PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4035}
5,0 2 999
ocen
5,0 10 1 2999
4,0 3
oceny krytyków
Balanga
powrót do forum filmu Balanga

Właśnie to to coś obejrzałem. Głupszego, bardziej nieudanego gniota ze świecą szukać. Dotrwałem do końca tylko dlatego, że byłem zauroczony nieprawdopodobną wręcz nieudolnością scenarzysty i montażysty. Film bez napięcia i żadnego sensu. Od początku do końca niby wiadomo o co chodzi, ale nie wiadomo. Po co to wszystkie epizody, tylko , żeby na listę płac wciągnąć łaknące jakiejś taniej fuchy polskie gwiazdy kina? Film kuriozum. Dialog wnuczka z babcią o kradzionym radiu czy utyskiwanie właściciela knajpy nad rozbitą szybą okraszone gęsto "kurvami" to zjawiskowe wręcz przykłady "kunsztu" scenopisarskiego. Nie ma tu ani grama wdzięku, ani napięcia ani humoru, chyba, że takiego nie przewidywanego przez twórców. Film polecam, ale tylko gdy ma się co najmniej półtora promila. Być może percepcję tego obrazu mogłyby też poprawić grzybki halucynki czy coś w tym guście, ale o to trzeba by zapytać autora scenariusza i reżysera w jednej osobie - Pana Łukasza Wylężałka. W mojej skromnej opinii to znakomity kandydat na polskiego Eddy'ego Wooda.

tokida

dobry film co ty p.i.e.r.d.o.l.i.s.z. to nie hollywood, Polacy kręcą specyficzne filmy albo się je lubi albo nie, ale żeby taki pojazd k.u.r.w.a bez przesady...może go rzeczywiście nie rozkminiłeś i potrzeba ci kilka promili do ogarnięcia xD

ocenił(a) film na 5
tokida

Taaa, w pewnym sensie jest nieudany, ale to bardzo dobrze się komponuje z tym szarym światem, który pokazuje. Momentami aż bije beznadziejnością tamtych czasów, tamtego świata. Plus - świetny są Ci dwaj czołowi kolesie... Ten chudy frajer - równie śmieszne co tragiczne. ;)
Polecam, ale na pewno nie do oglądania z dziewczyną. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones