zostali znokautowani, a Capitan Marvel dostała na twarz potężny strzał z kamienia mocy. Jedyną osobą, która mogła wtedy zabrać te kamienie i to bez konieczności ściągania z Thanosa rękawicy był właśnie Iron Man i tak też zrobił. Pewnie, że gdyby tylko mógł to dałby ją Thorowi albo Capitan Marvel, ale nie było na to czasu.

Nie wiem jak potężny był Thanos w komiksach, dlatego też opieram się tylko na tym co widziałem w filmach. A w filmach jest on postacią znacznie potężniejszą niż każdy Avengers z osobna, może z wyjątkiem Scarlet Witch i Capitan Marvel - ale na nie znalazł inny sposób, bo jego atutem oprócz olbrzymiej siły jest też inteligencja.

ocenił(a) film na 4
Crossx40

Mnie zastanawia skąd zatem Thanos dysponował tak potężna mocą, ze był takim zagrożeniem i tak łatwo przyszło mu zdobycie kamieni i ze poradził sobie lepiej z używaniem ich (Hulk pomimo swojej mocy został mocno poturbowany, a Stark... no cóż, daje to do myślenia).

ocenił(a) film na 10
b_karolina2

Pewnie pił mleko giganta w dzieciństwie i stąd taki silny jest.
A tak poważnie mówiąc to twórcy mogli go ustawić na dowolnym poziomie mocy i najważniejsze jest się tego trzymać, co też bardzo dobrze zrobili.
A co do samego użycia rękawicy to zauważmy, że Thanos miał do dyspozycji specjalnie w tym celu skonstruowaną rękawicę, która pewnie dużo lepiej radziła sobie z ujarzmianiem mocy kamieni niż ta skonstruowana przez Starka.

ocenił(a) film na 3
Crossx40

4 Capitan Marvel miała kiedy to zrobić przecież dostała rekawice od spider man tylko zamiast jej od razu użyć to z nią po prostu poleciała :P

ocenił(a) film na 10
kolarz47

Mądrzejsi od niej ustalili plan, że kamienie trzeba wysłać w przeszłość więc chwyciła rękawicę od Spider-Mana i leciała prosto do vana, który w ostatniej chwili został zniszczony przez Thanosa. Potem już nie miała okazji.

ocenił(a) film na 1
Crossx40

Kamienie można było wysłać w przeszłość nawet za 100 lat więc nie musieli się tak śpieszyć. Tu chodziło o to aby w widowiskowy sposób uśmiercić Starka bo jak on mógł sobie od tak pstryknąć palcami jest ciąglę wielką tajenica reżyserów tego filmu. Bo skoro Hulk ledwo dał radę to możnaby oczekiwać, że strak jako co prawda geniusz ale ciągle zwykły śmiertelnik nie będzie miał żadnych szans aby coś takiego zrobić
"Mądrzejsi od niej ustalili plan" - nazwijmi ich po imieniu to reżyserowie tego filmu. którzy postanowili, że prawie cały film będzie się kręcił w okół starka...

ocenił(a) film na 10
Himeko_Kuran

Mieli na karku całą armie Thanosa i nie chcieli dopuścić, żeby kamienie wpadły w jego ręce więc mieli się po co spieszyć, a poza tym Starożytna wspominała o tym, że brak nawet jednego kamienia może spowodować powstanie alternatywnej linii czasu. Można założyć, że im dłużej kamień nie powraca to tym ciężej będzie wszystko odkręcić.
Fakt, zbyt wiele się nie natrudził okiełznując moc rękawicy, ale zawsze można to próbować tłumaczyć tym, że miał zbroję na sobie albo tym że rękawica już została "rozgrzana" właśnie przez Hulka i przez Thanosa, albo można przymknąć na to oko i o tym nie myśleć. Tak naprawdę to zawsze można znaleźć setki nieścisłości i to we wszystkich takich produkcjach. Koniec końców pstryknięcie Starka zabiło, a Hulka nie więc przynajmniej tyle "realizmu" zachowali.
I co w tym złego, że film jest na nim skupiony? Wiadome to było już od roku, a przesłanki ku temu były już od Czasu Ultrona (scena z wizją Starka).

ocenił(a) film na 1
Crossx40

"I co w tym złego, że film jest na nim skupiony? Wiadome to było już od roku, a przesłanki ku temu były już od Czasu Ultrona (scena z wizją Starka)." wybacz byłam przekonan, że film nazywa się Avengers EG a nie IronMan EG - coś mi uciekło. Tak wiedziałam, że ma być klucze ale nie że ukradnie dosłownie całe show i przy okazji mocno nadwyręzy calą logikę tego świata - ale czego nie robi się dla IM. Gdybym wiedział to bym sobie ten film podarowała - co więcej darowałabym sobie całą serię filmów marvela.
"Mieli na karku całą armie Thanosa i nie chcieli dopuścić, żeby kamienie wpadły w jego ręce więc mieli się po co spieszyć, a poza tym Starożytna wspominała o tym, że brak nawet jednego kamienia może spowodować powstanie alternatywnej linii czasu. Można założyć, że im dłużej kamień nie powraca to tym ciężej będzie wszystko odkręcić." zgdonie z terią w tym swiecie cofasz sie do konkretnego punktu w czasie i możesz to zrobić równie dobrze teraz jak i za 1000 lat albo i dalej. Tak sie spieszyli, tak się spieszyla sie nie udało...
a co do użyci rekawicy przez straka to już tyle słyszałam teorii, że to śmieszne. Wyjasnienie jest bardzo proste - rezyserowie próbowali go w jakis widowiskowy sposób usmiercić i nie mieli lepszego, bardziej logicznego aby to zrobić - to jeden z powodów dla którego tak nisko oceniam ten film...

ocenił(a) film na 3
Crossx40

Himeko_Kuran doskonale to wyjaśniła

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones