PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507969}
4,8 1 270
ocen
4,8 10 1 1270
Belcanto
powrót do forum filmu Belcanto

Trzeba przyznać, że duży plus, to muzyka i śpiew, a także trafne oddanie klimatu czasu komunizmu w Polsce, nie dokumentalne, ale przepełnione gorzkim humorem :-) Niektóre prawdy życiowe oczywiście ponadczasowe (co rządzi światem, itd). :-)
Idealnie dobrane do fabuły filmu fragmenty oper z tekstem dodają smaczku.
Postaci przerysowane, jak to w komedii.
Podsumowując, przyjemne dla ucha i oka ciepła i refleksyjna komedia.
Jakaż miła odmiana po dewastującym mózg filmie Kac Wawa.....

Speedy_3

Dziś obejrzałam i uznałam, że to jeden z ciekawszych filmów, szczegónlie na tle innych wytworów jakże nędznej współcześnie, polskiej kinematografii. Dlatego postanowiłam polecić ten film innym. Tym bardziej ocena ogólna (4,7) mnie zastrzeliła. Ale Twoja ocena jest bardzo trafna, więc pozostaje mi tylko się pod nią podpisać:) Dodam jeszcze, że ogólnie nie znoszę musicali i pokrewnych gatunków, ale tu wstawki operowe z genialnie ucharakteryzowanym Pazurą stanowią o ujrodzie filmu, w równej mierze, co akcja i aktorzy. Dla mnie ten film to ciekawy pomysł na przyjemny wieczór we dwoje:)

Speedy_3

Mnie też zastrzeliła ocena. Film co prawda na 10 nie zasługuje, ale co najmniej 6 powinien dostać. Film o czymś innym, brakuje w polskim kinie trochę więcej takich filmów, a nie głównie głupawe komedie albo filmy historyczne. Bardzo fajne charakteryzacje, szczególnie jak śpiewał do wątróbki z cebulką ;) Dużo fajnego operowego śpiewania. Świetna, moim zdaniem, rola Różczki. Warto obejrzeć, ale raczej nie samemu.

ocenił(a) film na 3
happalainen

Nie samemu, żeby ktoś nasz szturchnął jak przyśniemy.

ocenił(a) film na 1
Nonciech

He he heee

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones