PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104277}
5,9 2 272
oceny
5,9 10 1 2272
Becket
powrót do forum filmu Becket

Mam pytanie do mediewistów bo sam mam na ten temat zbyt małą wiedzę. Czy w Anglii w XII wieku istniało jeszcze niewolnictwo czy to wymysł filmu ? Konkretnie chodzi mi o dwie kobiety z tego fillmu i ich losy. Po pierwsze jaki był status społeczny Gwendolen, skoro król mógł chcieć ją sobie zwyczajnie zabrać? Rozumiem że król mógł próbować ją przekupić ale w filmie król wydał jej po prostu taki rozkaz. Czy ona była niewolnicą ? Bo na taką wyglądała skoro nie miała własnej woli. Drugie moje pytanie dotyczy wieśniaczki. Wiem że w stosunku do wieśniaków możni mogli pozwolić sobie na wiele ale czy król mógł po prostu wejść do chaty i zażądać odesłania na swój dwór dowolnej kobiety dla swojej przyjemności? O ile wiem chłopi w Anglii czasów Henryka chyba nie byli niewolnikami. Rozumiem jeszcze że rabunki i gwałty miały miejsce podczas wojen ale w filmie to wydarzenie miało miejsce w czasie pokoju.

Raedwald

Wygląda na to, że król Henryk II wtedy to niczym Ławrientij Beria wyłapujący dzierlatki moskiewskie. Pozdrawiam Ps. Na marginesie Henryk II Plantagenet to - jak mi się wydanej - z pochodzenia połowicznie Francuz (za jego panowania na dworze angielskim mówiono po francusku, a po angielsku mówiło pospólstwo). Raedwald, pytanie towje niewątpliwie ciekawe - dominował tam feudalizm. Ale nie mam większej wiedzy na ten temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones