PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31679}
6,2 6 628
ocen
6,2 10 1 6628
6,3 9
ocen krytyków
Barbarella
powrót do forum filmu Barbarella

Najbardziej

ocenił(a) film na 8

podobały mi się w tych starych plakaty, które były obowiązkowo ręcznie rysowane. Miało to swój urok i mogliby do tego zwyczaju wrócić.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/61/Barbarella-poster.jpg

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Link wygasł.
Kiedyś słuchałam wywiadu z jednym z panów od tych plakatów i powiedział, że fajnie było, ale teraz producent i dystrybutor żądają, żeby wszędzie - i w Polsce, i w Hongkongu - plakaty kojarzyły się tak samo i wyglądały tak samo.
Maksymalna spójność reklamowa, że tak powiem.
Więc to z panami od marketingu trzeba by, nie z grafikami. Osobiście uważam, że plakaty starej szkoły są o wiele bardziej pomysłowe kompozycyjnie od nowych. Ile można oglądać realistycznych zbliżeń na twarz...

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Powtarzalność motywów na plakatach jest wręcz obrzydliwa, bez podpisu często trudno je rozróżnić. Przykładowo film akcji ostatnio obowiązkowo musi mieć mroczną stylistykę, ogień i latające drobinki, w komedyjce o seksie facet leży między nogami kobiety, film o ludziach oskarżonych o coś/detektywach to koleś biegnący ulicą + czasem wielkie twarze, a jak główną bohaterką/podstawą fabuły jest kobieta, to na 99% na plakacie jest w czerwonej sukience.
Ja to zjawisko postrzegam jako postępującą idiokrację, ludzikom trzeba dać łatwy do zrozumienia, powtarzalny obrazek, bo jak coś będzie za trudne, to zostanie olane.

ocenił(a) film na 8
Bodzepor

Stock photo zrobiło swoje. Ma być szybko, zrozumiale, mega rozdzielczość i kolorowo na granicy maksymalnego przejaskrawienia filtrem. Robię ciut w marketingu. Sporo z tego, co szło w starych plakatach, nie przeszłoby u mnie w robocie.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Żeby było zabawniej - matka po ASP, staloryty vel szarości i czernie :))

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Life is brutal.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones