PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790542}

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame
8,0 170 023
oceny
8,0 10 1 170023
7,0 45
ocen krytyków
Avengers: Koniec gry
powrót do forum filmu Avengers: Koniec gry

Czy ktoś moze mi wytłumaczyć dlaczego Cap mógł władać młotem Tora ....? BA! Mógł nawet przywoływać piruny

ocenił(a) film na 9
pati95

Okazalo sie ze jest godny go podniesc a kazdy kto jest w stanie to zrobic posiadzie moc Thora. Juz w Age Of Ultron prawie mu sie udalo.

ocenił(a) film na 5
crashnine

Tyle że Odyn w Ragnarok powiedział Thorowi że jego moc nie pochodzi od Młota, a Walkiria dopowiedziała że z Asgardu, tak jak Heli xD. Według mnie mogli dać KA władać młotem bo w End Game na pewno był bardziej "godny" aby go dzierżyć niż Władca Piorunów, ale walenie błyskawicami powinni byli już sobie odpuścić.

ocenił(a) film na 9
jamkalukasz

No polecieli troche efekciarsko z tymi piorunami

jamkalukasz

Nie no, wszystko się zgadza. Moc Thora nie pochodzi od młota, ale ten kto dzierży młot może posiąść moc Thora. Jedno drugiego nie wyklucza. Nawet to całe "zaklęcie" Odyna ma taką formę, że mowa o mocy Thora, a nie o mocy młotka. Czyli młot, jest narzędziem. Thorowi początkowo umożliwiał panowanie nad swoimi mocami, a w przypadku innych osób, to jest narzędziem, które pozwala nijako użyć mocy Thora - mocy boga piorunów. Więc nic dziwnego, że Kapitan Ameryka władał piorunami.

ocenił(a) film na 5
aoiHane

To o czym mówisz to jest Thor 1 i scena gdzie Odyn odbiera mu moc i zaklina ją w Mjolnirze. Dlatego właśnie to powiedział "ktokolwiek okaże się godzien, posiądzie moc Thora". Oczywistym było że Odyn przewidział co się stanie i dlatego zrobił to co zrobił, tak aby jego syn się ogarnął. Moc Thora nie pochodzi od jego młota, dlatego nawet ktoś kto go podniesie nie otrzyma jego mocy. Tak zdarzyło sie tylko raz, wtedy kiedy Odyn odebrał synowi moc i zaklął ją w Mjolnirze. Odyn wyjaśnił to w Ragnaroku "czy ty jesteś Thor władca młotów?, ten młot to jedynie narzędzie pozwalające kontrolować twoją moc. Lecz jej zródło leży gdzie indziej...

jamkalukasz

O tym mówię, ale gdyby to była tylko jednorazowa sprawa, to w Age of Ultron nie bawiliby się w podnoszenie młota ze stolika i nie padł by tekst, że kto go podniesie będzie władał mocą Thora, prawda? A takie słowa wypowiedział Hawkeye i Thor to potwierdził.

ocenił(a) film na 5
aoiHane

Było coś podobnego, ale tam była mowa o Mocy Młota , nie Thora. Ktokolwiek okaze sie godzien, moc młota posiadzie. A Sark pozniej sie dopytuje czy jak to zrobi to czy zostanie królem Asgardu, a Thor to potwierdza.

jamkalukasz

"Whosoever, be he worthy, shall haveth the power" - nie ma tu słowa o młocie, tylko o mocy i jest to skrót zaklęcia Odyna, które brzmiało "Whosoever holds this hammer, if he be worthy, shall possess the power of Thor.” Może w polskim tłumaczeniu jest młot, nie wiem, nie korzystam z napisów i nie oglądam dubbingowanych wersji, bo zawsze coś jest przekręcone.

ocenił(a) film na 5
aoiHane

W polskiej wersji tak to przetłumaczyli, jako moc mlota. Jest to zapewne skrót od tego co Odyn powiedział.... ale srednio sie klei z Ragnarokiem. Poza tym to by było bez sensu, bo nawet teoretycznie gdy ktos podniesie młot to co ? Thor traci swoja czy ona sie rozdwaja co jest i tak dziwne. Vision podniósł młot i jakoś nie widziałem u niego zadnych dodatkowych supermocy. To samo z kwestia tronu Asgardu... nawet gdyby ktos tam sobie podniósł Mjolnira i zażądał tronu to Odyn by go przegnał w cholerę.

ocenił(a) film na 8
jamkalukasz

Dlaczego średnio klei ? W Ragnaroku jest mowa o tym że Thor jest bogiem piorunów a nie młotów. Zaklęcie Odyna mówi że kto podniesie młot, posiądzie moc Thora. Mjolnir był tylko narzędziem do skupiania, kontrolowania mocy, a nie mocą samą w sobie. A co do przeganiania... Kto wie, skoro ktoś byłby godny podniesienia młota zgodnie z jego słowami ?

ocenił(a) film na 5
michalccx199

Nie mówi tylko że jest bogiem piorunów, ale i to że jego moc nie pochodzi od młota... co jest sprzeczne z waszym twierdzeniem i co jest tutaj najważniejsze.
"młot to jedynie narzędzie pozwalające kontrolować twoją moc. Lecz jej zródło leży gdzie indziej... " Wniosek jest prosty, moc Thora pochodzi z Asgardu a raczej tego że jest synem Odyna. Nie wiem jak można tego nie rozumieć... czy Herkules byłby taki silny gdyby nie miał za ojca Zeusa? to jest chyba oczywiste.

ocenił(a) film na 8
jamkalukasz

Skoro pochodziła z Asgardu, to skąd czerpał ją Thor po jego zniszczeniu ;)? Odyn był w stanie mu tą moc całkowicie odebrać, póki znów nie okaże się godnym podniesienia młota. Zaklęcie musiało dotyczyć tylko i wyłącznie Mjolnira, i działało również po śmierci Odyna, bo Stormbrakera użył nawet Thanos. Kto był godny podniesienia młota = zyskiwał władzę nad piorunami, i tyle.

ocenił(a) film na 5
michalccx199

Pochodziła z Asgardu a o czym mówiła wyraźnie Walkiria (odsyłam do Ragnaroku). To ja mogę ci zadać podobne pytanie... skad Thor czerpał moc po zniszczeniu Mjolnira xD, przecież teoretycznie powinien być wtedy zwykłym gościem, a był w stanie pokonać Hulka. Co z jego walka w Asgardzie na końcu filmu? Nawala błyskawicami aż miło, pytam sie w takim razie skąd ta moc skoro młotek sie rozbił ?. Odpowiedz chyba narzuca się sama?. I wedle scisłosci to jego moc pochodziła od Odyna, od tego że był jego synem. Jesteś synem boga= masz boskie moce a Młotek tylko pomagał mu je kontrolować.

ocenił(a) film na 8
jamkalukasz

1) To ja Ci zadam kolejne pytanie - skąd moc Thora w IW, w Wakandzie ? Młota nie było, był topór który w Endgame podniósł i Thanos, i Kapitan.
2) Nie był. Zwykłym gościem był w pierwszej części, gdy Odyn odebrał mu wszelkie moce, łącznie z nadludzką siłą i wytrzymałością. W walce z Hulkiem po prostu nie ogarniał do końca że nie potrzebuje już młota.
3) Walkiria też była mega silna. Była córką Odyna ?
4) Odyn mógł zaklęciem zabrać Thorowi jego moce i sprawić że był słaby jak zwykły człowiek. Co stoi na przeszkodzie żeby zaklęciem sprawił by kto inny dzielił moc z Thorem, jeśli okaże się godnym tej mocy ?
Masz wszystko jak na tacy. Jeśli wciąż tego nie rozumiesz, to zakładam że jesteś trollem i tyle, co zrobić.

jamkalukasz

Czytasz w ogóle, co piszę? Przecież nikt nie mówi, że moc Thora pochodzi od młota. Ma taka moc, bo jest bogiem, synem Odyna. W moich wypowiedziach była też mowa, że młot jest tylko narzędziem dla Thora (na początku) do kontrolowania swoich mocy, a mimo wszystko zaklęcie rzucone na młot pozwala drugiej osobie posługiwać się mocą Thora. Nie wiem, co jest w tym nielogicznego?

ocenił(a) film na 5
aoiHane

Ostatnia wypowiedź w zasadzie nie była do Ciebie... ale tak czytam to co piszesz i 90% się z Toba zgadzam.

crashnine

Ale wychodzi na to ze thor jest zbędny i tyle idąc tym tropem . To właśnie było mega , ze młot jest przeznaczony Thorowi i będzie nim władać jak będzie godny albo nie a tutaj wychodzi na to ze każdy z avengersow ba! Kazdy człowiek jest w stanie władać mocą thora gdy tylko jest godzien .

pati95

Dokładnie takie było założenie, o czym była mowa w Age Of Ultron. No właśnie nie, nie każdy człowiek może władać mocą Thora - tylko osoba, która jest godna, ale tą osobą może okazać się przypadkowa osoba. A ile osób jest godnych mocy Thora? Z Avengersów jedynie Vision mógł podnieść młot, natomiast Steve minimalnie ruszył młot podczas imprezy u Starka.

ocenił(a) film na 10
pati95

Młot może podnieść każda godna osoba. To już wiesz. Ale co do piorunów - każdy z młotem otrzymywał takie same zdolności jak Thor. Thor jak mu sam powiedział Odyn nie potrzebuję młota, on po prostu ułatwia mu używanie mocy. Jednak jako bóg piorunów równie dobrze może działać jak w Ragnarok i miotać piorunami samoistnie.

pati95

Odyn mówi, że ktokolwiek będzie godny aby podnieść młot, zdobędzie MOC THORA, czyli jakby czyli nie ma tam czegoś takiego, że mówi że w młocie jest moc

Tomek_XD_filmweb

Btw wiem data XDDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones