PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4035}
5,0 2 999
ocen
5,0 10 1 2999
4,0 3
oceny krytyków
Balanga
powrót do forum filmu Balanga

co za gniot

ocenił(a) film na 1

jakis miesiac temu ogladajac futro myslalem ze to jest dno. Balanga pokazala ze dno ma sie dobrze i jest tam wiecej takich cudownych filmow. Nic tutaj nie trzyma sie kupy. Wlasciwie kupa jest jedyna rzecza jakiej w tej produkcji kamera nie pokazala. Cala reszta jak juz ktos pisal jest. Film jak dla mnie jest kompletnie o niczym, jedyny plus to Maciej Kozlowski jak zawsze w dobrej formie. Porazka

ranger_5

ja sie wczoraj skusilam na ten film i nie dalam rady go obejrzec, a rzadko mi sie to zdarza. naprawde lubie powazne kino ale takim "tego" nie da sie nazwac. nie pamietam kiedy ostatnio wylaczylam film w polowie, az do wczoraj. o czym to wogole jest? ktos napisal "o mentalnosci Polakow"...
nie wiem, dla mnie nasza mentalnosc oddaja inne filmy, np Wesele czy filmy Koterskiego. tu natomiast wieje nuda, nie da sie w ten film wciagnac.

isiate

obejrzalam jednak film do konca, ziew...

ocenił(a) film na 7
isiate

o czym tu dyskutowac skoro niektorzy nawet po obejrzeniu filmu nie wiedza o czym byl ;p

film inny niz reszta i mimo eksperymentow z montazem oraz braku srodkow na dodatkowe lampy ma w sobie cos interesujacego i wlasnie tego powinien szukac widz.

ocenił(a) film na 8
talent711

Zgadzam sie lubie takie nietypowe filmy jak Balanga,chociaz my rozumiemy ten film.

ocenił(a) film na 5
talent711

Ten montaż, to wydaje mi się, że twórcy chcieli wzorować się na amerykańskim stylu, ale coś nie wyszło.

ocenił(a) film na 1
karoman4

Po prostu nikt tam nie ukończył szkoły montażu, więc o czym my mówimy.

ocenił(a) film na 8
isiate

Widac ze jestes kolejnym ktory nie zrozumil przeslania filmu

ocenił(a) film na 4
ranger_5

"...jedyny plus to Maciej Kozlowski..." i Muniek Staszczyk jako pijak - taka perełka ;) Dodatkowo muzyka.

ocenił(a) film na 7
bunders

polecam pierwszą miłość! Ten film jest nieprzyzwoity nudny jak huj i w ogule to 1/1000. Wogle to kino polskie jest do dupy za mało murzynów, gołych kobiet, nie mówiom po angielsku, nie ma wybóhuw (ten motor żaaall.peel). polacy sie tak nie zahowują, nikt nie kradnie, nie gwałci, i nie bije ludzi bajka dla dzieci.
Pozdrawiam i gratuluję .)

ocenił(a) film na 7
Dr_Miranda

no i zapomniałem jeszcze dodać, że reklamy nie kłamią.

ocenił(a) film na 8
Dr_Miranda

Taa jest "jak głośno trzeba krzyczeć, żeby wami poruszyć...?" - Kozłowski jako Bąkała.

Dr_Miranda

Bardzo ciekawy polski film ;)

Dr_Miranda

Właśnie skończyłem oglądać ten film. Na kolana nie kładzie ale po przeczytaniu tej dyskusji stwierdzam że jednak doskonale oddaje mentalność części polaków. Na szczęście coraz mniejszej.

ocenił(a) film na 8
ranger_5

Moze nie dojrzales do tego typu filmow.Lepiej idzi wlacz sobie serie o Harrym Potterze.

zegan333

zostan moim idolem!, zajebiscie dojrzaly, moj herosie! a jaki ty jestes inteligentny! , jak wiele mi z tego filmu odtworzyles! wyjdz za mnie,dupku?

ocenił(a) film na 8
zwirownia1669

Nie drzyj tak mordy bo sasiedzi cie uslysza.

zegan333

hahaha, uwielbiam polski internet :D

ranger_5

twój stary GNIOT!!! do shreka marsz to ci sie spodoba

zarowww

zarowww, stul ryja.

Film w przeważającej części kompletnie amatorski (w tym negatywnym znaczeniu), choć robiony przez profesjonalistę, który nota bene od dłuższego czasu pożegnał się z kinem, uważam, że bardzo słusznie. Co jest amatorskiego w "Balandze"? Choćby brzmiące drętwo dialogi,jak i sama fabuła, która jest wyraźnie robiona na siłę.

Nick_filmweb

Aha, jedyną atrakcją jest tutaj śliczna policjantka w postaci Małgorzaty Gudejko prezentującej się w mini spódniczce i ciemnych rajstopkach.:)

Nick_filmweb

O czym był ten film ? Ja się dziwie ze Cezary Pazura w tym wystąpił.Gówno jakich mało najgorszy polski film jaki widziałem, nie wiem czy to zasługuje na ocenę : 1 :D. Tak jak ktoś wyżej napisał najlepszy epizod w tym arcydziele to Muniek w roli pijaka na przystanku więc jednak film zasługuje na ocenę 1/10 :) Oprócz tego kilka niezłych tekstów Bąkały :)

ocenił(a) film na 8
zarowww

Dokładnie

ocenił(a) film na 10
ranger_5

Balanga to kapitalny przekaz życia młodego pokolenia tamtych czasów. Zresztą mam do tych lat wielki sentyment, bo sam w okresie powstania filmu w tych realiach żyłem. I może nieco prywaty, chętnie powróciłbym do rzeczywistości początku lat 90, aż mi się łezka kręci na wspomnienie, ale także żal serce ściska na kontrast tego jak żyło się wtedy, a jak żyje się dzisiaj. Może tych pieniędzy było mniej, może było państwo zacofane gospodarczo i ciuchy których dziś nikt normalny by na siebie nie nałożył. Ale to miało swój klimat, życie było łatwiejsze. Dlatego tak bardzo podoba mi się w bohaterach Balangi to beztroskie życie. I te hity T Love.

Dla mnie 10/10

PS: Kiedyś to były filmy.... Te z okresu Balangi (dlaczego nie pokazują dziś w telewizji tylko jakieś istotnie gnioty romantyczne dla elektoratu gimnazjum), czy Psów.

PS2: Ja ten film obejrzałem dziesiątki razy, także jestem absolutnie przekonany do moich tez.

ocenił(a) film na 8
poland7

Jeden z nielicznych ktorzy rozumieja Balange

poland7

więc chodziłeś do kostnicy ruchać trupy?

ocenił(a) film na 10
el_Polaco

Być może ty to robiłeś.

el_Polaco

@el_Polaco hej, takie wtedy były realia, koleszko, najwyraźniej nie rozumiesz przesłania tego filmu

ocenił(a) film na 2
poland7

Pycha kroczy przed upadkiem.

ocenił(a) film na 10
ranger_5

Balanga jest jednym z najlepszych filmów jakie w życiu oglądałem. Kolego jeżeli film Ci sie nie podobał lepiej by było jakbys poprzestał na oglądaniu Shreka. Nawet nie widze sensu w rozpisywaniu sie poniewaz i tak bys pewnie nie zrozumiał moich argumentów. pozdro.

ocenił(a) film na 2
Varza

Twoich argumentów nikt nie pojmie z prostej przyczyny - nie ma ich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones